„Ostra” walka o turystę? Celowo zniszczono kolejkę?

Do niecodziennego aktu wandalizmu doszło w nocy z poniedziałku na wtorek 6/7 lipca na parkingu przylegającym do Lidl’a gdzie stoją turystyczne kolejki. Ktoś celowo przebił wszystkie opony w pojazdach przewoźnika, który oferuje turystyczne przewozy po mieście.

Jak mówi właściciel, nie wierzy on w przypadkowy akt wandalizmu. Prawdopodobnie kolejki zostały unieruchomione celowo. Sprawa została zgłoszona na Policji, która przeprowadzi śledztwo i sprawdzi, czy był to atak konkurencji?

Właściciel prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą wskazać sprawców. Oferuje nagrodę – tel. 601 981 395


W dniu dzisiejszym do redakcji wpłynęło oświadczenie od FUN PARK / Parking 24h

„Stanowczo potępiamy tego typu działania. To mogło spotkać, także nas. Jesteśmy za zdrowymi zasadami konkurencji. Możemy zaoferować pomoc. Chcemy ufundować nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy. Możemy, za darmo przez kilka dni, wozić klientów poszkodowanego przewoźnika do czasu naprawienia kolejki”.
FUN PARK / Parking 24H Międzyzdroje

49 komentarzy “„Ostra” walka o turystę? Celowo zniszczono kolejkę?”
 1. A kto to jest Święta Trójca- rozumiem,że tak jak w kościele….

  Czy się mylę ?

 2. Mieszkaniec 2

  Ekolog od świętej trójcy skończy się oj skończy niedługo się przekonacie.

 3. Ekolog masz racje są tacy co na zabytkach mogą wprowadzać zmiany a są tacy co nie mogą.I co ty na to?

 4. Bo to są MIędzyzdroje elity bogaczy i biedaków a wojewoda to im może naskoczyć ale to się na pewno skończy

 5. Dlaczego olewa sie wytyczne wojewody.

 6. Ekolog na twojej budowie też nie wszystko gra.

 7. Kto sprawdza wywóz przez szabowozy tych fekali z tych niby szamb . Proste pojemnosć szamba ilość ludzi turystów” w wynajmowanej altanie . Prawie wszystkie ALTANY są niezgodne z PRAWEM Budowlanym zabudowy na terenach ROD m-2 i wysokość , ilość zgłoszonych ludzi do Urzędu z tego wynajmu ale wydaje Mi się ze szkoda tego mego pisania bo to wszystko to wielkie gówno z którego zyja w tej wiosce . Jeszcze kilka wieżowców i to wszystko walnie i zaleje tą wioskę . Obudzcie się nie zawsze kasa jest najważniejsza

 8. Działkowiec

  Nikogo kontrolami nie zastraszysz część działek ma kanalizę ,reszta szamba . Kilka miesięcy temu była kontrola i uchybień nie stwierdzono.tylko komary gryzą.

 9. Jeżeli Ekolog uważasz że nasze miasto to wioska to się z tego miasta wyprowadz ,nikt za tobą płakać nie będzie .A kiedy będzie odkomarzanie .

 10. Ja mam pytanie czy na działkach jest instalacja kanalizacyjna i gdzie te wszystkie GÓWNA turystów mieszkajacych na działkach (domki na działkach wynajmują mieszkańcy tej wioski ) płyną do smródki i czy ktoś z URZĘDU i ROD panuje nad tym tematem ,tylko prosze nie pisać że wszyscy maja swoje bio szamba

 11. ten hałas z wesołego miasteczka jest nie do wytrzymania nie tylko na działkach ale w całej tej części miasta.

 12. Mieszkaniec 2

  Opowiadał mi dziadek że w czasach komuny była taka organizacja ORMO to coś dla tych panów .

 13. Na pl. Neptuna też ktoś przebija opony

 14. Jest takie powiedzenie jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.Trzeba się przyjrzeć i to nie trzeba za bardzo się przyglądać .

 15. jak to jest ktoś staje do przetargu na parking ,w trakcie trwania umowy zmienia mu się zakres działalności i pozwala się na prowadzenie wesołego miasteczka .Czy tak można ,czy to jest zgodne z prawem ?Dzierżawę mam na leżaki czy mogę zmienić na budkę z piwem? Jak mogą jedni to czemu ja nie mogę.

