Nowe wysokie kary za brak opłaty w strefie parkowania!

34
3933

Dzisiaj wchodzi w życie uchwała Rady Miejskiej w Międzyzdrojach, z której wynika, że za brak opłaty w strefie parkowania, kara (opłata dodatkowa) wynosić będzie aż 225 zł.

„W przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej w dniu wystawienia zawiadomienia – wezwania do dwóch dni roboczych następujących po dniu wystawienia zawiadomienia” – opłata wynosi 70 zł.

W przypadku płatności przelewem liczy się data wpływu na rachunek bankowy wskazany w zawiadomieniu – wezwaniu.

34 KOMENTARZE

 1. Wszędzie gdzie jadę są parkomaty i nikt z tego nie robi afery . Kupuję bilet i nie obchodzą mnie kary .Takie cwaniaczki niech do nas nie przyjeżdżają co nie chcą płacić . Pozdrawiam

 2. Nowa energio skończ z tą hipokryzja, cała promenada zastawiona samochodami byznesmenow którzy się dorobili sprzedając rybę z Chin na starym tłuszczu ale ich nie rusCzacie bo cytuję ustami pani rzecznik straż miejska nie ma czasu, inna sprawa że to wasi ziomale i nie macie nic przeciwko, taka sprawiedliwość i taki samorząd…. Żal mi was hipokryci

 3. Niech tylko spróbują, w każdym sądzie wygrana sprawa, to się nazywa niczym nie uzasadniona abstrakcyjna kara, no i nie płacić, niech idą do sądu. Jak trochę pobiegają po sądach to na pewno zmięknie im ta pazerna i zachłanna rura.

  • Mylisz się, stawka została ustalona w zeszłym roku i zgodnie z ustawą o drogach publicznych może wynosić 10% najniższego wynagrodzenia. Gdyby teraz radni podnieśli opłatę do 260zł byłoby to też zgodne z ustawą.
   Jeśli lubisz ryzyko to zaparkuj na promenadzie w SPP i po otrzymaniu wezwania do zapłaty idż do sądu. Rzyczę powodzenia 🙂

 4. do 4 luty godz.6:39 (po jak podwyżki) masz całkowitą rację SMUTNA ALE PRAWDZIWA PRAWDA???

 5. U nas brakuje parkingów?, to jakaś kpina,powiedz lepiej że dobrze by było gdyby jeden z drugim wjechał sobie na plażę,rozłożył ręczniczek i oczywiście nic nie płacił i to byłoby wtedy w porządku

 6. Zamiast wymyślać abstrakcyjne mandaty to najpierw trzeba zapewnić turystom dostęp do swobodnego parkowania. I to jest podstawowy obowiązek. A te chore i abstrakcyjne kary to proponuję nie płacić i odwołać się do sądu i ten mandat to ONI sami sobie zapłacą.

  • Jeśli jesteś turystą to zamawiając nocleg dopytaj o parking. Jeśli go kwaterodawca nie udostępnia pomyśl gdzie zaparkujesz. Przyjedź PKP lub szukaj noclegu z parkingiem. Będzie to z pożytkiem dla miasta, a i następny budujący apartamenty zastanowi się gdzie ludzie postawią swoje 4 kółka. Śmieszy mnie jak turyści nocleg kupują w apartamentowcu, a darmowy parking chcą od miasta. Ja tu mieszkam i też płacę jak się autem poruszam.

  • na ulicy komunalnej jest parking, na 400 miejsc, za dobę 20 złoty kosztuje, ale na plażę 10 minut trzeba iść,,,dla niektórych za daleko i często w połowie pusty stoi

 7. Może byście tak o rozbudowie oczyszczalni pomyśleli ,apartamentowce się sypią jak grzyby po deszczu a w sezonie letnim chyba ścieki będą szły odrazy do zalewu szczecińskiego!

