Na kąpielisku powiewała czerwona flaga. Ratownicy będący na patrolu na plaży niestrzeżonej dostrzegli kobietę (63 lata),wzywająca pomocy i mężczyznę (39 lat), który próbował jej pomóc. Ratownicy podjęli akcje na linie asekuracyjnej i wyciągnęli osoby na brzeg.

fot. WOPR Międzyzdroje

Do kolejnego zdarzenia doszło, tuż po godzinie 15:30, kiedy to ratownicy otrzymali kolejne zgłoszenie o tonącym w pobliżu wejścia L (Aquamarina). Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji międzyzdrojskich ratowników nie doszło do kolejnej tragedii. Tonął 67-latek, którego pogotowie zabrało do szpitala.

“Tym razem się udało ale pamiętajmy, że jest to plaża niestrzeżona i nie zawsze patrol ratowników znajdzie się w odpowiednim miejscu i czasie, a dotarcie kolejnych zespołów będzie trwało o wiele dłużej.” – Facebook WOPR Międzyzdroje

Przypomnijmy, że rozpoczął się sierpniowo-wrześniowy okres podwyższonego falowania w morzu Bałtyckim.


12 KOMENTARZE

 1. nie mam wątpliwości że należy człowieka uratować a następnie wystawić rachunek i wyegzekwować należność za akcję ratowniczą. Głupota musi kosztować.

 2. Teraz to już jestem pewny, jakim ty jesteś beznadziejnie głupim człowiekiem, szok.
  Extra dla ciebie bo znasz niemicki: so was dämliches wie dich, habe ich im meinem Leben nur ein mal getroffen. Das war bei einem Besuch in einem ZOO, ich weiß es noch genau, das war der Affenkäfig.

  • Śpiewała abym:
   Top się !
   Ty się top !
   Taki rok !
   Ale to jest to?
   To pisz ssie
   Trop ale
   Top się i tak dalej
   Ozzy Osbourne bardzo chce
   Mi tęskno na kuny

Napisz komentarz. Jeśli zamierzasz hejtować... nie pisz!

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj