Aktualizacja: Piknik Strażacki OSP Międzyzdroje

Już po raz 3 odbył się w Międzyzdrojach doroczny Piknik Strażacki. Tuż przy Alei Gwiazd, mieszkańcy i turyści mogli poznać tajniki pracy strażaków, zobaczyć pokaz pierwszej pomocy. Zarówno dzieci, jak i dorośli, mogli spróbować swoich sił w ratownictwie medycznym pod czujnym okiem strażaków. Była wystawa sprzętu strażackiego, konkursy z nagrodami i dobra zabawa.

Każdy mógł zobaczyć sprzęt, którego używają strażacy, poznać jego wagę i zastosowanie.
Jak to na imprezach strażackich nie zabrakło grochówki.


Realizując podstawowe działania statutowe: ochrona życia, zdrowia i mienia oraz informowanie o zagrożeniach i sposobach zapobiegania Ochotnicza Straż Pożarna Międzyzdroje zorganizowała w dniu 13.07.2019 roku III Piknik Strażacki OSP Międzyzdroje. 

W pikniku wzięła udział także Jednostka Ratowniczo Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej Międzyzdroje, Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim i Komisariatu Policji w Międzyzdrojach, Pomorski Dywizjon Straży Granicznej Świnoujście, Zachodniopomorski Oddział Ruchu Drogowego z Koszalina, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina. 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Zachodniopomorskiego Oddziału Ruchu Drogowego z Koszalina na którym była możliwość  skorzystania
z symulatora zderzeń, gdzie przy prędkości około 30 km/h dochodziło do nagłego wyhamowana (symulującego zderzenie). Większość osób, które skorzystały z tego urządzenia stwierdzała, że już zawsze będzie zapinała pasy w czasie jazdy. 

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pojazdu GBA Posterunku PSP Międzyzdroje oraz łodzi ratowniczej, a także pojazdu oraz łodzi Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Dzieci ustawiały się w kolejce aby moc choć przez chwile przymierzyć hełm i posiedzieć w „wozie strażackim” czy na łodzi Strażników Granicznych. Strażacy Jednostki Ochotniczej Straży  Pożarnej przygotowali także gry
i zabawy dla dzieci. W trakcie pikniku można było skorzystać ze  szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanego przez druhów z OSP Międzyzdroje, dodatkowo funkcjonariusze Policji korzystając z okazji propagowali bezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy pikniku dzięki uprzejmości OSP Gostyń mogli poczuć się prawdziwymi strażakami i ugasić „ pożar”. Duża liczba osób skorzystała także z możliwości oddania krwi w krwiobusie należącym do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina. 

Podczas pikniku można było skosztować przepysznej grochówki strażackiej, dań
z grilla ciast upieczonych przez druhny oraz druhów OSP Międzyzdroje a także schłodzić się zimnym piwkiem. Jak [przystało na prawdziwy piknik organizowany przez ochotniczą straż nie mogło także zabraknąć tańców i szaleństw przy muzyce tanecznej.

W tym roku jednym z głównych celów naszej zbiorki było uzyskanie środków na zakup GBA ( średniego pojazdu ratowniczego ) oraz wyposażenia i uzbrojenia osobistego strażaka. Kwota jaką udało nam się uzbierać to 2 250 zł. Dziękujemy Wszystkim obecnym na pikniku za wsparcie naszej jednostki bardzo dziękujemy.

Jako organizator Ochotnicza Straż Pożarna Międzyzdroje pragnie podziękować partnerom, którzy wparli nas swoimi siłami w dniu trwania pikniku. Szczególne podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta Międzyzdroje, KP PSP w Kamieniu Pomorskim,
PSP Międzyzdroje, KPP  w Kamieniu Pomorskim, KP w Międzyzdrojach,
PdSG Świnoujście,  MDK Międzyzdroje, ZORD Koszalin, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina, OSP Gostyń, ZOŚ Międzyzdroje.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, zapraszamy Was oraz Wasze rodziny za rok – druhny oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Międzyzdroje.


3 komentarze “Aktualizacja: Piknik Strażacki OSP Międzyzdroje”
  1. Super „Piknik strażacki”. Było co zobaczyć, sporo się dowiedzieć i pobawić się. Impreza dla dzieci i dorosłych. Wszyscy zasłużyli na pochwały i wyróżnienia, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje Strażak p.Wojtek, który wspaniale i zrozumiale tłumaczył zasady udzielenia Pierwszej Pomocy nie tylko dorosłym, ale jak jej udzielić tym najmłodszym/niemowlakom. Było dużo pytań bardzo szczegółowych.
    Życzę wszystkim STRAŻAKOM zdrowia, wytrwałości …i do zobaczenia za rok.

  2. Brawa dla naszych dzielnych strażaków!

  3. bardzo pozytywna impreza