kurortu. Tematem była prezentacja założeń działań promocyjnych gminy w czasie pandemii pod nazwą Międzyzdroje Program Lato 2020. Program przedstawił burmistrz Mateusz Bobek , a przedstawiciele branży zgłaszali swoje opinie, wnioski i sugestie wyrażając generalnie swoje uznanie oraz poparcie dla zaprezentowanego w zarysach opracowania. 

Ostatni weekend pokazał, że przy natłoku przyjazdów wypoczywających w Międzyzdrojach i częstym braku u nich maseczek wzrasta zagrożenie związane z koronawirusem. Jeśli jednak nie uratujemy tego sezonu letniego to jesień i zima będzie dla nas dramatyczna, a dla niektórych będzie oznaczać koniec działalności. Optymistyczne jest to, że Program 1000+ jest coraz bliżej wprowadzenia w życie, a do tego brak możliwości wyjazdu za granicę powoduje wzrost zainteresowania wypoczynkiem Polaków w kraju.

Rodacy planują odpoczywać na łonie natury w mniejszych miejscowościach. Teraz rozpoczyna się już walka o każdego klienta .Oficjalny sezon w Międzyzdrojach chcemy rozpocząć już 20 maja. I chcemy jako pierwsi zaproponować bezpieczną plażę– mówił na wstępie burmistrz Mateusz Bobek – Chcemy wesprzeć naszych lokalnych przedsiębiorców w tym trudnym czasie kampanią promocyjną. To najlepszy sposób by wyrwać największą część tego sezonowego tortu. Międzyzdroje mają swoją markę i musimy się skupić nad promowaniem dłuższych przyjazdów, a nie tylko weekendowych po których pozostają tylko śmieci. – dodał burmistrz.

      W dalszej części burmistrz M. Bobek mówił o planowanej i już prowadzonej promocji Międzyzdrojów  w telewizji ogólnopolskiej w TVN, TVN24 przy Prognozie Pogody i TVP, Podkreślał wykorzystanie Onetu, fb, Instagramu, You Tube,  socjal mediów, blogerów zajmujących się podróżami, kampanii radiowych i banerów reklamowych w niektórych miastach. Zapowiadał  filmy  video, serie filmików do internetu, krótkie spoty telewizyjne. W tych działaniach będzie pokazywane piękno gminy, urok bezpiecznych i wygodnych Międzyzdrojów, czyli wszystko to czym możemy się pochwalić. Burmistrz podkreślał także znaczenie pomysłu pierwszej w Polsce bezpiecznej plaży. To będzie plaża sektorowa, a dla tych dla których bardziej liczy się nieograniczona swoboda jest miejsce na szerokiej międzyzdrojskiej plaży w kierunku gazoportu. Zapewnił także o rozszerzeniu terenów parkingowych oraz aplikacjach o dodatkowe środki z Euroregionu Pomerania, moście porozumienia z sąsiadami z Niemiec i promocji na granicy z Czechami.

Gestorzy bazy turystycznej  pozytywnie ocenili podejmowane i planowane działania. Efektem były już telefony od klientów po ostatnim krótkim występie burmistrza w TVN. Mówili, że bardzo ważna jest bezpieczna plaża i aplikowanie o środki zewnętrzne. Zwracano uwagę na to aby w promocji nie zapomnieć o Wicku, Wapnicy i Lubinie. Podkreślali, jak ważny jest klient pozostający dłużej i sugerowali, że może należy ich szczególnie doceniać i obdarzać jakimiś bonusami.

 Podkreślano aby z komunikatów związanych z epidemią wykluczyć zwrot „Zostań w domu” i aby zastąpić to czymś bardziej pozytywnym. Wnioskowano o rozważenie wprowadzenia miejskiej komunikacji ekologicznej w stronę ul. Gryfa Pomorskiego Las. Pojawiły się optymistyczne głosy, że spływają już rezerwacje na czerwiec, a te na lipiec i sierpień są póki co utrzymane.

