Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w Międzyzdrojach

90
11785

Jak potwierdza Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek, w Międzyzdrojach mamy potwierdzony przypadek osoby z wirusem SARS-CoV-2. Osoba ta, objęta była kwarantanną domową na podstawie decyzji Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Chorobę COVID-19 wykryto na podstawie testu, gdyż przebiegała bezobjawowo.

PROSZĘ PAŃSTWA O ROZWAGĘ I PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED NIEPROFESJONALNYM ROZPOWSZECHNIANIEM INFORMACJI, ZWŁASZCZA PRZEZ SOCIAL MEDIA. KORZYSTAJCIE PAŃSTWO ZE SPRAWDZONYCH ŹRÓDEŁ INFORMACJI. ZACHOWUJMY SIĘ PRZYZWOICIE DLA DOBRA OSOBY CHOREJ I JEJ RODZINY.

Napisał Burmistrz Międzyzdrojów na swoim Facebooku

Z naszych informacji wynika, iż jest to kobieta w średnim wieku, przebywa w szpitalu w Szczecinie, choroba przebiega bezobjawowo.


90 KOMENTARZE

 1. to wszystko prawda ,ale czy my mamy dookokola doroslych z rozumem 5 latka ,ktöremu trzeba möwic nie bij to boli ,odzywaj sie grzecznie ,wspölczuj innym to wspölczuja i Tobie,rozumiem ostrzezenia ,pouczenia ale pietnowanie ludzi za chorobe o p a m i e t a j c i e sie -bo moze za chwile sami bedziecie w potrzebie-

 2. Do Mieszkańca 5 21 Kwietnia godz. 10:29 nie piję nie palę a cynikiem nie jestem ?? nasz wielki mieszkańcu 5?

  • Teraz zakłady fryzjerskie, a w lato w tych mieszkaniach inne ciche prace zadowalające. Takie życie.

 3. Tak narzekaliście na turystów, że robią na plaży enklawy z parawanów i co? Okazali się wizjonerami. W tych upoconych Januszy wpatruje się teraz cały zachód europy!

 4. do lokalnego psychiatry – prawda– a jako amator jestem przerazony – z czlowiekiem trzeba beczke soli zjesc…..

 5. Do Mieszkańca 5 raczej do psychiatryka z tym myśleniem przydałyby się jeszcze tabletki na rozum ???

  • Do psychiatryka to bez zgody nie zrobisz?,szanowny cyniku.Chodzi o konkretne informacje,a nie straszenie ludzi,o to chodzi.A może to ty jesteś odpowiedzialny za te dezinformacje??Dobra rada,ten się śmieje,kto śmieje się ostatni.Poza tym noś machę i nie pal fajek,nie chlej,rozum będzie lepszy i plucka

  • Anonim…nie być wulgarny i nie obrażej mieszkańca z piątki. To chyba logiczne że bez objawienia nikt się tobą nie zajmi. Nawet za test zapłacisz z kapsy. Życz tej kobiecie zdrowia a mieszkańcowi z piątki żeby bakteria go nie chytła. Anonim proszę o grzeczność. Pozdrawiam.

 6. Robią z ludzi idiotów. A ludzie dają się nakręcać. zero logiki i zdrowego myslenia, Skuteczna psychoza strrachu i głupoty,

 7. Nie mam objawów…Czy też mnie weżmiecie do szpitala zakażnego,jak rzekomo tę Panią???Fakt jest taki,że do szpitala na test na koronę NIE BIERZE SIĘ OSOBY BEZOBJAWOWEJ…Te informacje nie trzymają się prawdy i wprowadzają panikę w miasteczku.Czekamy na prawdę!

  • Jeżeli się nie wie nic na jakiś temat to sie nie wypowiada. Do informacji, jeżeli komuś wykryto coronavirusa to postępowanie jest takie, że bierze się takiego osobnika i robi dodatkowe badania TK klatki piersiowej oraz badania z krwi. Jeżeli wyniki są dobre i pacje t nie ma objawow idzie na izolacje domowa. Koniec .

