„Paczka dla Rodaka i bohatera na Kresach” – Kresowe wakacje

Po raz trzeci w ramach akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” zorganizowane zostały w Polsce wakacje dla dzieci naszych Rodaków z Litwy. W tym roku do Polski przyjechało 22 dzieci wraz z opiekunami.  Nasi młodzi Rodacy uczęszczają na co dzień do Szkoły Podstawowej w Rakańcach oraz Szkoły Specjalnej w Solecznikach.

Pobyt dzieci w Polsce trwał dziesięć dni. W tym czasie dzieci dwa razy odwiedziły Wyspę Wolin.

W Poniedziałek (02.07.2018) nasi mali Rodacy zwiedzali Międzyzdroje. Był to dzień pełen uśmiechu, różnego rodzaju atrakcji, oraz zabaw i nauki na plaży. Dla części dzieci był to pierwszy kontakt z morzem, niektóre gościły już w naszym mieście w ubiegłym roku.

Pierwszą z zaplanowanych atrakcji było zwiedzanie „Gabinetu Figur Woskowych”, dzieci oraz ich opiekunowie byli bardzo zadowoleni. Dziękujemy kierownictwu „ Gabinetu”, za umożliwienie zwiedzania. Następnie dzieci udały się na plaże, gdzie oprócz kąpieli i szaleństw w morzu, dzięki uprzejmości ratowników WOPR Międzyzdroje, dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa nad wodą. To były niezapomniane chwile większość dzieci po raz pierwszy była nad morzem, szaleństwom w wodzie oraz na plaży nie było końca. Po kilku godzinach zabaw dzieci udały się na obiad do Baru Wczasowego. Po pysznym i obfitym posiłku dzieci ponowienie wróciły na plaże. Uśmiech z twarzy młodzieży nie schodził. Na zakończenie pobytu w Międzyzdrojach dzieci udały się do „ Bałtyckiego Parku Miniatur”, oczarowane eksponatami, w parku miniatur znalazł się także akcent Litewski, który nas wszystkich niezmiernie ucieszył.

Kolejnym dniem spędzonym na naszej wspaniałej Wyspie była Środa (04.07.2018). Pierwszym etapem wycieczki było zapoznanie się z pracą strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu (Warszów). Dzieci miały okazje zapoznać się z pracą strażaków, ze sprzętem. Strażacy przeprowadzili także szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci opuściły jednostkę zachwycone. Bardzo dziękujemy strażakom.

Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie Latarni Morskiej w Świnoujściu, oraz Fortu Gerharda w Świnoujściu. Było zwiedzanie, musztra oraz ognisko z kiełbaskami na obiad. Dziękujemy bardzo dyrekcji Latarni oraz Fortu za umożliwienie zwiedzania. Na zakończenie pobytu na naszej Wyspie dzieci po raz ostatni udały się na plażę.

Dzieci oraz ich opiekunowie pragną podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do tego że mogli spędzić tak wyjątkowe dni na Wyspie Wolin. Dzięki Wam dzieci miały swoje niezapomniane „Książęce Wakacje ”. Dziękujemy.

Za pośrednictwem Portalu pragnę podziękować partnerom dzięki, którym nasi młodzi Rodacy mogli przeżyć niezapomniane chwile na naszej pięknej Wyspie:   Urząd Miasta Międzyzdroje, Bar Wczasowy w Międzyzdrojach, Gabinet Figur Woskowych, Dentarama, WOPR Międzyzdroje, Państwo Gaj, Państwo Czajkowscy, Państwo Koletyńscy, Państwo Darul, Latarnia morska Świnoujście, Fort Gerharda w Świnoujściu, Stawscy S.C., Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu,.

Koordynator akcji „Wakacje Kresowe 2018” Wodnicka Anna
Fot Łukasz Szełemej
Fot. Woźniak Wojciech