Nowe wysokie kary za brak opłaty w strefie parkowania!

Dzisiaj wchodzi w życie uchwała Rady Miejskiej w Międzyzdrojach, z której wynika, że za brak opłaty w strefie parkowania, kara (opłata dodatkowa) wynosić będzie aż 225 zł.

„W przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej w dniu wystawienia zawiadomienia – wezwania do dwóch dni roboczych następujących po dniu wystawienia zawiadomienia” – opłata wynosi 70 zł.

W przypadku płatności przelewem liczy się data wpływu na rachunek bankowy wskazany w zawiadomieniu – wezwaniu.

34 komentarze “Nowe wysokie kary za brak opłaty w strefie parkowania!”
 1. Wszędzie gdzie jadę są parkomaty i nikt z tego nie robi afery . Kupuję bilet i nie obchodzą mnie kary .Takie cwaniaczki niech do nas nie przyjeżdżają co nie chcą płacić . Pozdrawiam

 2. Nowa energio skończ z tą hipokryzja, cała promenada zastawiona samochodami byznesmenow którzy się dorobili sprzedając rybę z Chin na starym tłuszczu ale ich nie rusCzacie bo cytuję ustami pani rzecznik straż miejska nie ma czasu, inna sprawa że to wasi ziomale i nie macie nic przeciwko, taka sprawiedliwość i taki samorząd…. Żal mi was hipokryci

 3. PO jak podwyżki.

  Niech tylko spróbują, w każdym sądzie wygrana sprawa, to się nazywa niczym nie uzasadniona abstrakcyjna kara, no i nie płacić, niech idą do sądu. Jak trochę pobiegają po sądach to na pewno zmięknie im ta pazerna i zachłanna rura.

  • Mylisz się, stawka została ustalona w zeszłym roku i zgodnie z ustawą o drogach publicznych może wynosić 10% najniższego wynagrodzenia. Gdyby teraz radni podnieśli opłatę do 260zł byłoby to też zgodne z ustawą.
   Jeśli lubisz ryzyko to zaparkuj na promenadzie w SPP i po otrzymaniu wezwania do zapłaty idż do sądu. Rzyczę powodzenia 🙂

 4. Uważam że to i tak za mało.

 5. do 4 luty godz.6:39 (po jak podwyżki) masz całkowitą rację SMUTNA ALE PRAWDZIWA PRAWDA???

 6. U nas brakuje parkingów?, to jakaś kpina,powiedz lepiej że dobrze by było gdyby jeden z drugim wjechał sobie na plażę,rozłożył ręczniczek i oczywiście nic nie płacił i to byłoby wtedy w porządku

 7. Wszystkie ulice w mieście objąć Strefom .

 8. Zamiast wymyślać abstrakcyjne mandaty to najpierw trzeba zapewnić turystom dostęp do swobodnego parkowania. I to jest podstawowy obowiązek. A te chore i abstrakcyjne kary to proponuję nie płacić i odwołać się do sądu i ten mandat to ONI sami sobie zapłacą.

  • Mieszkanka

   Jeśli jesteś turystą to zamawiając nocleg dopytaj o parking. Jeśli go kwaterodawca nie udostępnia pomyśl gdzie zaparkujesz. Przyjedź PKP lub szukaj noclegu z parkingiem. Będzie to z pożytkiem dla miasta, a i następny budujący apartamenty zastanowi się gdzie ludzie postawią swoje 4 kółka. Śmieszy mnie jak turyści nocleg kupują w apartamentowcu, a darmowy parking chcą od miasta. Ja tu mieszkam i też płacę jak się autem poruszam.

  • na ulicy komunalnej jest parking, na 400 miejsc, za dobę 20 złoty kosztuje, ale na plażę 10 minut trzeba iść,,,dla niektórych za daleko i często w połowie pusty stoi

 9. Może byście tak o rozbudowie oczyszczalni pomyśleli ,apartamentowce się sypią jak grzyby po deszczu a w sezonie letnim chyba ścieki będą szły odrazy do zalewu szczecińskiego!

 10. Kpina z mieszkańców wszystkie chodniki zastawione samochodami, Pomorska wąski chodnik wózek dziecięcy nie przejedzie.Straż miejska pilnuje aut żeby nie ukradli.

