Planete+ promuje polskie regiony na wakacje

Przemierzamy te same drogi od lat. Znamy każdą ulicę, ścieżkę, skrót, każdy kamyk i granice płotu sąsiada. Nie ma tam już niczego zaskakującego. Czyżby? A jak nasze miejsce na ziemi wyglądałoby z góry? Drugi sezon Polski z góry to kolejne 12 lokacji naszego kraju, pokazane z lotu ptaka – w tym także tereny województwa zachodniopomorskiego. Takie spojrzenie zmienia perspektywę! Premiera w poniedziałek 6 sierpnia o godz. 18:30.

„Polska z góry” to drugi sezon dwunastoodcinkowego serialu dokumentalnego, który zabiera widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju nad Wisłą i pozwala podziwiać bogactwo jego natury oraz kultury sfilmowane z nowej perspektywy. Na trasie twórców znalazło się 12 nowych, malowniczych lokacji z różnych regionów Polski. Lokacją sfilmowaną w ósmym odcinku są najpiękniejsze lokacje z województwa zachodniopomorskiego.

Letnie stolice Polski

Ze wszystkich polskich gmin, Świnoujście położone jest najdalej od Warszawy – najkrótsza podróż samochodem ze stolicy Mazowsza wynosi ponad 650 kilometrów. Jednak to odwiedzone przez kamery miasta – Świnoujście, Międzyzdroje i Kamień Pomorski pretendują do miana letniej stolicy naszego kraju.

Choć region zachodniopomorski nadal znajduje się w Polsce, przez wieki były to tereny ścierania się żywiołów słowiańskich z nordyckimi. Tu znajdują się też najwyższe morskie klify i rozległe kompleksy leśne Wolińskiego Parku Narodowego, do którego zaimportowano z Białowieży sporą populację żubra, a jego symbolem jest uwieczniony w polskim herbie orzeł bielik.

Oryginalna seria „Polska z góry” w Planete+ to pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj sfilmowany z lotu ptaka. Ten program to nie tylko dająca przyjemne wytchnienie, relaksująca rozrywka, ale też inspiracja do spojrzenia na swoją okolicę z nowej perspektywy. Wystarczy zasiąść w fotelu, by dokonać inspirujących odkryć o swojej okolicy!

Premierowy odcinek z przelotem nad najpiękniejszymi miastami województwa zachodniopomorskiego już 6 sierpnia o godzinie 18:30.

Agata M.

One Response to “Planete+ promuje polskie regiony na wakacje”
  1. Super!