Pieniądze na wymianę pieca!

Eko działania w Międzyzdrojach- burmistrz podpisuje kolejne umowy

Wczoraj Burmistrz Mateusz Bobek podpisał pięć, kolejnych umów dotyczących wymian pieca oraz wymian pieca wraz z termomodernizacją budynków w ramach Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego „Wymień piec – bądź EKO w Międzyzdrojach – w ramach Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego” oraz „Wymień piec – termomodernizuj budynek w Międzyzdrojach – w ramach Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego”,  dofinansowywanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

W ramach pierwszego programu mieszkańcy gminy Międzyzdroje (osoby fizyczne ubiegające się o przyznanie grantu, legitymujące się tytułem prawnym do nieruchomości, wynikającym z prawa własności, prawa użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego) mogą otrzymać wsparcie w wysokości 7.500,00 zł za przeprowadzoną likwidację źródła ciepła opartego o spalanie węgla (piec/kocioł węglowy) i  zastąpienie zlikwidowanego źródła nową jednostką wytwarzania energii cieplnej.

W 2020 roku zrealizowano sześć umów. W bieżącym zrealizowano jedną, a na finalizację czeka kolejne pięć w tym dwie podpisane wczoraj.

W ramach drugiego programu mieszkańcy gminy Międzyzdroje (osoby fizyczne ubiegające się o przyznanie grantu, legitymujące się tytułem prawnym do nieruchomości, wynikającym z prawa własności, prawa użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego) mogą otrzymać wsparcie w wysokości 25.000,00 zł lub w wysokości 50.000,00 za przeprowadzoną likwidację źródła ciepła opartego o spalanie węgla (piec/kocioł węglowy) oraz termomodernizację budynku jednorodzinnego.

Z tego programu w ubiegłym roku zrealizowano dwa projekty na wymianę pieca i częściową termomodernizację w wysokości 25.000,00 zł każdy. Wczoraj Burmistrz Mateusz Bobek podpisał dwie umowy na wymianę pieca wraz z pełną termomodernizacją w wysokości 50.000,00 zł każda i jedną na kwotę 25.000,00, czyli wymianę pieca wraz z częściową termomodernizacją.

Z wielką radością podpisuje kolejne umowy z myślą, że podstawowymi efektami termomodernizacji, jest zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię cieplną czyli zmniejszenie kosztów pozyskania energii  – jednym słowem oszczędność, ale przede wszystkim redukcja lub całkowita likwidacja emisji substancji szkodliwych dla środowiska, o które chciałbym abyśmy wszyscy dbali– mówi burmistrz Mateusz Bobek.

Informacje na temat dofinansowania można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach w siedzibie Referatu Ochrony Środowiska ul. Kolejowa 33:

– w pok. Nr 4C– tel. 913275669, e-mail: srodowisko@miedzyzdroje.pl

Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje

2 komentarze “Pieniądze na wymianę pieca!”
  1. Czy żeby otrzymać dofinansowanie za wymiane „kopciucha” na ogrzewanie gazowe warunkiem jest ocieplenie budynku /mieszkania?

  2. Czemu tak mało? tak mało zainteresowanych? tak mało wniosków przechodzi? tak mało pieniędzy na ten program?