Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary

21 marca to przede wszystkim pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również nieformalne święto obchodzone przez uczniów w Polsce – Dzień Wagarowicza. Tego dnia w przedszkolach i szkołach w całej Polsce organizowane są imprezy z okazji dnia wiosny.

W tym roku Gmina Międzyzdroje, przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Międzynarodowym Domem Kultury, organizuje dla uczniów szkół podstawowych program pn. „ Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary”. Program połączony jest z akcją, która już trwa, czyli organizowanym przez burmistrza Międzyzdrojów konkursem szkolnym pn. „Moje Międzyzdroje za 50 lat”. Celem konkursu jest przygotowanie przez klasy szkolne prac przedstawiających Gminę Międzyzdroje w przyszłości i jej wyobrażenie za 50 lat. Zgodnie z regulaminem konkursu uczestnikami konkursu są uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych i III klasy gimnazjum z Międzyzdrojów i Wapnicy. 21 marca br. o godz. 11:00 w sali teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury nastąpi ogłoszenie wyników konkursu. Wyróżnione w konkursie prace zostaną oficjalnie przekazane na ręce burmistrza i schowane w kapsule czasu. Kapsuła czasu będzie wmurowana w specjalnie do tego celu przystosowane miejsce, przy nowym ratuszu miejskim. Swoje prace do kapsuły czasu przygotują również przedszkolaki z Wapnicy i przedszkola miejskiego „Morskie Skarby”. A za 50 lat, kiedy kapsuła czasu zostanie otwarta, dorosłe już dzieci będą miały okazję powspominać i przypomnieć sobie swoje prace przygotowane pół wieku wcześniej.

W ramach organizowanych obchodów pierwszego dnia wiosny dzieci młodsze zobaczą ciekawy film w kinie „Eva”, a młodzież będzie miała okazję wziąć udział w koncercie profilaktycznym, organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach.

Mamy nadzieję, że organizowane wspólnie przedsięwzięcie zintegruje klasy i grupy szkolne, a wszyscy razem spędzą „legalnie” i przyjemnie pierwszy dzień wiosny.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje