Otwarto schody na Kawczą Górę

© miedzyzdroje.tv – 4.08.2020 r.

Połowa sezonu za nami i w końcu Woliński Park Narodowy otworzył schody na Kawczą Górę. Wejście na Kawczą Górę zostało otwarte już w sobotę, jednak WPN poinformował o tym fakcie, dopiero dziś tj. wtorek 4.08.2020. Wzmocniona została podstawa klifu w sąsiedztwie podstaw schodów.

Przypomnijmy, że schody zamknięte były bardzo długo.

W grudniu ubiegłego roku rozpisano przetarg na wykonanie prac przy wzmocnieniu schodów. Dopiero teraz udało się zakończyć „remont” – zobaczymy na jak długo? Czy schody wzmocniono na tyle, aby przetrwały jesienne sztormy? Sprawdzimy!


© miedzyzdroje.tv – 4.08.2020 r.
© miedzyzdroje.tv – 4.08.2020 r.
© miedzyzdroje.tv – 4.08.2020 r.
6 komentarzy “Otwarto schody na Kawczą Górę”
  1. jeszcze w latach 60-70 były tam potężne bloki betonowe i też nie uratowały klifów. Po co robić coś nowoczesnego jak wiadomo że się nie sprawdzi, ale ktoś chciał kasę zrobić to ma … powodzonka…

  2. Te schody będą zawsze „ruchome”, bo są na ruchomym podłożu. Proste. Wybrzeże klifowe jest lądem cofającym się, a nie przyrastającym. Popatrzmy na Trzęsacz! Miłego dnia.

  3. najbezpieczniej i taniej -jak ja to robie z moja rodzinka wchodzimy sciezka przez las -przeznaczmy te pieniadze na inne potrzeby -jesli ktos ma sile isc po schodach i spragniony widoku z göry niech idzie jak turysta przez lasek -zdrowo ,wygodnie ,bezpiecznie – i bez wywalania pieniedzy –a jak komus za daleko niech podziwia z mola …….oszczedzajmy -wydawajmy -tam gdzie koniecznie – a potrzeby sa ogromne !!!!a przez corone dochody spadna moze pare lat ——-rozebrac zlikwidowac – sprzedac !!!!! nie liczyc na sztormy ,ze rozbiora !!!! Ci turysci ,ktörzy przyjezdzaja do Miedzyzdrojöw nie przyjezdzaja ze wzgledu na schody bo 90 % nie wchodzi po nich tylko popatrzy z dolu -mija bez interesu i idzie dalej

  4. A teraz czekamy do następnego razu kiedy będą znowu zamknięte .I koło się zamyka.

  5. Myślę że nie workami z piaskiem, które tam były pod stopami tych schodów dnia 30 lipca 2020.

  6. Dlugo zbierali te tandetne wzmocnienia z jakis podjazdow. Wyglada narzucone prawie jak pelne smietniki na krotkiej. Mozna bylo to wzmocnicelementami, jak falochron w gazoporcie, to by chociaz wygladalo i spelnialo swoja funkcje, nie tylko do pierwszego sztormu.