Podsumowanie działań międzyzdrojskich drużyn harcerskich.

W dniu 27 czerwca 2020 r. w Międzyzdrojach odbyła się ostatnia zbiórka harcerska w roku szkolnym. Zuchy i harcerze spotkali się pod harcówką, by wspólnie podsumować dotychczasowe działania i snuć nowe plany na wakacje.
O godzinie 16.00 podzielone na grupy, patrole wyruszyły na grę pn. „Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej harcówki”. Na grze terenowej uczestnicy zmagali się z wiedzą ogólna i harcerską. Były też zadania do wykonania tj. lanie wody z węży strażackich.  Pod koniec zabawy zuchy i harcerze zmienili się w prawdziwych maklerów i targowali się o nie odkryte jeszcze dotąd pytania i odpowiedz. 

Drugiej części zbiórki odbył się apel, na którym druh Tomasz Rychłowski wraz z druhną Eweliną Wancisiewicz pogratulowali zwycięzcom grywalizacji. Przyjęli nowych zuchów do gromady oraz nadali barwy gromady i w pożarniczym klubie harcerskim. Było zuchowe przekazanie do drużyny harcerskiej.  

W międzyczasie sprawnościami przyrodniczymi zostali obdarowani harcerscy i zuchowi wolontariusze, za posprzątanie w poprzednim tygodniu wydm, plaży i sporej połaci lasu – uczestnicy akcji Fundacji „Nasza Ziemia”.

Doszło do małych zmian w międzyzdrojskich jednostkach harcerskich. Druhny Amelia Falba i Karolina Cader objęły funkcję przybocznych 44 GZ „Przacowite Pszczółek”. Natomiast dh. Igor Wancisiewicz został mianowany na nowego przybocznego 34 DH „Orleta” im. Orląt Lwowskich. Na koniec apelu za dotychczasowy wkład i osiągnięcia w pracy X Szczepu „Gniazdo” zostały wręczone podziękowania dh. Amelii Falbie i dh. Igorowi Wancisiewiczowi. A na zakończenie całego spotkania wszyscy usiedli do pieczenia kiełbasek!

W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniu harcerskiego podsumowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyzdrojach i Stowarzyszeniu „Archeozdroje”.

Czuwaj!
phm. Tomasz Rychłowski

Komendant X Szczepu „Gniazdo”