Plany jednogłośnie przyjęte

W dniu 14 stycznia  odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach w tym roku. XVII sesja została zwołana na wniosek Burmistrza Mateusza Bobka i dotyczyła przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla promenady centrum w rejonie granicy lądowo – morskiej.

Dodatkowe punkty, o których wprowadzenie do porządku obrad wnioskował Burmistrz dotyczyły uchylenia uchwały Nr XV/168/19 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 15 listopada 2019 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Międzyzdroje na terenie miejscowości Wicko oraz projektu uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Międzyzdroje na terenie miejscowości Wicko. 

Projekty planów zaprezentował i omówił architekt Leszek Jastrzębski. 

Projekt uchwały Promenady Centrum przyjęto jednogłośnie. ,, To już trzeci plan przyjęty od początku tej kadencji. I historyczna chwila dla naszego miasta. Prace nad planem zostały podjęte dekadę temu. Dzięki przyjętemu planowi możliwe będzie zachowanie zabytkowej zabudowy na tym terenie. Chciałbym podziękować radnym za jednogłośne głosowanie i wszystkim, którzy pracowali nad tym planem” – powiedział Burmistrz Mateusz Bobek. 

Następnie z przyczyn formalnych konieczne było przegłosowanie uchwały w sprawie uchylenia uchwały nr XV/168/19 Rady Miejskiej z dnia 15 listopada 2019 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Międzyzdroje na terenie miejscowości Wicko. 

Kolejnym punktem w porządku obrad była uchwała w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Międzyzdroje na terenie miejscowości Wicko. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. 

Dodatkowo Burmistrz poinformował, że na terenie sołectw przewidziany jest w tym roku montaż wiat turystycznych. Na tym sesję zakończono.

Treść uchwał dostępna będzie na www.bip.miedzyzdroje.pl  w zakładce System Rada, a relację będzie można obejrzeć na stronie https://miedzyzdroje.tv-polska.eu/ w zakładce „Sesje rady”.

Kolejna sesja zaplanowana jest na 28 stycznia. 

8 komentarzy “Plany jednogłośnie przyjęte”
 1. Czy ktokolwiek przeczytał informację ze zrozumieniem ?
  Toć to wiadomo, że plan nie obejmuje terenu inwestycji Rewity, Siemaszki ….
  Czy ktokolwiek, po za Radnymi zapoznał się z treścią planu ?
  Wówczas nie byłoby niedomówień i żenujących sugestii ….
  Planowanie to jedyna procedura prawna w Mieście, gdzie mieszkańcy mają obowiązek brać czynny udział w uchwalaniu PLANU MIEJSCOWEGO. Na prezentacji tak zwanym „wyłożeniu” planu nie było nikogo, powtarzam NIKOGO. Natomiast w obradach sesji, „czynny” udział wzięli lokalni „inwestorzy”.

 2. Wiadomo kto był za wysoką zabudową Rewity.

 3. czy pamietano o dzieciach i o osoby starsze owejsciach na plarze

 4. czy pamietano o zejsciach nad morze

 5. Brawo p.Burmistrzu i radni!!!

 6. Istnieje opozycja w tej Radzie czy wszyscy już mają obiecane apartamenty po preferencyjnej cenie obiecane od developerów?Pytanie retoryczne

 7. Czy można by było jakieś konkrety?Gdzie nastąpiły zmiany planu.Komu pozwolono wystrzelić w gòre?Co z Rewitą albo Siemaszko?