Nowe punkty na mapie szlaku Archipelag Pamięci

1
1189

Na terenie gminy Międzyzdroje zostały zlokalizowane trzy nowe tablice znaczące interaktywny szlak historyczny Archipelag Pamięci (www.archipelag.edu.pl). Nowe punkty pojawiły się na parkingu przed Szkołą Podstawową nr 1 w Międzyzdrojach, na przeciwko wjazdu do Bazy Rybackiej w Lubinie – obok „dolnego” przystanku –  oraz przy zejściu na plażę zlokalizowanym w pobliżu Restauracji Port w Międzyzdrojach.  

Obecnie szlak składa się z szesnastu punktów (mapa dostępna jest na stronie: http://szlak.archipelag.edu.pl/mapa-szlaku/) W ramach każdego z nich zostaje przedstawiona inna historia, ważna z punktu widzenia osadników zasiedlających Archipelag po wojnie. Punkty znajdują się w miejscach, które – często w sposób symboliczny – nawiązują do problemów opisywanych za pośrednictwem szlaku. Na tablicach znaczących szlak znajdują się między innymi QR kody stanowiące wirtualny przypis do kwestii poruszanych w ramach kolejnych jego punktów. Zeskanowanie QR-kodu umożliwia poznanie opowieści w postaci artykułów, fotografii oraz materiałów audiowizualnych.

Przewodniki po szlaku są bezpłatnie dostępne w wybranych punktach usługowo-turystycznych zlokalizowanych w naszej gminie. W pierwszych dniach nowego roku pojawią się one między innymi w punkcie informacji turystycznej w Międzyzdrojach, na terenie Mariny Wapnica oraz w Międzynarodowym Domu Kultury. 

Tworzenie szlaku koordynuje Fundacja Centrum Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych. Projekt finansowany ze środków Gminy Międzyzdroje.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.