Podium dla harcerzy z Międzyzdrojów w Ogólnopolskim Rajdzie Harcerskim „Granica”

W dniach 12-15.09.2019r. druhny i druhowie z Międzyzdrojów wspólnie z harcerzami ze Świnoujścia i Dziwnowa uczestniczyli w 27. edycji Ogólnopolskiego Rajdu Harcerskiego „Granica”, która odbywała się w Szklarskiej Porębie. Harcerze wystawili dwa patrole rajdowe pn. „Świerki” i „Cichociemni”, które rywalizowały z 11 drużynami z całej Polski.
Gminę Międzyzdroje na rajdzie reprezentowali: dh. Karolina Cader, dh. Karolina Janiszewska, dh. Aleksander Deja i dh. Mateusz Szymczak.
Przez trzy dni pokonywali Karkonosze przemierzając wiele wyznaczonych tras i szlaków turystycznych. Jeden po drugim zdobywali szczyty, schroniska i twierdze. Ze Szklarskiej Poręby doszli aż do Jeleniej Góry. Pokonując trasy pieszo z pełnymi plecakami byli na Zamku Chojnik, Wysokim Moście, w Schronisku Pod Łabskim Szczytem i na Hali Szrenickiej. Przemierzali przez Rozdroże pod Izerskimi Garbami i wiele, wiele innych miejsc Karkonoskiego Parku Narodowego zapierających dech.

W trzeci dzień rajdu, podczas finału, nasi dzielni harcerze odnieśli sukces. Patrol „Świerki” zajął trzecie miejsce, a tuż za nimi uplasowali się harcerze z patrolu „Cichociemni”.
Dla harcerzy z Międzyzdrojów to był nie lada wyczyn i harcerskie osiągnięcie zdobywając tak wysokie miejsca w Ogólnopolskim Rajdzie Harcerskim „Granica”.  

Tak, a pro po zapraszamy na zbiórki harcerskie w każdy piątek i sobotę do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach. Czuwaj!