Zakaz wstępu do lasu; Woliński Park Narodowy – zamknięty do odwołania

W związku z koronawirusem Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów – poinformowało właśnie Ministerstwo Środowiska.

„W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte” – napisano w oświadczeniu ministerstwa.


W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom” – napisano w komunikacie.

Oznacza to, całkowity zakaz wstępu do lasów w okolicach Międzyzdrojów oraz zakaz wstępu do Wolińskiego Parku Narodowego.

12 komentarzy “Zakaz wstępu do lasu; Woliński Park Narodowy – zamknięty do odwołania”
 1. Mam cichą nadzieję że po 19 będzie można wejść do lasu i na plażę ,człowiek teraz dopiero docenia to co ma na wyciągnięcie ręki!

 2. Wejscie do lasu, parku zamkniete, po plazy nie mozna spacerowac, a co z cmentarzem? Tam w dniu dzisiejszym pelno EMERYTOW sprzatajacych groby.

  • Byłam dzisiaj na cmentarzu, 5 samochodów i raptem kilka osób.
   Są dwie bramy wejściowe,więc ludzie praktycznie się nie widzą i sytuacja jest bezpieczna…. to nie jest 1 listopada!

 3. przyjdżcie do Dyrekcji WPN, tam wszystko otwarte, możecie zwiedzać biura, chodzić po posesji, jedyny zakład w Międzyzdrojach gdzie pracowników ma się w d…..

 4. Przecież niema wprowadzonego stanu nadzwyczajnego…. Ale już stosują!!! Zakazy

 5. Powinni jeszcze zakazać oddychać. Totalna bzdura zakaz wstępu do lasu. Lepiej tłoczyć się na chodnikach w mieście.

 6. bo to wiadomo czym jest korona wirus, czy zarazsz sie przez powietrze, czy na butach nie przenosisz wirusa, czy nie zawleczesz choroby do dzikich zwierzat

  siedz w domu i sie nie paletaj glabie po lesie,
  bo zbyt malo wiemy o tej chorobie

 7. w WPN w „normalnych” czasach nie ma żywego ducha a co dopiero teraz, prędzej dzika spotkasz niż człowieka. Bez sensu

 8. Tylko w WPN w okresie świąt wielkanocnych gdyby nie podjęto takiej decyzji będziemy mieli promenadę gwiazdy

 9. Bo naukowcy w rządzie odkryli, że koronawirus przenosi się również z drzew na ludzi i odwrotnie. W wyniku mutacji drzewa zaczynają gadać a ludzie zarastać korą…..

 10. Lekka przesada. To co po mieście mam spacerować biegać gdzie 10 razy więcej ludzi. Turystów już nie ma. A biegać spacerować jednak jeszcze raz dziennie wolno. Lepiej cmentarz by zamknęli niż lasy.