   • Widzisz koronka,dlatego ważna jest rzetelna informacja!Między innymi rola takich portali,aby spoleczeństwo i mogło się niezależnie wypowiedzieć,podyskutować,a administrator to udostępnial ale także informował o faktach,aby ludzie wiedzieli,a nie plotkowali czy wedlug siebie snuli domysły.Snujesz domysły,jeśli jesteś nie doinformowany.Pandemia tym wirusem jest nieznana nawet uczonym,tymbardziej lokalna władza powinna rzetelnie przedstawiać ten temat,jest to ich obowiązek.Załamał się świat,nic nie jest i nie będzie takie samo,pozostała tylko WŁAŚCIWA informacja,tego oczekujemy

   • @Koronka milcz. Nie udawaj doktora. Lekarze i pielęgniarki wiedzą co robią, a jak nie, to zawsze mogą zadzwonić do centrali w Warszawie. Myj ręce , nie dmuchaj na innych w wszystko będzie spoko.

   • Anonim! Za dużo chcesz wiedzieć, niestety oficjalnie nie dowiesz o kogo chodzi… Mam, dla obniżenia Twojego lęku, dość dobrą radę, zwróć się imiennie do władz Międzydrojów o podanie nazwiska i adresu tej chorej osoby. To się opłaci, bo nawet gdy Ci tego nie podadzą, to miejski prawnik wyjaśni Ci dlaczego jest to niemożliwe…
    Szczerze Ci życzę, żeby ta wredna choroba ominęła nie tylko Ciebie i Twoich bliskich ale wszystkich mieszkańców wspaniałych Międzyzdrojów.

  • @Emilek nie za bardzo wiem oco Ci chodzi z tą centralą? Ja nie twierdzę że lekarze nie wiedzą co robią, ja tylko mówię jakq jest procedura, więc nie uciszaj mnie.

  • nie panikuj , nie wprowadzaj paniki – myj czesto rece, zrobione zakupy-myj- ,trzymaj odleglosc i …my wszyscy chcemy byc zdrowi to nie przeklenstwo- to corona- to powinno nas ludzi zrobic bardziej wrazliwych ,uczynnch bo nie wiemy co przyniesie nam jutro -i jeszcze gdyby dotknela cie choroba -czego oczekujesz pomocy ,milosci,opieki ,wspölczucia czy gonitwy na czarownice —-badz cz l o w i e k i e m

  • Wszystko zależy od okoliczności. Mam w rodzinie medyka, a dokładnie ona jest ratownikiem medycznym. Jeśli będzie podejrzenie, że zespół miał styczność, wtedy w kwarantannie jest cała rodzina, jeśli mieszka wspólnie i wtedy wszystkim robi się testy. Także wszystko zależy od sytuacji. A dzisiaj bądź zdrowy i jeśli możesz, zostań w domu. A jeśli nie możesz, noś maseczkę i zachowaj odstęp. I nie kłam medyka! Zdrowia dla wszystkich!

 8. Dlaczego mimo zakazu najmu cały czas stoją auta na obcych rejestracjach po 4 dębami?I cały czas jest rotacja ….

  • Do Toma: masz rację! 3 Deby to bardzo podejrzana sprawa..Policja powinna zainteresować się tym obiektem! Panowie z policji i straży miejskiej,pora to sprawdzić!

  • planowalam urlop w Miedzyzdrojach ,ale tu nie trzeba bac sie corony tylko Was -waszego sposobu myslenia ,zachowan na chorobe a nie kaprys

 9. …ja , jako lokalny psychiatra – amator stwierdzam , że w naszej społeczności coraz więcej osób , którym w dekiel wali

  • Taka jest prawda, nie jesteśmy przywyczajeni do uwięzienia w domach na miesiące. Hobby, ksiażka, domowe majsterkowanie , filmy bez koronawirusa i będziemy nieco zdrowsi psychicznie. Las , parki juz otwarte od 20 kwietnia 2020 korzystajmy z tego dobrodziejstwa rozważnie.
   Pozdrawiam

  • do lokalnego psychiatry – prawda– a jako amator jestem przerazony – z czlowiekiem trzeba beczke soli zjesc…..

 10. Nasi mieszkańcy też zachowują się nieodpowiedzialnie schodzą się na domówkach ,chodzą do fryzjera czy na pazurki .Co im tam zakazy ,jak brak rozumku .

 11. Mam nadzieję że wszyscy Państwo którzy sobie życzą to imię i adres od tej pani co zachorowała przemyślą tą sprawę. Chcielibyście powieśić tam plakat: tu żyje zaraza? Każdy powinien się lepiej zająć tym co zrobić żeby chorym pomóc i zrobić wszystko co samemu może sterować: nie wychodzić w grupach i z kolegami na plażę i deptak. Się dobrze myć i zachowywać jak kulturalny człowiek. Myślę o turystach i miejscowych także.

