Otwarcie sezonu na międzyzdrojskiej plaży

Ostatnia niedziela przywitała nas słoneczną pogodą z tropikalną wręcz temperaturą sięgającą ok. 30º C. Temperatura wody w Bałtyku osiągnęła 18º C, tak więc kąpiących się w morzu plażowiczów było sporo. W rytm wydobywających się z radiowęzła dźwięków  „Słonecznego Patrolu” rozpoczęliśmy plażową imprezę pn. „Otwarcie sezonu letniego w Międzyzdrojach”.

Akcja prowadzona była wspólnie z Radiem Szczecin przy molo, obok stanowiska ratowniczego. Zbudowaliśmy miasteczko plażowe, gdzie ustawiliśmy leżaki, parasolki, mini – strefę sportową, a  w godz. 11:00 – 15:00, prowadziliśmy aktywnie animacje, konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło tańca i dobrej zabawy! Była plażowa zumba prowadzona przez międzyzdrojską trenerkę i grupę dziewcząt  z  Alifitness Międzyzdroje.

Nie obyło się też bez konkursów związanych z plażą jak np. konkurs na wbijanie parawana na czas, czy na najpiękniejszą opaleniznę. Nasi ratownicy WOPR przygotowali pokazy ratownictwa wodnego i każdy z obecnych mógł na własne oczy zobaczyć jak dron może uratować życie tonącemu i jakimi technikami można teraz posługiwać się przy ratowaniu życia. Podczas imprezy burmistrz Mateusz Bobek oficjalnie zwiesił Błękitną Flagę na kąpielisku morskim,  jak również zaprezentował nowy sprzęt ułatwiający plażowanie niepełnosprawnym – wózek do kąpieli dla osób niepełnosprawnych.

Jak poinformował: „Błękitna Flaga na naszym kąpielisku powiewa już ponad 10 lat, co świadczy o wysokim standardzie naszego kąpieliska i świadczonych na nim usług. Cieszy nas to niezmiernie i obliguje do dalszych działań. Sezon 2022 uważam oficjalnie za rozpoczęty!”.