Nowe życie naszego gimnazjum

12
2069

Reforma oświaty w Polsce stała się faktem.

Konsekwencją jej jest przekształcanie szkół. Tak stało się i w naszej gminie. W dniu 28 stycznia br. na Sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach, Radni podjęli uchwałę o przekształceniu od dnia 1 września br. ośmioletniej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach.

Zgodnie z podjętą uchwałą od nowego roku szkolnego 2020/2021 zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w tej szkole, będą prowadzone wyłącznie w budynku przy ul. Leśnej 17 w Międzyzdrojach. Uchwała przed jej przyjęciem  uzyskała pozytywną opinię Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. ,,Szkoła podstawowa od września br. będzie usytuowana w jednym obiekcie, co tylko znacznie ułatwi prowadzenie zajęć dydaktycznych, wychowawczych i wpłynie na konsolidację szkolnej społeczności. Będzie to korzystne tak dla kadry jak i dla naszych dzieci – poinformował Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Nie wyobrażam sobie, aby budynek dawnego gimnazjum stał bezużytecznie. Trwają prace, aby budynek ten dostał nowe życie, z  przeznaczeniem na cele społeczne.  Przy szkole powstanie nowy plac zabaw, a w budynku już jest świetlica środowiskowa „Iskierka” a nową harcówkę mają międzyzdrojscy harcerze.  Przeniesie się tam także Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Związek Emerytów i Rencistów”.

12 KOMENTARZE

 1. na litość…. do Międzyzdrojów….chyba tylko chodziłaś do tej szkoły, z naciskiem – chodziłaś!

 2. Czy macie w Międzyzdrojach specjalistę,który potrafi usztywnić mocowanie KAMERY MIĘDZYZDROJE,mały wiaterek i obraz skacze.Jest tak od momentu otwarcia tej strony…

 3. Dlaczego wybudowano budynek szkolny na ul.Leśnej ? Na to pytanie powinni odpowiedzieć emeryci wojskowi,
  jest ich jeszcze w Międzyzdrojach trochę . Zgadzam się że szkoda historycznego budynku starej szkoły .
  Swego czasu TP obecnie Orange rozkopały ulice w Międzyzdrojach postawiły czarne słupki tłumaczono nam
  że teraz dzięki doprowadzeniu do Międzyzdrojów światłowodu będziemy mieli szybki internet, będzie więcej telefonów w mieście a rzeczywistość skrzeczy . Jak się wejdzie na strony ORANGE i wpisze swój adres to okazuje się że o światłowodzie można tylko pomarzyć że o telefonie stacjonarnym nie wspomnę. Zadajemy sobie pytanie budynek sąsiedni ma światłowód mimo że dzieli nas odległość 3 metrów na dodatek o telefonie
  stacjonarnym mogę tylko pomarzyć mimo że sąsiednie budynki mają. Pamiętam że w latach 1950/1960
  telefon to był luksus i jego pozyskanie zależało od ………… albo dania w łapę monterowi. Mamy 21 wiek ale telefon stacjonarny w dalszym ciągu jest luksusem że o światłowodzie nie wspomnę. Telefon komórkowy wygodny ale ma swoje minusy . Używam tylko jak jadę do Szczecina żeby prze bukować miejsce w busie.
  No cóż starość ma swoje prawa , nawet ci super nowocześni też będą kiedyś starcami. Koszty między telefonem stacjonarnym a komórką mają też swoje znaczenie przy naszych rentach i emeryturach.

   • W tamtym czasie szkoły takie jak nasza na ul.Leśnej budowano jako przyszłe szpitale wojskowe gdy obrońcy pokoju z paktu warszawskiego ruszą ……………….

 4. Zamiast zrobić z tego porządną szkołę są dwa pola do piłki .BUDYNEK IDEALNY OBOK MAŁA SZKOŁA.Kto ma takie głupie pomysły??? Budynek zrobiłby karierę . BYŁBY IDEALNĄ WIZYTÓWKĄ
  MIĘDZYZDROJÖW? JEST TO BUDYNEK HISTORYCZNY!!!! WPROST IDEALNY DO SZKOŁY NIE WIDZĘ INNEGO PRZEZNACZENIA SZANOWNA RADO CO WY WYPRAWIACIE!?!??????

 5. Związek emerytów i rencistów gra na parterze i..
  Na pierwszym piętrze dzieciaki „z …………”
  Kto ma głowe ma karku??.
  Winda za jaka kasę gmine stać??….
  Myślenie nie boli….

  • A ja tam chodzilam do szkoly. Jak. Dyrektorem. Byla. Pani. Janina. Gaj. Jak. Przyjade do. Miedzyzdroji. To. Sie. Zapisze. Na. Uniwersytet Moze. Ktos. Z moich szkolnych. Kolezanek. Tez. ??. Pozdrawiam

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.