 12. Zamiast piętnować „swoich”, lepiej pomyślcie co będzie jak jutro otworzą plażę, a potem z czasem hotele i gastronomię… Apartamenty… Zaleje nas fala turystów, przywiozą zarazę i dopiero się zacznie jazda!!! Niestety, ludzie na urlopie chcą odpocząć od codzienności i często zachowują się inaczej niż zwykle, odchodząc od norm i łamiąc zasady. Prosty przykład: śmieci. Często bywa tak, że ktoś, kto na co dzień w swoim domu segreguje odpady, będąc na wczasach wrzuca wszystko jak leci do jednego pojemnika. Podobnie będzie z odpowiedzialnością turysty w czasie pandemii. Aż strach się bać!

 13. co chwila komunikat, ,,pozostancie w domach,,– a na ulicach full zamiejscowych i aut z obca rej

  • Będzie dobrze w kameralnym miejscu,gdzie brak wind i schodów(poręcze).Wieżowce to siedlisko zarazy

  • W hotelach bym nie ryzykował. Za dużo ludzi. Może fajna mała kwaterka i jedzenie kupować samemu w sklepie. Produkty są bezpieczniejsze niż restauracje. Jedyna restauracja której bym wierzył że nie ryzykują życia innych to 777. Najlepiej ale jedzenie na wynos. Na plażę trochę dalej od zniszczonych schodów. Tam mało ludzi. Picie tylko w zamkniętych butelkach a nie w szklankach z restauracji. Jak państwo będzie trochę uważać to będzie dobrze i fajnie. Pozdrawiam.

 14. Od jutra zniosą częściowo zakazy, zrobi się ciepło to dopiero zaczną się ludzie kręcić. Miedzyzdroje będą miejscowością z jedną najwiekszym wzrostem zachorowań przez kręcenie się obcych tablic które przyjeżdżają rekreacyjnie lub budowlancy. Policja że Strażą postała 2 dni na wjeździe i to jeszcze z przerwami pojawiły się artykuły na internecie i tyle ich widzieli, a obce tablice się kręcą wystarczy się przejechać po Międzyzdrojach i zobaczyć po parkingach i prywatnych posesjach

 15. powinni podawać same domy przećież ktoś śmieci odbiera listonosz chodzi oraz dużo więcej rzeczy ta osoba y robią tak byśmy chociaż bardziej uważali

 16. CHCESZ NAPISAĆ DOM/MIESZKANIE OBJĘTY KWARANTANNĄ ? Sam podpisz się w komentarzu? Dlaczego piszesz jako anonim? Miej odwagę. Poznamy, kto ma takie pomysły!

  • Elastyczność RODO opiera się na założeniu, że w wyjątkowych sytuacjach ochrona danych ustępuje miejsca interesowi publicznemu…W dobie pandemii NALEŻY zadbać o całość spoleczeństwa,a nie tylko o dobro zarażaczy..Podanie miejsca kwarantanny jest interesem publicznym!!

   • Rodo nie jest z gumy, ale uważam także, że w interesie publicznym zainfekowana osoba powinna podać organom sanitarnym dane osób, które mogły zostać przez nią zainfekowane lub istnieje prawdopodobieństwo, że znalazły się w związanym z nią łańcuszkiem zakażeń. W całym naszym kraju nie podaje się danych osobowych chorych czy tylko będących na kwarantannie osób, myślę, że nie wymaga to komentarza.

 17. Dla nas, jako mieszkańców, ważna jest rzetelna informacja z legalnego, wiarygodnego źródła. Zgadzam się z tym, że powinniśmy wiedzieć ile osób jest u nas chorych, ile z nich hospitalizowanych, w kwarantannie domowej, ile zgonów. I na tym koniec. Nie ważne kto to! Niedługo to może być każdy z nas… Dlatego jest tajemnica medyczna i ochrona danych osobowych, po drugie chodzi o to, aby nie narażać tych osób i ich rodzin na ostracyzm. Jedziemy razem na jednym wózku! Przecież nikt nie chce być chory i nikt nie chce zarażać.

