O programie na Lato 2020

14
3452

kurortu. Tematem była prezentacja założeń działań promocyjnych gminy w czasie pandemii pod nazwą Międzyzdroje Program Lato 2020. Program przedstawił burmistrz Mateusz Bobek , a przedstawiciele branży zgłaszali swoje opinie, wnioski i sugestie wyrażając generalnie swoje uznanie oraz poparcie dla zaprezentowanego w zarysach opracowania. 

Ostatni weekend pokazał, że przy natłoku przyjazdów wypoczywających w Międzyzdrojach i częstym braku u nich maseczek wzrasta zagrożenie związane z koronawirusem. Jeśli jednak nie uratujemy tego sezonu letniego to jesień i zima będzie dla nas dramatyczna, a dla niektórych będzie oznaczać koniec działalności. Optymistyczne jest to, że Program 1000+ jest coraz bliżej wprowadzenia w życie, a do tego brak możliwości wyjazdu za granicę powoduje wzrost zainteresowania wypoczynkiem Polaków w kraju.

Rodacy planują odpoczywać na łonie natury w mniejszych miejscowościach. Teraz rozpoczyna się już walka o każdego klienta .Oficjalny sezon w Międzyzdrojach chcemy rozpocząć już 20 maja. I chcemy jako pierwsi zaproponować bezpieczną plażę– mówił na wstępie burmistrz Mateusz Bobek – Chcemy wesprzeć naszych lokalnych przedsiębiorców w tym trudnym czasie kampanią promocyjną. To najlepszy sposób by wyrwać największą część tego sezonowego tortu. Międzyzdroje mają swoją markę i musimy się skupić nad promowaniem dłuższych przyjazdów, a nie tylko weekendowych po których pozostają tylko śmieci. – dodał burmistrz.

      W dalszej części burmistrz M. Bobek mówił o planowanej i już prowadzonej promocji Międzyzdrojów  w telewizji ogólnopolskiej w TVN, TVN24 przy Prognozie Pogody i TVP, Podkreślał wykorzystanie Onetu, fb, Instagramu, You Tube,  socjal mediów, blogerów zajmujących się podróżami, kampanii radiowych i banerów reklamowych w niektórych miastach. Zapowiadał  filmy  video, serie filmików do internetu, krótkie spoty telewizyjne. W tych działaniach będzie pokazywane piękno gminy, urok bezpiecznych i wygodnych Międzyzdrojów, czyli wszystko to czym możemy się pochwalić. Burmistrz podkreślał także znaczenie pomysłu pierwszej w Polsce bezpiecznej plaży. To będzie plaża sektorowa, a dla tych dla których bardziej liczy się nieograniczona swoboda jest miejsce na szerokiej międzyzdrojskiej plaży w kierunku gazoportu. Zapewnił także o rozszerzeniu terenów parkingowych oraz aplikacjach o dodatkowe środki z Euroregionu Pomerania, moście porozumienia z sąsiadami z Niemiec i promocji na granicy z Czechami.

Gestorzy bazy turystycznej  pozytywnie ocenili podejmowane i planowane działania. Efektem były już telefony od klientów po ostatnim krótkim występie burmistrza w TVN. Mówili, że bardzo ważna jest bezpieczna plaża i aplikowanie o środki zewnętrzne. Zwracano uwagę na to aby w promocji nie zapomnieć o Wicku, Wapnicy i Lubinie. Podkreślali, jak ważny jest klient pozostający dłużej i sugerowali, że może należy ich szczególnie doceniać i obdarzać jakimiś bonusami.

 Podkreślano aby z komunikatów związanych z epidemią wykluczyć zwrot „Zostań w domu” i aby zastąpić to czymś bardziej pozytywnym. Wnioskowano o rozważenie wprowadzenia miejskiej komunikacji ekologicznej w stronę ul. Gryfa Pomorskiego Las. Pojawiły się optymistyczne głosy, że spływają już rezerwacje na czerwiec, a te na lipiec i sierpień są póki co utrzymane.

