Podpisano umowę na urządzanie plaży w Wapnicy

Już w sezonie letnim 2022 r. powstanie nowe miejsce rekreacji i wypoczynku w Wapnicy. Dzisiaj Mateusz Bobek burmistrz Międzyzdrojów i Kamil Skoczny – Prezes Zarządu spółki z o.o. Gorbud ze Świdwina podpisali umowę na realizację zadania  pn. „Urządzenie terenu rekreacyjnego – plaży w Wapnicy, w ramach rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w gminie Międzyzdroje”.

Zadanie dofinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja/zadanie realizowane jest w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego PROW na lata 2014 – 2020”. Koszt wykonania  zadania wynosi 270 600,00 zł brutto. Planowany termin zakończenia realizacji 31 maja 2022 rok.

W ramach realizacji operacji zostanie zagospodarowany teren, z przeznaczeniem na cele rekreacyjno-wypoczynkowe dla społeczności lokalnej , turystów, żeglarzy cumujących jachtami w Marinie Wapnica. Wapnica, ze względu na swoje atrakcyjne położenie staje się zapleczem turystycznym, poprzez rozwój bazy noclegowej: domki letniskowe i pokoje do wynajęcia. To tu mieszkańcy sołectw: Wicko, Wapnica i Lubin zaczynają stawiać na ekoturystykę -najbardziej przyjaznej dla środowiska formy turystyki. Ekoturystyka, jako forma aktywnego i dogłębnego zwiedzania obszarów o wybitnych walorach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych, może przynosić realne korzyści ekonomiczne lokalnym społecznościom.


Dlatego też zasadnym jest zagospodarowanie terenu i urządzenie miejsca wypoczynku, relaksu  i rekreacji, z elementami małej architektury wypoczynkowej i placem zabaw dla dzieci, z dostępem dla osób niepełnosprawnych. Rozwój usług okołoturystycznych i ekoturystyki aktywnej, która rozwija się w bardzo szybkim tempie, będzie stanowić dodatkową atrakcyjną ofertę dla klienta wymagającego ciszy, spokoju i odpoczynku w otoczeniu natury, w odległości od „cywilizacji”. Ekoturystyka – to wyzwanie i szansa dla rozwoju terenów wiejskich, a dla turystów dodatkowe miejsce na wypoczynek w otoczeniu naturalnego, nieskażonego środowiska przyrodniczego, z szeregiem atrakcji na turystycznym szlaku Pomorza zachodniego. 

3 komentarze “Podpisano umowę na urządzanie plaży w Wapnicy”
  1. A kto tam będzie sprzątać? Bo jak pracownik zos to cieko to widzę

  2. Lepiej niech się ktoś ogarnie jedna i jedyna firma wygrywa ciekawe gdzie rodzina lub znajomek siedzi w urzędzie

  3. I w ten sposób zrobiono pierwszy krok do betonowania WAPNICY – teraz już pójdzie łatwo i błyskawicznie
    deweloperzy zacierają ręce.