Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – OSP Międzyzdroje

To już 6 edycja ogólnopolskiej akcji  niosącej pomoc Polakom mieszkającym na Kresach. Przez te lata dzięki państwa wsparciu udało się uzbierać około 60 ton darów. W tym roku organizatorzy akcji planują dotrzeć z pomocą do naszych Rodaków mieszkających na Litwie, Białorusi i Łotwie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować iż Ochotnicza Straż Pożarna Międzyzdroje już po raz czwarty przystąpiła do akcji.  W poprzednich talach dzięki państwa zaangażowaniu, w Pownaszym powiecie, udało się nam uzbierać prawie tonę darów. W tym roku do zbiorki darów przyłączyła się także Szkoła Podstawowa nr 2 im. Prof. dra Władysława Szafera w Wapnicy.

W związku z akcją w SP2 oraz w Ochotniczej Straży Pożarnej Międzyzdroje zorganizowana zostanie zbiórka darów. Prosimy tradycyjnie o :

– produkty spożywcze o długim terminie ważności ( konserwy, makarony, oleje, mąka, cukier, itp);

-słodycze

– artykuły szkolne

– chemia

– artykuły dla najmłodszych.

Dary można przynosić do Szkoły Podstawowej w  Wapnicy lub po telefonicznym umówieniu do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Telefon kontaktowy : 

505 307 515  ( Anna) 

 503 997 306 (Łukasz)

 Tegoroczny termin trwania akcji jest bardzo krótki, zakończenie zbiórki jest 07.12.2019
 a 10.12.2019 odbędzie się Wielkie Pakowanie w Szczecinie.

“Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” to akcja szczecinian. Pomysł akcji zrodził się podczas lipcowej XXIV Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki-Wilno. W trakcie marszu do Wilna pielgrzymi spotykali na swojej drodze wielu rodaków mieszkających na Litwie, którzy częstowali wszystkich pątników, czym tylko mogli. W 2014 roku Wojciech Woźniak spotkał na swojej drodze panią Aleksandrę, która witała pielgrzymów kilkoma kanapkami oraz marchewkami z przydomowego ogrodu. Wzruszające zdjęcie, które wtedy wykonał, zainicjowało plan pomocy naszym rodakom.

Nazwa akcji “Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” nawiązuje do poświęcenia Polsce, pamięci naszych korzeni, pielęgnowaniu tradycji i narodowego dziedzictwa. Jesteśmy wdzięczni naszym Rodakom na Kresach za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii, za trud życia. Naszą akcją oddajemy hołd Rodakom, tym którzy od pokoleń wiernie przestrzegają maksymy “Bóg, Honor, Ojczyzna”. To hołd dla naszych współczesnych Bohaterów zachowujących Polskość
w najczystszej postaci.”

Dodatkowe informacje dotyczące akcji można uzyskać:

www.polskiewartosci.pl/kresy

Wsparcie:
www.rodakomnakresach.pl/wsparcie
www.polskiewartosci.pl/wsparcie

Sponsorzy: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA. (PARTNER GŁÓWNY), Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA., Infra-port Sp. z o. o., SEC Sp. z o. o.

Partnerzy i Zakupy: Sieć Sklepów Netto.

Patronat: Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Wójt Gminy Kołbaskowo.

Patronat medialny: TVP3 Szczecin, Polskie Radio Szczecin.

Grafika: Łukasz Szełemej