     Może zatem wbrew obawom nie będzie aż tak źle z sezonem 2020, a planowane działania z pewnością wspomogą branżę turystyczną a zarazem w efekcie i budżet gminy zagrożony w sytuacji kryzysowej.  

14 KOMENTARZE

 1. Też jestem ciekawa „sektorowania” plaży. Międzyzdroje są cudowne, zwłaszcza ukwiecone, a turyści są jego integralną częścią. Zostawiają nie tylko śmieci, ale i pieniążki. Ludzie-ŚMIECIARZE- są wszędzie, wśród mieszkańców też. A jeśli chodzi o opłatę klimatyczną to jak najbardziej jestem ZA, nawet za wejście na plażę, może nie „słono”, jak chcieliby niektórzy, ale symbolicznie – TAK. A tak w ogóle jestem tzw. turystką i nie zostawiam nigdy śmieci na plaży!!! Nawet peta!! WIĘC PROSZĘ NIE WRZUCAĆ WSZYSTKICH DO JEDNEGO WORKA.

 2. Kazde miejsce w sektorze bedzie platne mam nadzieje, ze slono.
  I wszyscy beda placic oplate klimatyczna.
  Tak zeby miasto i mieszkancy cos z tej masy turystow mialo. Nie tylko brod i smrod.

  • latem to jeszcze jest ok a bród i smród to trzeba zobaczyć po sezonie np. w styczniu . cała wioska zasypana liśćmi i śmieciami . a turystów nie widac wtedy. i kto tu mówi o turystach brudasach a nie widzi siebie.

 3. Kazde miejsce w sektorze bedzie platne. Mam nadzieje, ze slono. I wreszcie kazdy bedzie placil oplate klimatyczna.

 4. W programie lato2020 proponowal bym usztywnienie kamer gdyz te krore sa obecnie zainstalowane as do d….jak nie umie to zrobic Polska Firma to moze wziac fachowcow z Niemiec ktorzy daja 2 letnia gwarancje i Problem bedzie rozwiazany.

 5. Anonim nie myśl o śmieciach, bierz to z innego spojrzenia. Może przez to by doszło do rozbudowania tego obszaru między Świnoujściem a Między? To jest wspaniała plaża, niestety bez zaplecza. A my gnieciemy się na 3 km przy molu ?. Może przez tego wirusa i potrzebność większych odstępów na plaży, powstanie tam ładna promenada aż do Świnoujścia. Z dojazdem autobusowym i zapleczem na plażowanie (toalety, prysznice i mąkę restauracyjki ). Damy radę. Krok za krokiem. Pozdrawiam

  • jest dużo ładniejszych plaż nad Bałtykiem i ludzi przyjemniejszych dla turystów.

 6. Ciekawe kto będzie sprząta plaże do gazoportu może burmistrz z ekipą z urzędu za te premie w końcu na nie zasluza

 7. Co tam sektorowana plaża co tam turyści… jeśli nie możemy pracować i zarabiać normalnie… ostatni weekend pokazał jak Polski turysta przestrzega obstrzezen… gardło mozna było zedrzec upominajac o choćby maseczki bo o odległości bezpiecznej mozna było zapomnieć… niech lepiej miasto zadba nie wiem jak ale niech stanie na głowie że choć w minimalnym stopniu kontrolować turystów bo jak to się mówi jeden zostanie upomniany to droga pantoflowa pójdzie w miasto że trzeba chociaz do sklepu tą maskę naciągnąć z brody na nos i usta… Nie karajmy ale upominajmy bo w tym tempie to w połowie czerwca wrócimy do 1 etapu

 8. żeby tylko z cenami nie poszaleli, bo i bez kryzysu ceny już w Miedzyzdrojach były ko(s)micznie wysokie

 9. Prosimy Burmistrza i klika słów wyjaśnienia na czym będzie polegała „sektorowa plaża”?
  Czy to może oznacza stawianie parawanów jeszcze wieczorem poprzedniego dnia?
  Czy też liczenie plażowiczów przed wejściem?
  Może miejscówki?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.