Od przyszłego czwartku obowiązek noszenia maseczki

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział natomiast, że od 16 kwietnia zostanie wprowadzony obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Od przyszłego czwartku będziemy wprowadzali obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. To na dzień dzisiejszy, gdy już coraz więcej jest osób chorych w Polsce, czasami bezobjawowo, pozwala ochronić nie nas, którzy będziemy nosili te maseczki i chustki na twarzy, ale innych przed nami. W związku z tym od przyszłego czwartku taki obowiązek będzie dla wszystkich w przestrzeni publicznej – powiedział minister.

Minister zdrowia, odpowiadając na pytanie o kary za nie noszenie maseczek oraz gdzie obywatele mają je zdobyć, odpowiedział, że taki obowiązek funkcjonuje w wielu innych krajach na całym świecie. „Nie mówimy, że musi to być maseczka, może to być chustka, szalik” – oświadczył. „Co do konkretnych regulacji, będziemy je przedstawiali po świętach” – dodał.


9 komentarzy “Od przyszłego czwartku obowiązek noszenia maseczki”
 1. Jak czytam takie komentarze,to myślę zaraz ile to durni chodzi po ulicach i jeżdzi po Międzyzdrojach…Będziesz nosił machę durniu,nie po to,że ty się zarazisz..to mało ważne..ALE ABYŚ TY NIE ZARAZIŁ INNYCH!! Maska stłumi kaszel,psik czy oddech!Na to ta macha pomoże…I O TO TYLKO CHODZI!!

 2. rząd łamie przepisy a zwykły człowiek zamknięty w domu ,mandaty nie dla wszystkich rząd kpi z ludzi , szlachta robi co chce ,a zwykły obywatel ponosi konsekwencje.

 3. czy nowa energia zadba o mieszkańców i zakupi maseczki tak jak to robią inne gminy

 4. Wloz sobie na glowe KONDOMA,100%,maz jak banku.

 5. wlöz do maseczki filter do kawy -da wieksze zabezpieczenie i po przyjsciu do domu natychmiast 5 min gotowac w wodzie lub 60 stopni w pralce–nie zapominac o dokladnym myciu rak -liczyc przy tym do 30 -pozdrawiam

 6. A tobie to o co chodzi?

 7. To maskę przeciwgazową najlepiej od razu…

  • Włącz człowieku mózg, to zrobisz najlepiej. No chyba, ze go nie masz.

   • Maseczka ochroni jedynie przed pyłem czy kurzem. Wirus przeniknie przez nią bez problemu. Maska przeciwgazowa ma filtr węglowy i to dopiero może zapewnić skuteczną ochronę.