 8. Kpina z mieszkańców wszystkie chodniki zastawione samochodami, Pomorska wąski chodnik wózek dziecięcy nie przejedzie.Straż miejska pilnuje aut żeby nie ukradli.

 9. Bardzo dobrze ,niech płacą cwaniaczki .Do tej pory często wyrzucali mandaty ,nie odbierali wezwań a nasze mieszkańców podatki szły na listy polecone-wezwania. Jeszcze raz brawo.

 10. Pana z wpisem „PO jak podwyżki” poniosły emocje, obraża Pan ludzi, oj nieładne, widocznie jest Pan tym klientem ,który korzysta z pargingu bez biletu i tutaj ma Pan problem.

 11. Za parkowanie w miastach wszędzie się płaci więc dlaczego u nas miało by być inaczej??? Zwiedzałam od Wrocławia po Cieszyn i wszędzie kasa leci. Trzeba tak płacić, żeby uniknąć kary i OK.

 12. Po co to oburzenie??
  Wystarczy wykupić kwitek w parkomacie i żadne kary nas już nie dotyczą.
  Czemu bronicie nierobów, cwaniakujących, że „może się uda bez biletu” przycebulić?
  Jakby podnieśli mandaty w pociągu za brak biletu to też byście tak bronili?

 13. Widać, że tym miastem żądzą czerwono sowieckie buraki z nadania Nojmanowo-Schetynowego.

 14. Moja propozycja ,przy wjezdzie do Miedzyzdrojow wystawic znak zakaz wjazdu turystow do miasta jedynie przyjmowac turystow ktorzy przyjada pociagiem i nie beda stali na Miedzyzdrojskich parkingach i sprawa bedze rozwiazana . A prawde mowiac w Miedzyzdrojach jest w lecie i tak za duzo tej patologi !!!!!!

 15. Poniosło ich z fantazją.
  Widać że jest parcie na kasę.
  Zamiast zachęcać to straszą potencjalnych turystów i nie tylko.
  Czekam na następne pomysły.

 16. Budowac Apartamentowce to Tak ! ale stworzyc miejsca do parkowania dla przyjeżdżających to po co. Międzyzdroje powoli miasto dla tych którzy kochają płacić za wszystko. Szkoda było to kiedyś miasteczko z klimatem. Powoli trzeba przesuwać się w kierunku woj.Pomorskiego nawet bez pogody jest gdzie chodzić parki rozrywek w każdym miejscu a nawet parkingi darmowe.Gratulujemy Pomysłów

  • Czep się deweloperów, że stawiają molochy bez zaplecza parkingowego!! Kaskę przytulić za wynajem to każdy by chciał, a zajáć się swoimi „wczasowiczami” to już nie ma komu.
   A niech płacą i 500 za brak biletu. Po jednym razie nauczy się baran jeden z drugim i wykupią bilet.

   • Nie do końca masz rację.
    Inwestorzy budują nowe obiekty na podstawie Pozwolenia Na Budowę.
    Zanim je uzyskasz musisz wystąpić do gminy O Warunki Zabudowy jeśli dla danej lokalizacji nie został opracowany Plan zagospodarowania przestrzennego.
    Z mojej wiedzy wynika, że oba wymagają zapewnienia miejsc parkingowych w stosunku 1:1 tzn. że każde mieszkanie lub apartament musi mieć 1 miejsce postojowe.
    Tak było przynajmniej w naszym przypadku.
    Pozdrawiam

   • Gdyby naprawdę się tego trzymano i na każde jedno mieszkanie przypadałoby 1 miejsce to nie byłoby takiego dramatu w sezonie. No ale rzeczywistość skrzeczy, a papier wszystko przyjmie…
    Może też dopiero teraz zaczęto tego lepiej pilnować.

    Spójrzmy na wieżowiec Handwitu, ile tam jest lokali? ze 200 albo i lepiej, a w garażu miejsc na kilkadziesiąt aut.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.