Nowy wóz dla OSP Międzyzdroje

Nowy wóz dla OSP Międzyzdroje Strażacy-Ochotnicy z Międzyzdrojów wyjeżdżają do interwencji nie tylko na terenie nadmorskiej miejscowości, ale także całego powiatu kamieńskiego. Dzięki nowemu, średniemu wozowi ratowniczo-gaśniczemu, który został przekazany do służby 3 grudnia 2021 r., będą na miejscu akcji jeszcze szybciej.

To nowoczesny pojazd, który pozwoli na skuteczniejsze prowadzenie akcji ratowniczych. Jest wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów, dwuzakresową autopompę i linię szybkiego natarcia. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i środowiska – mówi Marek Andrzej Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Wóz dla OSP Międzyzdroje został kupiony w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych, który jest realizowany we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dzięki porozumieniu między Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, a Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Koszt to ponad 820 tysięcy złotych, w tym: 299.000 zł – dotacja z WFOŚiGW w Szczecinie, 261.000 zł – wsparcie z MSWiA i 264.349 zł – środki własne Gminy.

One Response to “Nowy wóz dla OSP Międzyzdroje”
  1. Ale dziadek (czyli nasz kochany Jelczyk)też powinien być w garażu 😃