Piraci z Międzyzdrojów

8 maja 2019 r. pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach zaprosili rodziny z dziećmi na niezapomniane „Pirackie warsztaty plastyczne”.

Impreza rozpoczęła cykl spotkań w ramach Tygodnia Bibliotek. Najmłodsi i ich opiekunowie przenieśli się na wyspę, gdzie zacumował statek z piracką załogą. Bibliotekarze jako piraci – Jose Czyściłapa, Simone Kudłaty, Jimmy Duża Chochla i Barbarossa Wielki Ster przygotowali dla dzieci wspaniałe atrakcje. Siedmiu ochotników wzięło udział w zabawie, polegającej na rozszyfrowaniu, ukrytych wśród morskich atrybutów, zagadek prowadzących do ukrytego skarbu. Najmłodsi nie mieli żadnych problemów z odgadnięciem, co to jest kotwica, wiosło, ster, kompas czy kamizelka ratunkowa. Odnaleziony klucz pozwolił im otworzyć piracką skrzynię z czekoladowymi monetami. Słodki skarb rozdzielono pomiędzy wszystkich uczestników warsztatów.

Następnie piraci zaprosili całe rodziny do zabawy plastycznej. Mali artyści z pomocą bibliotekarzy i opiekunów wykonali lampiony morskie ze słoików z wykorzystaniem farb, muszli i piasku. Powstały fantastyczne prace, które będą idealnym prezentem na zbliżający się Dzień Matki. Najmłodsi zrobili morskie stwory z papierowych talerzyków, bibuły i rolek po papierze toaletowym. Powstały zabawne kraby, ośmiornice, wieloryby czy groźne rekiny. Dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z piratami i morskimi atrybutami. Zabawa była cudowna zarówno dla tych młodszych, jak i starszych. Oczywiście nie obyło się bez pytania: Kiedy następne warsztaty? Bibliotekarze pozostają w gotowości i już szykują kolejne niespodzianki dla całych rodzin. Dziękujemy Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach za zakup części materiałów plastycznych na warsztaty w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2019 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach. Dziękujemy Andrzejowi Szymańskiemu za pomoc w przygotowaniu pirackich dekoracji. Piracki statek, wykonany przez Annę Piecyk, zawita do portu podczas miejskich Neptunaliów, na które zapraszamy 22 czerwca 2019 r.

Bibliotekarze