Nowe punkty na mapie szlaku Archipelag Pamięci

Na terenie gminy Międzyzdroje zostały zlokalizowane trzy nowe tablice znaczące interaktywny szlak historyczny Archipelag Pamięci (www.archipelag.edu.pl). Nowe punkty pojawiły się na parkingu przed Szkołą Podstawową nr 1 w Międzyzdrojach, na przeciwko wjazdu do Bazy Rybackiej w Lubinie – obok „dolnego” przystanku –  oraz przy zejściu na plażę zlokalizowanym w pobliżu Restauracji Port w Międzyzdrojach.  

Obecnie szlak składa się z szesnastu punktów (mapa dostępna jest na stronie: http://szlak.archipelag.edu.pl/mapa-szlaku/) W ramach każdego z nich zostaje przedstawiona inna historia, ważna z punktu widzenia osadników zasiedlających Archipelag po wojnie. Punkty znajdują się w miejscach, które – często w sposób symboliczny – nawiązują do problemów opisywanych za pośrednictwem szlaku. Na tablicach znaczących szlak znajdują się między innymi QR kody stanowiące wirtualny przypis do kwestii poruszanych w ramach kolejnych jego punktów. Zeskanowanie QR-kodu umożliwia poznanie opowieści w postaci artykułów, fotografii oraz materiałów audiowizualnych.

Przewodniki po szlaku są bezpłatnie dostępne w wybranych punktach usługowo-turystycznych zlokalizowanych w naszej gminie. W pierwszych dniach nowego roku pojawią się one między innymi w punkcie informacji turystycznej w Międzyzdrojach, na terenie Mariny Wapnica oraz w Międzynarodowym Domu Kultury. 

Tworzenie szlaku koordynuje Fundacja Centrum Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych. Projekt finansowany ze środków Gminy Międzyzdroje.

One Response to “Nowe punkty na mapie szlaku Archipelag Pamięci”
  1. Świetna reklama naszego mikroregionu. Brawo za pomysł i skuteczną realizację.