Olimpiada Rodzinna – „Z Falą na sportowo”

W czwartek 17 września na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach odbyła się Olimpiada Rodzinna – „Z Falą na sportowo” zorganizowana przez Klub Sportowy „Fala” Międzyzdroje w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Wydarzenie prowadziła Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Andżelika Gałecka przy wsparciu Trenerów z Klubu Sportowego „Fala” oraz rodziców i dziadków uczestników. W roli wolontariuszy świetnie spisali się starsi zawodnicy z Klubu Sportowego „FALA”, którzy czuwali nad bezpieczeństwem najmłodszych.  

Dzieci wraz z rodzicami zostały podzielone na trzy zespoły rywalizując ze sobą w konkurencjach sprawnościowych. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział m.in. w grach, zabawach integracyjnych z chustą Klanza, torach przeszkód, slalomach, zabawie z „rurociągiem”. Rozegrany został także mini-turniej piłki nożnej, w którym dzieci rywalizowały między sobą, a następnie mogły dopingować swoich rodziców w meczu Rodzice na Trenerów.


 


Dzieci bardzo przeżywały udział w olimpiadzie. Spisywały się znakomicie, a ich zapał wspierany był przez aktywny doping rodziców. Slalomy, strzały piłką, tory przeszkód, rzuty do kosza to konkurencje, w których uczestnicy musieli zmierzyć się z własnymi słabościami. Liczyła się drużyna, zapał i chęci. Wszystkich cieszyła wielka radość na twarzach dzieci, które bawiąc się uczyły się zasad fair-play w sporcie oraz współdziałania w grupie, a wszystkie gry odbywały się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Wszyscy uczestnicy Olimpiady Rodzinnej – „Z Falą na sportowo” otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki przekazane przez firmę Solmar, Dział Promocji Urzędu Miasta w Międzyzdrojach, Międzynarodowy Dom Kultury oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach – za co serdecznie dziękujemy.
Wydarzenie sfinansowano ze środków Gminy Międzyzdroje w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.


One Response to “Olimpiada Rodzinna – „Z Falą na sportowo””
  1. Jak to dobrze że są u nas ludzie którym się chce działać na rzecz innych. Brawo.