  • Straż miejska wozi grube dupska samochodem i ma w tyłku wszystko

 11. Bardzo dobrze ,niech płacą cwaniaczki .Do tej pory często wyrzucali mandaty ,nie odbierali wezwań a nasze mieszkańców podatki szły na listy polecone-wezwania. Jeszcze raz brawo.

 12. Pana z wpisem „PO jak podwyżki” poniosły emocje, obraża Pan ludzi, oj nieładne, widocznie jest Pan tym klientem ,który korzysta z pargingu bez biletu i tutaj ma Pan problem.

 13. Mieszkanka.

  Za parkowanie w miastach wszędzie się płaci więc dlaczego u nas miało by być inaczej??? Zwiedzałam od Wrocławia po Cieszyn i wszędzie kasa leci. Trzeba tak płacić, żeby uniknąć kary i OK.

 14. Po co to oburzenie??
  Wystarczy wykupić kwitek w parkomacie i żadne kary nas już nie dotyczą.
  Czemu bronicie nierobów, cwaniakujących, że „może się uda bez biletu” przycebulić?
  Jakby podnieśli mandaty w pociągu za brak biletu to też byście tak bronili?

 15. PO jak podwyżki.

  PO-nich niczego dobrego nie można się spodziewać.

 16. PO jak podwyżki.

  Widać, że tym miastem żądzą czerwono sowieckie buraki z nadania Nojmanowo-Schetynowego.

 17. Moja propozycja ,przy wjezdzie do Miedzyzdrojow wystawic znak zakaz wjazdu turystow do miasta jedynie przyjmowac turystow ktorzy przyjada pociagiem i nie beda stali na Miedzyzdrojskich parkingach i sprawa bedze rozwiazana . A prawde mowiac w Miedzyzdrojach jest w lecie i tak za duzo tej patologi !!!!!!

 18. Ciekawe czy straż miejska się wyrobi??

 19. Bardzo dobrze!

 20. Poniosło ich z fantazją.
  Widać że jest parcie na kasę.
  Zamiast zachęcać to straszą potencjalnych turystów i nie tylko.
  Czekam na następne pomysły.

 21. Wczasowicz

  Budowac Apartamentowce to Tak ! ale stworzyc miejsca do parkowania dla przyjeżdżających to po co. Międzyzdroje powoli miasto dla tych którzy kochają płacić za wszystko. Szkoda było to kiedyś miasteczko z klimatem. Powoli trzeba przesuwać się w kierunku woj.Pomorskiego nawet bez pogody jest gdzie chodzić parki rozrywek w każdym miejscu a nawet parkingi darmowe.Gratulujemy Pomysłów

  • Czep się deweloperów, że stawiają molochy bez zaplecza parkingowego!! Kaskę przytulić za wynajem to każdy by chciał, a zajáć się swoimi „wczasowiczami” to już nie ma komu.
   A niech płacą i 500 za brak biletu. Po jednym razie nauczy się baran jeden z drugim i wykupią bilet.

   • Nie do końca masz rację.
    Inwestorzy budują nowe obiekty na podstawie Pozwolenia Na Budowę.
    Zanim je uzyskasz musisz wystąpić do gminy O Warunki Zabudowy jeśli dla danej lokalizacji nie został opracowany Plan zagospodarowania przestrzennego.
    Z mojej wiedzy wynika, że oba wymagają zapewnienia miejsc parkingowych w stosunku 1:1 tzn. że każde mieszkanie lub apartament musi mieć 1 miejsce postojowe.
    Tak było przynajmniej w naszym przypadku.
    Pozdrawiam

   • Gdyby naprawdę się tego trzymano i na każde jedno mieszkanie przypadałoby 1 miejsce to nie byłoby takiego dramatu w sezonie. No ale rzeczywistość skrzeczy, a papier wszystko przyjmie…
    Może też dopiero teraz zaczęto tego lepiej pilnować.

    Spójrzmy na wieżowiec Handwitu, ile tam jest lokali? ze 200 albo i lepiej, a w garażu miejsc na kilkadziesiąt aut.

 22. Zwariowali 😮

  • By płacili mandaty w terminie to by nic się nie zmieniło. Podziękowania należą się wszelkiej maści cwaniaczkom i cebulakom.