 16. Co ma pan na myśli pisząc zdrowa konkuręcja ????

 17. Trójca z parkingu twierdzi że są tacy idealni powołują się na prawo , zdrową konkuręcje a może trzeba się tak przyjżeć .

 18. Ten hałas z wesołego miasteczka jest nie do zniesienia.

 19. Burmistrzu kto pozwolił na parkowanie kolejki na zakazie? (a moze w Mierzyzdrojach ustawione znaki nie obowiązują?).Czy znak nie obowiazuja tego Pana a moze trzeba ponownie wysłać kierowce kolejki na kurs prawa jazdy.

 20. Dla tych panów zdrowa konkuręcja to kablowanie .

 21. Panie burmistrzu kto pozwolił na umieszczenie wesołego miasteczka w okolicy działek rekreacyjnych .Hałas nie do wytrzymania latem działki nam mieszkańcom służą do wypoczynku ,ucieczki od hałasu miasta . Przepraszam ale powinnam pisać w czasie przeszłym bo teraz nie da się tam przebywać .Ostatni bastion spokoju nam pan zniszczył.

  • A innym przeszkadzają goście których wspaniałomyślnie umieszczają działkowicze na swoich działkach, sami nie przestrzegają norm a do innych pretensje?

  • latem, mieszkańcom do wypoczynku…? od wczoraj mieszkasz na tej wsi? od lat jest mega problem z niemożliwością braku wypoczynku na działkach przez stada turystów z coraz modniejszymi kundlami, śmiech niesamowity jak damusie ubrane jak na odpust przechadzaja się alejkami w letnie tygodnie

 22. Międzyzdrojanin

  Uderz w stół a nożyce same się odezwą

 23. A ja jestem pewny ze milicja znajdzie sprawcow , tak jak goni chlopcow z 3 KUBKAMI ha ha ha !!!!!!!!

 24. Obecnie okoliczności narzuciły walkę o turystę. Kiedy już się go zdobyło, to wypada zapewnić mu bezpieczeństwo. Od wielu tygodni zdrowiu turystów, a zwłaszcza ich dzieciom, zagraża paskudne bajoro zlokalizowane na plaży pod molo. Małe dzieci pluskają sie w tym zgniłym bajorze bez umiaru. Wymienię tylko jedną z gróżnych chorób, którą można się zarazić kąpiąc się w takim bajorku, jest to leptospiroza, groźna choroba roznoszona np przez koty, których w Międzyzdrojach nie brakuje. Apeluję do władz miasta o przemyślenie tej sprawy i zlikwidowanie tego niebezpiecznego bajorka. Jeszcze jedno, jeśli ktoś uważa, że wodę w bajorku wymieniają morskie fale, to nie ma o tej sprawie żadnego pojęcia…

  • Przed chwilą spojrzałem na to bajoro, przy sztormowej pogodzie fale do niego jednak dotarły… Oczywiście to nie rozwiązuje sytuacji na dłuższy czas.

 25. Rozrzutny ten KOMAR , 10 tyś bo na działce obok poprzebijali opony?? DZIWNE…

 26. Sprawa jest prosta wystarczy pomyśleć kto na tym skorzystał. Pozostało tylko udowodnić a to już nie takie proste.

 27. FUN Park/Parking 24 chce ufundować nagrodę a za co, co za wylewność ,jak bym ich nie znał to bym uwierzył że tacy dobrzy.

 28. Dlaczego nie było zdrowej konkurencji jak wesołe miasteczko przez lata było bez przetargu na promenadzie ,czy może mi ktoś wytłumaczyć ,czy może się mylę?

