Od jutra nowe obostrzenia epidemiczne, także w Międzyzdrojach

Od 10 października 2020 roku obostrzenia ze stref żółtych zostają rozszerzone na cały kraj. Tak jak dotychczas istnieje strefa czerwona ze specjalnymi zasadami.

Gastronomia

Zasady obowiązujące w całym kraju

W lokalu i ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos. Istnieje limit: 1 osoba na 4 m2.

W strefie czerwonej – prowadzenie działalności możliwe w określonych godzinach: od 6:00 do 22:00. Ograniczenia w zakresie godzin nie stosuje się do realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.Działalność hotelarska

Zasady obowiązujące w całym kraju

Obecnie jest dopuszczalna, z wyłączeniem działalności klubów i dyskotek oraz miejsc udostępnionych do tańczenia. Stosuje się przepisy dotyczące kongresów, basenów, siłowni, gastronomii oraz działalności kulturalnej – jeśli taka jest świadczona w hotelu itp.

Wesela, komunie, konsolacje i inne uroczystości rodzinne oraz przyjęcia okolicznościowe

Zasady obowiązujące w całym kraju

Do 16.10.2020 r. na uroczystościach rodzinnych może być do 100 osób. Natomiast od 17.10.2020 r. – do 75 osób, z wyjątkiem obsługi.

Uczestnicy wesel, konsolacji lub przyjęć komunijnych, a także innych przyjęć okolicznościowych mają obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje.

W strefie czerwonej – 50 osób, z wyjątkiem obsługi  (obecnie i od 17.10.2020 r.)

Zasłanianie ust i nosa

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie całego kraju – w przestrzeni publicznej:

1) w środkach transportu publicznego;

2) w miejscach ogólnodostępnych, w tym:

a) na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych,

b) na terenie nieruchomości wspólnych,

c) w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny,

d) w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach);

3) w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu (z wyłączeniem osób sprawujących kult).

Salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu

Obecnie w miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność, przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku, gdy klient wymaga opieki – także jego opiekun.

Kluby nocne, dyskoteki oraz inne miejsca udostępnione do tańczenia (tzw. wolny parkiet)

Całkowity zakaz prowadzenia działalności. Zakaz udostępniania lokalów na prywatne spotkana.

Siłownie oraz centra i kluby fitness

Działalność dopuszczalna pod warunkiem, gdy na siłowni lub w klubie znajduje się nie więcej niż 1 osoba na 7 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości 1,5 m, z wyłączeniem obsługi.

17 komentarzy “Od jutra nowe obostrzenia epidemiczne, także w Międzyzdrojach”
 1. Jaki sens ma maseczka jak człowiek idzie drogą sam jak palec, albo jedzie rowerem, wokoło pola i lasy itp. Grunt to wychowac sobie naród a pójdzie gdzie mu każą i będzie się cieszył że robi to zgodnie z prawem.

 2. Na weselu pojedli, popili i wszyscy wyszli w maseczkach na papierosa. I co dalej?

 3. Jeżeli mówisz żeby nie nosić masek to oglądnij sobie wypowiedź lekarza o takich osobach jak ty którzy mówili żeby nie nosić masek jeden może przeżyje a drugi walczy o życie. Więc rozpędź się zamknij oczy a ścianą sama ciebie znajdzie.Inteligencją nie grzeszysz ???

 4. Jak nie było jak była z Rudą w roli ģłównej bawiła sìę dobrze nawet do Hamburga chciała jechać rudą Kaśka biletów brak coś tam pisała do kogo to było tylko śmietanka słupami ruszająca może się tam bawić czy o co tu chodzi Ruda Kaśka żądzą?.Pozdrawiam

 5. Coś tam Redaktor wie ,że dzwonią tylko nie wie w którym kościele

 6. Proszę pamiętać, ze te obostrzenia są nielegalne!!!
  Nie ma podstawy prawnej do karania za łamanie tych rozporządzeń!
  Żadne rozporządzenie nie uchyla obowiązującego prawa, a szczególnie
  tego wynikającego z konstytucji.
  Najlepiej jest odmówić przyjęcia mandatu, a sądy wtedy najczęściej
  odmawiają wszczęcia postępowania albo wymierzenia kary.
  Upominajcie sie drodzy Rodacy o swoje prawa i powiedzcie STOP maskowemu
  bezprawiu.

  • Ile masz lat Anonimie? Czyzbys byl moze spokrewniony z Trumpem? Pewnie jestes smarkaczem, ktory pije alkohol do utraty przytomnosci i dlatego jestes w stanie wypisywac takie totalne bzdury !!! Narod nie jest durny, zeby uwierzyc w te idiotyzmy.
   Za lamanie przepisow i namawianie do ich lamania powinienes byc srogo ukarany. Ja stosuje sie do przepisow, bo mam plany na zdrowa przyszlosc.
   Rozsadnym Polakom zycze ZDROWIA …..ZDROWIA!!! M.

   • Szkoda, że nie zrozumiałeś/zrozumiałaś o czym napisałem.
    Musisz koniecznie poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem.
    Tak … jestem krewnym Trumpa i dlatego właśnie piszę na tym forum
    czystą Polszczyzną (przez szacunek z dużej). Nie znając swoich praw będziesz niedługo zdrowym niewolnikiem.

  • Czyzbys byl spokrewniony TYLKO z Trumpem, a moze jeszcze z Polska Swita?

 7. A do stomatologa,w czym isc ?-

 8. A straż miejska niech kontroluje niemców ?

 9. „Zero tolerancji” ha ha ha. Zakładać kagańce.

  • Oczywiście, że zakładać maseczki, by nie pluć i nie siać zarazy.Jest ustawa i rozporządzenia do niej. Prawo do bycia zdrowym jest moim prawem i wyborem. Ty nie masz prawa mi tego zabraniać i mnie zarażać.

 10. To dzisiaj pod molo potupajki wiejskiej nie będzie.

 11. Karać tych antycepow dotkliwie zeby poczuli po kieszeni Facebookowi eksperci od wszystkiego a g..o wiedza pajace jedne