O krok od tragedii. Przestroga na kolejne dni!

12
13199

Na kąpielisku powiewała czerwona flaga. Ratownicy będący na patrolu na plaży niestrzeżonej dostrzegli kobietę (63 lata),wzywająca pomocy i mężczyznę (39 lat), który próbował jej pomóc. Ratownicy podjęli akcje na linie asekuracyjnej i wyciągnęli osoby na brzeg.

fot. WOPR Międzyzdroje

Do kolejnego zdarzenia doszło, tuż po godzinie 15:30, kiedy to ratownicy otrzymali kolejne zgłoszenie o tonącym w pobliżu wejścia L (Aquamarina). Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji międzyzdrojskich ratowników nie doszło do kolejnej tragedii. Tonął 67-latek, którego pogotowie zabrało do szpitala.

„Tym razem się udało ale pamiętajmy, że jest to plaża niestrzeżona i nie zawsze patrol ratowników znajdzie się w odpowiednim miejscu i czasie, a dotarcie kolejnych zespołów będzie trwało o wiele dłużej.” – Facebook WOPR Międzyzdroje

Przypomnijmy, że rozpoczął się sierpniowo-wrześniowy okres podwyższonego falowania w morzu Bałtyckim.


12 KOMENTARZE

 1. nie mam wątpliwości że należy człowieka uratować a następnie wystawić rachunek i wyegzekwować należność za akcję ratowniczą. Głupota musi kosztować.

 2. Teraz to już jestem pewny, jakim ty jesteś beznadziejnie głupim człowiekiem, szok.
  Extra dla ciebie bo znasz niemicki: so was dämliches wie dich, habe ich im meinem Leben nur ein mal getroffen. Das war bei einem Besuch in einem ZOO, ich weiß es noch genau, das war der Affenkäfig.

 3. Ciekawa jestem Anonimie jakbyś śpiewała gdyby to ktoś z Twojej rodziny się topił? Wielka tragedia

  • Śpiewała abym:
   Top się !
   Ty się top !
   Taki rok !
   Ale to jest to?
   To pisz ssie
   Trop ale
   Top się i tak dalej
   Ozzy Osbourne bardzo chce
   Mi tęskno na kuny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.