  • Spytaj Pana ratownika i Panią popierając platformę obywatelska która faktycznie sprawuje władze w gminie

 29. tylko pan rafał trzaskoski, odbierze rozdawnictwo pisu, zabierze ogrodki działkowe, juz raz byla platforma tak blisko ale wtedy w 2015 niestety pis wygral, i przekaze deweloperom, miasta trzeba rozwijac budowac baseny, hotele, parkingi a nie marchewki i ziemniaki staruchy sadzą i siedza dogorywajac, na wsi takie rzeczy, ale juz tylko kilka dni i bedziemy mieli juz oprocz sądow i senatu bedziemy mieli prezydenta, i przyspieszone wybory stana sie faktem, bo zablokujemy wszystkie ustawy, prezydent veta do wszystkiego bedzie stosowal i wymusi obalenie rzadu, a wtedy wroci normalnosc, roznorodnosc, wprowadzimy karte lgbt zebysmy nie byli jednynym krajem w europie bez niej, ludzie beda sie do siebie usmiechac, osiedla sie u nas inne kultury, trzeba wymieszac te polska krew zeby juz niegdy nie rzadzili prawicowi ekstremisci

 30. Mieszkaniec

  jak widać z komentarzy żaden nie sugeruje że to ktoś z parkingu 24 nie rozumie tego wpisu właścicieli .

 31. Kolejka to chyba dobry interes .

 32. Pamiętacie jak radnej oblano samochód.

 33. Kto pozwolił na parkingu postawić wesołe miasteczko ,hałas nie do zniesienia.

 34. postronny

  W miastach turystycznych jeżdżą kolejki a jeśli ktoś nie umie się z tym zaakampaniowac to można zmienić miasto.

 35. A czemu parking 24 funduje nagrodę ?

 36. I od razu przyjemniej się jeździ po mieści,jedną zawalidrogę mniej!
  Mogliby się wszystkich tak pozbyć.

 37. Panie Robercie współczuję !

 38. Te kolejki to są utrapieniem w naszym miasteczku, wiadomo że i tak wolno się jeździ bo goście potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, ale jazda za taką kolejką to tempo ślimaka

 39. mogliście kamerkę na czujnik ruchu zamontować, by złapać sprawcę, bo teraz to już (oby!) zaprzesta tylko swej działalności zapewne

 40. ciekawa jestem czy nasza policja znajdzie sprawce. mam nadzieje ze robi wszystko co moze

 41. FUN PARK MIĘDZYZDROJE

  Chciałbym oficjalnie oświadczyć, że za aktem wandalizmu dokonanego na naszym mieszkańcu miasta Panu Robercie L. Nie stoi żadna mi znana osoba, ani Ja tego również nie dokonałem.
  Owszem jesteśmy konkurencją, lecz prowadzę działalność na zasadach zdrowej konkurencji, a nie wandalizmu.
  Nie popieram tego typu praktyk, ponieważ zarówno ja, jak i mój konkurent ciężko pracujemy na swój sukces i kosztuje nas to dużo zdrowia.
  Dokładam się do nagrody 10 000 zł za ujęcie sprawcy tego wandalizmu.
  Chciałbym nadmienić, że Pan Robert rok temu trzymał
  kolejkę na parkingu na komunalnej i też miał 2 razy pocięte opony, dopiero jak przestawiliśmy kolejkę na miejsce pod kamery proceder zniknął.
  Proceder ten trwa już od dłuższego czasu więc czas na dobre z tym skończyć.
  Zasady uczciwej konkurencji są wskazane w biznesie, lecz wszystko w granicach prawa.
  Nigdy nie będę popierał tego typu działań, a ludzie piszący w komentarzach proszę o rozwagę co piszecie.Narażając moją firmę na pogorszenie wizerunku będę zmuszony wyjść na drogę sądową.
  Bezpodstawne oskarżenia będą miały swoje konsekwencje prawne. G.K.

 42. FUN PARK / Parking 24h

  Stanowczo potępiamy tego typu działania. To mogło spotkać, także nas. Jesteśmy za zdrowymi zasadami konkurencji. Możemy zaoferować pomoc. Chcemy ufundować nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy. Możemy, za darmo przez kilka dni, wozić klientów poszkodowanego przewoźnika do czasu naprawienia kolejki

 43. Takich rzeczy się nie robi…

 44. A może jest okazja żeby wine zgonić na tego trzeciego

 45. Dopóki jeździli we dwójkę nic takiego nie miało miejsca, wszedł na rynek trzeci i zaczęły dziać się cuda