Nowy Ratusz w Międzyzdrojach

12.04.2019 podczas Spotkania z Mieszkańcami, władze miasta zaprezentowały wizualizację nowego ratusza. Inwestycja pod nadzorem spółki Nowe Centrum obejmuje budynek ratusza i sieć wodno-kanalizacyjną wraz z drogą dojazdową.

Skrót:

➡ W budynku ratusza znajdzie się Urząd Miejski, Biblioteka, OPS ze świetlicą środowiskową, siedziba MTBS

➡ Termin oddania stanu surowego budynku ratusza to listopad 2020


Wizualizacja nowego ratusza

 

Sprawdź: Spotkanie Burmistrza z Mieszkańcami w MDK Międzyzdroje.


Cel inwestycji

Powstający budynek ratusza ma ostatecznie rozwiązać problemy użytkowe urzędu i pozostałych instytucji gminnych. Według zapewnień inwestora nowy ratusz zostanie w pełni przystosowany do sprawnej komunikacji między instytucjami, dostępności dla osób niepełnosprawnych i komfortu dla odwiedzających urząd mieszkańców zapewniając prywatność i wymaganą przestrzeń do pracy. Poza całym Urzędem Miejskim w budynku znajdzie się Biblioteka Miejska, siedziba Międzyzdrojskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z nowoczesną świetlicą środowiskową „Iskierka”, która ma zapewnić komfort i właściwe możliwości rozwoju potrzebującym tego dzieciom.


Data oddania budynku

Terminem oddania stanu surowego nowego ratusza ma być listopad 2020 r. Jak zapewnia prezes spółki Nowe Centrum, Mateusz Flotyński, założony termin jest niezagrożony opóźnieniami. Drugi etap zostanie zakończony z końcową kwotą 10 mln złotych. Aby finalizacja trzeciego etapu budowy przebiegła bez przeszkód i z jak najmniejszym obciążeniem dla budżetu gminy, dokonane zostało połączenie spółek Promenada i Nowe Centrum. Nowo powstała spółka uzyska w wyniku połączenia zdolność kredytową niezbędną do finalizacji inwestycji.

4 komentarze “Nowy Ratusz w Międzyzdrojach”
  1. Ops niech zostanie tam gdzie jest nie zasługują na nowy budynek za to co robią ludziom.Myślą że im wszystko można!!!Ale i na was przyjdzie czas moje zapracowane panie ???

  2. Zapewne literowka, bo trudno sobie wyobrazic remize strazy w ratuszu.

  3. OSP czy OPS ??