   • Policja przejedzie raz lub dwa razy przez miasto i …nie wie i nie widzi nic i taka jest prawda.To udawanie,że się pracuje!Jak chcecie robić to dobrze,to róbcie,a nie udawajcie . Każda pomoc od społeczności powinna być przyjęta z entuzjazmem i ochotą,bo sami nie osiągnięcie sukcesu.Łatwiej i skuteczniej jest współpracować ze spoleczeństwem dla osiągnięcia sukcesu.

  • Wystarczyłoby napisać DOM/MIESZKANIE OBJĘTY KWARANTANNA….koniec kropka.W większych miastach wiadomo,gdzie są domy w kwarantannie,a w tak małych miasteczkach jak Międzyzdroje,to wręcz konieczność,bo i ciasna zabudowa i przede wszystkim dobro społeczności -CZYŻ NIE????Nie chodzi o krzyżowanie czy pietnowanie osób zarażonych,w końcu to nie ich wina,ale dbałość o innych,którzy są nieświadomi i potencjalnie mogą być ofiarami braku rzetelnej informacji.Tyle i aż tyle

  • nic wspölczucia i wspölnej walki z ch o r o b a n i e l u d z k i e jakie pokolenie ma taki bezludzki odruch w momecie tragedii – möwia ,ze mlodzi sa samolubni ,ale te wpisy wskazuja na starsze pokolenie – mlodzi pokazcie im my ludzie przezyjemy wieki jesli trzymamy razem -zebysmy po zniknieciu corony nie musieli sie chowac ze wstydu i nie podchodzili do lustra bo ze wstydu nie spojrzymy w lustro

 18. specjalnie tak robią. oni doskonale wiedzą, że chorzy ze straszliwą zarazą są tuż za waszymi drzwiami, płotami, ścianami. JAKBYŚCIE się dowiedzieli to ładny hejt by poszedł. teraz to może być wasz najlepszy somsiad

 19. A wlasnie ludzie powinniwiedziec,ze w ich miescie czy na dzielnicy jest osoba (byla)zakarzona(bez danych osobowych),moze wreszcie zdali by sobie sprawe z powagi sytuacji jaka nas dotknela.Zapomnieliscie,ze „MY POLACY TO JEDNA RODZINA, RAZEM =TO NAROD POLSKI”.PRZECIEZ POLAK POTRAFI. Kocham moj Kraj.A Wy?!To stosujcie sie do zaostrzen!❤

 20. Pani Justyno,jezeli Pani ma taką wiedzę o spacerach społecznosci za torami, to Pani też aktywnie wypoczywała za torami.

 21. Prosimy więc Pana burmistrza o rzetelne informacje w tej sprawie!! A plotek i innych NIE BĘDZIE!!Społeczeństwo jest za mało informowane w tej sprawie i zupelnie niewłaściwie! ,Jest za dużo nieścisłości…Jak kółko się nie domyka,to ludzie tworzą domysły..

 22. Duzo zdrowia dla chorej bezobjawwej Pani i Jej rodziny oraz dla nas , wszystkich mieszkańców. Być może wirus już tak zmutował, że zachowuje się tak by być w naszym życiu jak wirusy grypy.

  Fakt, wielu z nas może nie mieć objawów, zachowujmy nadal dystans, nośmy maseczki a na spotkania społeczne przyjdzie czas. Najważniejsze by ochronić naszych starszych rodziców, dziadków, małe dzieci i sąsiadów.
  Zdrowia dla wszystkich

 23. Bezobjawowa i wykonali jej test i zabrali do szpitala? Najbardziej wku…… jak się z nas idiotów robi !

  • Jeżeli się nie wie nic na jakiś temat to sie nie wypowiada. Jak jestes Pan takim głąbem to da Pana informacji, jeżeli komuś wykryto coronavirusa to postępowanie jest takie, że bierze się takiego osobnika i robi dodatkowe badania TK klatki piersiowej oraz badania z krwi. Jeżeli wyniki są dobre i pacje t nie ma objawow idzie na izolacje domowa. Koniec .

 24. A tak się cieszyłem że u nas jest fajnie ?Zastanawiam się czy zostali sprawdzeni ludzie którzy mogli mieć styczność z tą osobą ?

