Nowy punkt testów Covid-19 w Międzyzdrojach

3
1250

Od zeszłego piątku na terenie miasta Międzyzdroje, działa nowy punkt testów Covid – 19, w którym każda zainteresowana osoba może wykonać test.
Punkt jest zlokalizowany przy ulicy Komunalnej 3 na parkingu za marketem Lidl.
telefon do punktu testów Covid Międzyzdroje – 737 349 173, punkt pracuje codziennie w godzinach od 8.00 do 15.00 

W punkcie wykonywane są darmowe testy RT-PCR dla osób posiadających skierowanie z NFZ oraz testy komercyjne (potrzebne np. do wyjazdów)
Skierowanie na darmowy test RT-PCR można otrzymać od lekarza lub wygenerować samemu za pośrednictwem strony:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/zapisz-sie-na-test-na-koronawirusa
Na test pacjent musi zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem, nr skierowania oraz swój nr PESEL.
Wynik testu PCR jest dostępny w internecie po około 24 godzin od pobrania. Testy dla osób posiadających skierowanie wykonywane są codziennie od godziny 8.00 do 14.00. 

W punkcie można również  zrobić testy komercyjnie. Wykonywane są testy RT-PCR wykrywające obecność wirusa w kodzie genetycznym a
także szybkie testy antygenowe wykrywający antygen SARS-CoV 2 . Sam test trwa kilka minut, wymaga pobrania wymazu z nosa i wypisania odpowiednich dokumentów.
Wyniki testów komercyjnych wystawiane są w języku polskim, angielskim lub niemieckim. Wymazy do testów antygenowych wykonywane są z płatka nosa (a nie z nosogardła), co zapewnia pełen komfort podczas badania.


Wyniku testu antygenowego są dostępne już po 15 minutach, wyniku testu RT-PCR w ciągu 24godziny od momentu pobrania materiału a jego wyniki są dostępne w formie elektronicznej w internecie.

3 KOMENTARZE

  1. 08-03-2022 godz.08.15 grupka zdezorientowanych osób odbija się od zamkniętych drzwi, pusto, głucho, telefonu nikt nie odbiera, skierowanie NFZ potwierdzone SMS, wszystko na … nic

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.