„Paczka dla Rodaka i bohatera na Kresach” – Kresowe wakacje

Po raz czwarty w ramach akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” zorganizowane zostały w Polsce wakacje dla naszych najmłodszych rodaków z Litwy. W dniach 27 czerwca – 6 lipca na wypoczynek w Zachodniopomorskiem, Pomorskiem, w Warszawie zaproszonych zostało 34 dzieci z Wileńszczyzny (Ejszyszki, Soleczniki, Rudomina) w raz z opiekunami.
W tym czasie dzieci dwa razy odwiedziły Wyspę Wolin. 

W Poniedziałek (01.07.2019) nasi mali Rodacy zwiedzali Międzyzdroje. Był to dzień pełen uśmiechu, różnego rodzaju atrakcji, oraz na plaży. Dla części dzieci był to pierwszy kontakt
z morzem, niektóre gościły już w naszym mieście w ubiegłym roku.

 Pierwszą z zaplanowanych atrakcji była zwiedzanie naszego pięknego miasta kolejka Holiday Express dzieci oraz ich opiekunowie byli zachwyceni. Następnie dzieci udały się na plaże, pogoda dopisała wiec szaleństwom w wodzie i na plaży nie było końca. Dla większości dzieci było to pierwsze zetkniecie z morzem. Po kilku godzinach zabaw dzieci udały się na obiad do Baru Wczasowego. Po pysznym i obfitym posiłku dzieci wyruszyły na oglądanie podwodnego świata w Oceanarium. Po zwiedzaniu oceanarium mali rodacy wyruszyli na palże po której czekała n nic jeszcze jedna atrakcja – zwiedzanie Bałtyckiego Parku Miniatur. 

Kolejnym dniem spędzonym na naszej wspaniałej Wyspie była Środa (03.07.2019). Pierwszym etapem wycieczki było zapoznanie się z pracą  strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu (Warszów). Dzieci miały okazje zapoznać się
z pracą strażaków, ze sprzętem. Strażacy przeprowadzili także szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci opuściły jednostkę zachwycone. Bardzo dziękujemy strażakom.

Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie Latarni Morskiej w Świnoujściu, oraz Fortu Gerharda w Świnoujściu. Było zwiedzanie, musztra oraz ognisko z kiełbaskami na obiad. Dziękujemy bardzo dyrekcji Latarni oraz Fortu za umożliwienie zwiedzania. 

Dzieci oraz ich opiekunowie pragną podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do tego że mogli spędzić tak wyjątkowe dni na Wyspie Wolin. Dzięki Wam dzieci miały swoje niezapomniane „Książęce Wakacje ”. Dziękujemy.

Za pośrednictwem Portalu pragnę podziękować instytucją i osobą dzięki,  którym nasi młodzi Rodacy mogli przeżyć niezapomniane chwile na naszej pięknej Wyspie: Urząd Miasta Międzyzdroje, Bar Wczasowy w Międzyzdrojach, Holiday Express, Oceanarium Międzyzdroje, Bałtycki Park Miniatur, Latarnia morska Świnoujście, Fort Gerharda
w Świnoujściu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu, Pan Artur Duszyński, Pan Michał Laskowski, Pan Darek Kalemba.