 25. Kto to tali? Czemu nie ma podanych danych żeby każdy mógł przeanalizować czy miał z nią styczność?

 26. A dlaczego wszystkim przebywającym na kwarantannie domowej nie przeprowadza się testów? Są jakieś wyjątki czy jak?

 27. teraz już tylko czekać az w tvn podadzą: „duze ogniosko zarazy w miedzyzrojach”, taki scenariusz bardzo mozliwy przy tak malej spolecznosci

  • Tak. Jajecznica z boczkiem teraz pomoże. 🙂 Nie robić paniki, tylko trochę na siebie uważać. Ta choroba jest w Polsce tak jak i innych krajach. Najwiecej tam gdzie się robi najwiecej testów. Myślenie że ta zaraza nie przejdzie też przez Międzyzdroje to utopia. Jak nie ludzie to ryby ją przyniosą da plażę. Uważajcie na Siebie i nie robić propagandy. Takie życie.

   • Mogła mieć kontakt z osobą przyjeżdżającą z zagranicy i przechodzić kwarantannę i w tym czasie mogły się pojawić objawy dlatego znalazła się w szpitalu a my też nie wiemy czy nie jesteśmy nosicielami wirusa a chcecie zaraz ukamienować osobę , każdy niech uważa na siebie.

 28. ruszył pas transmisyjny w Miedzyzdrojach, ponieważ to mała miejscowość zarażona może być większa cześć mieszkańców. żadne maseczki od burmistrza nie pomogą. wiekszczosc z nas teraz nie wie ze jest nosicielami. Obraz tragedii wyłoni się za tydzień do dwóch

 29. Do służb porządkowych trzeba było w dniu wczorajszym zobaczyć co działo się za torami na końcówce ul Skłodowskiej tam ani Straż WPN ani policja tego nie widziała.

  • A co Pani tam robiła???? Rozumiem że też brała Pani udział, w czymś tam za torami!!!!
   Brawa dla Pani Justyno, od nas wszystkich…….

 30. A ja wiem z pewnych źródeł, ze zaraza została rozsiana po całych Miedzyzdrojach, bo to osoba mająca kontakt z wieloma Innymi osobami. Nic nie pomogła kwarantanna. Krótko. Zaraza jest wśród nas!!!!

  • Badanie typu wirusa, jaki to typ A, B, C czy nowszy ? Badanie odporności organizmu, przeciwciał . Nie czytasz publikacji to zacznij czytać. Jest też tłumacz w intrenecie i pobieżnie przetłumaczysz niemal każdy artykuł.

 31. W miejscowości co ma 5 tyś.mieszkańcow i 4 sklepy musiała kogoś zarazić i jest to nieuniknione więc domino poleci

 32. Właśnie po to jest kwarantanna, aby nie zarażać, a nie łazić po mieście i jeszcze dziadków odwiedzać,
  a takich bezobjawowych pewnie jest więcej

 33. Jestem mieszkanka Międzyzdrojów i wierze ze rozsądek nasz i turystów pozwoli że wakacje będą
  Plaża za parawanem ,restauracje że stolika i w odpowiedniej odległości
  Środki czystości na każdym kroku
  Wiem że nasz Burmistrz wszystko zrobi w tym kierunku
  Będzie spokojniej jak w latach 60tych ,ale będzie uroczo ,
  Mniej zarobimy ale może wtedy bardziej wszystko docenimy
  To jest próba
  Damy radę ????????

  • Jakie wakacje? Jaka normalność? Za cenę ludzkiego życia? Kiedy człowiek się wreszcie nauczy, że nie można jeść pieniędzy?!

  • A o jakim rozsądku i kogo piszesz?Jak na razie tego rozsądku nie widać z rzadnej strony! Ukrywane jest wszystko,co stwarza plotki i ciągłe zagrożenie!Sam fakt,że wirus tu jest sprawdzony,a lokalizacji brak tworzy dezorientację..Biegacze bez maseczek w osłonie nocy..przebiegajacy zakapturzeni młodzi ludzie,przejeżdżajace auta z obcymi rejestracjami,parki szukające noclegu na weekend,gromady osob po 4,5 idące w stronę plaży,lekko skośne pochodzenie…taaak. wyjątkowe racjonalne podejście do zarazy…Na efekty nie trzeba długo czekać!! O sezonie TRZEBA ZAPOMNIEĆ W TYM ROKU!!

 34. mam pytanie, czy ta osoba będąca, na kwarantannie, nie zakaziła nikogo, w sensie, swoich bliskich lub osob z ktorymi mogala sie spotkac ?

  • Od poniedziałku możesz..Ale tylko na spacer w odległościach co najmniej 2 m..Żadnego grupowania się!!Maseczka konieczna!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.