Ogień z Betlejem w Międzyzdrojach

Betlejemskie Światło Pokoju przemierzając całą Polskę dotarło, niesione przez harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, w dniu 20 grudnia 2018r. do gminy Międzyzdroje.

Betlejemskie Światło Pokoju jest światłem pokornym. Nie jest światłem, które się narzuca, jest pokorne. Jest światłem łagodnym, pełnym mocy łagodności; jest światłem, które mówi do serca; Pokora jest nam niezbędna, by współpracować, by być otwartym na nowe wyzwania. Potrzebne jest nam to pokorne Światło, by pracować nad sobą, nad swoim charakterem.

Pomocą w dobrym przeżywaniu wędrówki ognia z Betlejem są działania i inicjatywy podejmowane w ramach naszej służby Bogu, Ojczyźnie i Bliźniemu. Tym razem przeżywać ją będziemy pod hasłem: ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY…

Międzyzdrojscy harcerze ogłaszając ideę tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju przekazali płomień Burmistrzowi Międzyzdrojów Mateuszowi Bobkowi oraz radnym miejskim w trakcie III Sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach.

Zuchy zaniosły je również wiernym do Kościoła pw. Św. Piotra Apostoła. Ogień został wprowadzony podczas rorat z udziałem dzieci i młodzieży na wieczornej Mszy Świętej. Harcerze będą przekazywać płomień do pozostałych świątyń w następujących dniach:

– w Kaplicy „Stella Matutina” w dniu 21 grudnia o g. 17.00
– w Kościele pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w dniu 23 grudnia o g. 11.00 (Lubin), g. 12.30 (Wapnica)

W świątyniach światełko, będzie dostępne dla wszystkich aż do wieczornej Wigilii.

Darem Betlejemskiego Światła Pokoju skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

pwd. Tomasz Rychłowski
X Szczep „Gniazdo” ZHP

5 komentarzy “Ogień z Betlejem w Międzyzdrojach”
  1. Mitologia chrześcijańska.