     Może zatem wbrew obawom nie będzie aż tak źle z sezonem 2020, a planowane działania z pewnością wspomogą branżę turystyczną a zarazem w efekcie i budżet gminy zagrożony w sytuacji kryzysowej.  

14 KOMENTARZE

 1. Też jestem ciekawa „sektorowania” plaży. Międzyzdroje są cudowne, zwłaszcza ukwiecone, a turyści są jego integralną częścią. Zostawiają nie tylko śmieci, ale i pieniążki. Ludzie-ŚMIECIARZE- są wszędzie, wśród mieszkańców też. A jeśli chodzi o opłatę klimatyczną to jak najbardziej jestem ZA, nawet za wejście na plażę, może nie „słono”, jak chcieliby niektórzy, ale symbolicznie – TAK. A tak w ogóle jestem tzw. turystką i nie zostawiam nigdy śmieci na plaży!!! Nawet peta!! WIĘC PROSZĘ NIE WRZUCAĆ WSZYSTKICH DO JEDNEGO WORKA.

 2. Kazde miejsce w sektorze bedzie platne mam nadzieje, ze slono.
  I wszyscy beda placic oplate klimatyczna.
  Tak zeby miasto i mieszkancy cos z tej masy turystow mialo. Nie tylko brod i smrod.

  • latem to jeszcze jest ok a bród i smród to trzeba zobaczyć po sezonie np. w styczniu . cała wioska zasypana liśćmi i śmieciami . a turystów nie widac wtedy. i kto tu mówi o turystach brudasach a nie widzi siebie.

 3. Kazde miejsce w sektorze bedzie platne. Mam nadzieje, ze slono. I wreszcie kazdy bedzie placil oplate klimatyczna.

 4. W programie lato2020 proponowal bym usztywnienie kamer gdyz te krore sa obecnie zainstalowane as do d….jak nie umie to zrobic Polska Firma to moze wziac fachowcow z Niemiec ktorzy daja 2 letnia gwarancje i Problem bedzie rozwiazany.

 5. Anonim nie myśl o śmieciach, bierz to z innego spojrzenia. Może przez to by doszło do rozbudowania tego obszaru między Świnoujściem a Między? To jest wspaniała plaża, niestety bez zaplecza. A my gnieciemy się na 3 km przy molu ?. Może przez tego wirusa i potrzebność większych odstępów na plaży, powstanie tam ładna promenada aż do Świnoujścia. Z dojazdem autobusowym i zapleczem na plażowanie (toalety, prysznice i mąkę restauracyjki ). Damy radę. Krok za krokiem. Pozdrawiam

  • jest dużo ładniejszych plaż nad Bałtykiem i ludzi przyjemniejszych dla turystów.

 6. Ciekawe kto będzie sprząta plaże do gazoportu może burmistrz z ekipą z urzędu za te premie w końcu na nie zasluza

 7. Co tam sektorowana plaża co tam turyści… jeśli nie możemy pracować i zarabiać normalnie… ostatni weekend pokazał jak Polski turysta przestrzega obstrzezen… gardło mozna było zedrzec upominajac o choćby maseczki bo o odległości bezpiecznej mozna było zapomnieć… niech lepiej miasto zadba nie wiem jak ale niech stanie na głowie że choć w minimalnym stopniu kontrolować turystów bo jak to się mówi jeden zostanie upomniany to droga pantoflowa pójdzie w miasto że trzeba chociaz do sklepu tą maskę naciągnąć z brody na nos i usta… Nie karajmy ale upominajmy bo w tym tempie to w połowie czerwca wrócimy do 1 etapu

 8. żeby tylko z cenami nie poszaleli, bo i bez kryzysu ceny już w Miedzyzdrojach były ko(s)micznie wysokie

 9. Prosimy Burmistrza i klika słów wyjaśnienia na czym będzie polegała „sektorowa plaża”?
  Czy to może oznacza stawianie parawanów jeszcze wieczorem poprzedniego dnia?
  Czy też liczenie plażowiczów przed wejściem?
  Może miejscówki?

Comments are closed.