Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

3
445

Już po raz 5 Fundacja Polskich Wartości w ramach akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” zorganizowała zbiórkę darów. W tym roku łącznie udało się uzbierać ponad 20 ton darów. Były to przede wszystkim długoterminowe produkty żywnościowe, artykuły chemiczne, słodycze, artykuły dla najmłodszych rodaków, oraz artykuły szkolne. Wszystkie dary zostały już przekazane na Litwę oraz Białoruś.

Dzięki państwa wsparciu obdarowane zostały między innymi dzieci uczęszczające do Polskiej Szkoły Podstawowej w Rakańcach, Polskiej Szkoły Specjalnej w Solecznikach , Szkoły średniej im. Szymona Konarskiego. Oraz do naszych rodaków z miejscowości: Turgiele, Ejszyszki, Butrymańce.

Ochotnicza Straż Pożarna Międzyzdroje do tej szlachetnej akcji przyłączyła się po raz trzeci. Dzięki państwa wsparciu łącznie zgromadziliśmy około 400 kg darów.

Szczególnie pragniemy podziękować Państwu z firmy baletki.pl którzy przygotowali około 160 par balerinek, oraz Szkole Podstawowej nr. 2 im. Leonida Teligi z Kamienia Pomorskiego, a także CSMW USTKA gdzie zostały zorganizowane dodatkowe zbiórki darów.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim którzy przyłączyli się do tej szlachetnej akcji. Mieszkańcy naszej gminy po raz kolejny pokazali że mają wielkie serca.

Pamiętajmy, że często dla osób które zostały obdarowane dary te mają podwójne znaczenie. Nie są to tylko dary materiale ale też fakt że ci którzy mają możliwość mieszkać na ojczystej ziemi o nich pamiętają.

Korzystając z okazji Druhny oraz Druhowie OSP MIĘDZYZDROJE pragną Państwu za pośrednictwem portalu przekazać najserdeczniejsze życzenia Świąteczne oraz Noworoczne.

3 KOMENTARZE

  1. Super, że nasza Straż tak aktywnie działa, może za rok więcej osób się przyłączy i więcej darów od nas pojedzie do Przecławia do spakowania a potem dalej, na Litwę?

    • Moze niech zmienia ekonomie i zaczna drukowac pieniadze tak jak rosna jablka na drzewach. 21 wiek jest. Koparki same kopia bez limitow, mozna bez pradu takie rozwiazanie stosowac. Jest juz infrastruktura, kwestia wykorzystania.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.