Nowe atrakcyjne budynki przy plaży

Spółka Nowe Centrum sp. z o.o. w Międzyzdrojach przystąpiła do realizacji dwóch nowych inwestycji, które poprawić mają standard infrastruktury przy plażowej oraz stanowić cieszące oko obiekty, będące przykładem dobrej architektury w naszym mieście.
Pierwsza z inwestycji usytuowana będzie przy ulicy Bohaterów Warszawy w Międzyzdrojach, przy zejściu na plażę na wysokości ulicy Rybackiej i stanowić będzie zrealizowany zgodnie z zapisami obowiązującego planu miejscowego trzykondygnacyjny obiekt usługowo-gastronomiczny położony po wschodniej stronie zejścia na plażę wraz z przyległym do projektowanego budynku placem, pełniącym funkcję skweru rekreacyjnego oraz ciągu komunikacyjnego prowadzącego na plażę.
Druga inwestycja usytuowana zostanie przy ulicy Bohaterów Warszawy w Międzyzdrojach przy zejściu na plażę na wysokości ulicy Wesołej. Tu zgodnie z obowiązującym planem miejscowym powstać ma zespół parterowych budynków usługowo-gastronomicznych z tarasami na płaskich dachach budynków, usytuowanych po obu stronach zejścia na plażę.


W obu lokalizacjach przewidziana będzie poza funkcjami usług przy plażowych i gastronomii lokalizacja ogólnodostępnych toalet.
Aktualnie podpisane zostały umowy na wykonanie projektów wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę na realizację obu w/w inwestycji z biurem projektowym AKO Architekci z Gdańska, które przygotowało wstępne koncepcje architektoniczne dla planowanych przedsięwzięć. Koncepcje m. in. tego biura projektowego zostały przedstawione Radzie Miejskiej, która jednogłośnie zdecydowała o ich wyborze i przystąpieniu do zagospodarowania terenów przy zejściach na plażę przy ulicy Rybackiej i Wesołej zgodnie z przedstawionymi w tych koncepcjach rozwiązaniami.
Powierzchnie w obiektach powstałych w ramach obu inwestycji Spółka przewiduje przeznaczyć na wynajem na okres 30 lat i zaprasza wszystkie podmioty zainteresowane najmem do współpracy.


W celu uzyskania informacji dotyczących prowadzonych inwestycji prosimy o kontakt mailowy pod adresem: e.konarzewska@nc-miedzyzdroje.pl.

18 komentarzy “Nowe atrakcyjne budynki przy plaży”
 1. A dlaczego nie nazywa się BAR PLAŻOWY

 2. To jest racja. Od hotelu Amber do stacji rybackiej trzeba się zająć ulicą i wreszcie zwalić te okropne budy , smażalnie itd. Uważam że by był czas się zająć stacją rybacką. Widok z plaży w tamtym kierunku nie zaprasza na jedzonko. Sztormy są wszędzie które co jakiś czas coś zniszczą. Ale to nie znaczy że to zniszczone albo zmajsterkowane z czego co jest musi tak być. Kasę się zarabia to miasto powinno trochę zmusić do inwestycji. Także te hotele i apartamentowce do renowacji drogi.

 3. A na tych dachach 3-budek to suszarnie pościeli ?

 4. Dlaczego inwestuje sie TYLKO w rozbudowe ul.Bohaterow Warszawy? Wyglada na to, ze „Wladni” M-zdrojow preferuja noszenie czystych bialych koszul i brudnej bielizny osobistej!!!!
  Kiedy wreszcie zmieni sie „wystroj” Promenady Gwiazd od „Fregaty” do bazy rybackiej? Chodniki sa w oplakanym stanie, wieczorem trzeba bardzo uwazac, zeby nie polamac nog. Niezaleznie od tego odrazajace sa te budy i za nimi stojacy smierdzacy stechlizna budynek.
  Do letniego sezonu jest jeszcze troszke czasu, zeby sie tym zajac!!! Pozdrawiam z Wwy M.

 5. przy Wesołej to takie baraczki kontenerowe

 6. Można cały czas narzekać albo zazdrościć tym „co piją kawkę”. Można też zakopać się w dziurze i myśleć że świat stanie. Ale tak nie będzie. Czas na zmiany. I jak się coś zmienia i przez to powstają miejsca pracy i perspektywa na przyszłość to trzeba powiedzieć : dziękuje za inwestycje. To wszystko. Nie ma zmian, to nie ma pracy i przyjeżdżać będą dalej w większości turyści z wschodniej części Niemiec. Obi lubią biwaki, wszystko za darmo i naturalnie. Nie chcę nikogo obrażać, ale takiej perspektywy Między nie życzę. Dziękuje za każde nowe plany i inwestycje. Pozdrawiam.

  • Akurat to żadna zazdrość z mojej strony, ale jest dużo innych tworzyw niż szkło, które po prostu jest niebezpieczne dla ptaków czy komuś się to podoba czy nie. Warto posprawdzac informacje zanim się kogoś posądzi o nie wiadomo co. A poza tym chyba mam prawo do swojego zdania? Czy tylko mogą wypowiadać się ci, którzy są zdecydowanie na tak? Inwestycji nie krytykuję. Czy może nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem?

 7. Brzydkie i bezduszne budowle. Szkło wszędzie i ile się da. Szkoda tylko, że nikt nie pomyśli o ptakach, które ranią się i giną od uderzenia z balkonami, żeby ktoś miał z nich widoczek pijąc kawkę.

  • okropne -prosze stawiac przymocowac np dziecinne wiatraki lub nakleic duza wrone -nie znam sie ,niech zabierze glos kto ma pojecie —- to horror —–!!!!!!!!

   • Jeżeli takie rozwiązania są wprowadzane, to chyba nic innego nie pozostaje jak postawić tam wronę straszydło

 8. Super piękne wizualizację, przekłamana jest na nich tylko ilość drzew…
  Zamiast drzew mamy obskurne budy i wtedy wszystko się zgadza 🙂

 9. W końcu rozbiorą ,, Gryf,, — jeszcze nie teraz to nie to miejsce budowa jest obok Gryfa przy wejściu na plażę
  plac jest w tej chwili już ogrodzony.

 10. Międzyzdroje to jedno z najbrzydszych miejsc nad morzem. Niestety bajzel architektoniczny skutecznie zniszczył klimat tego miasteczka.

 11. W końcu rozbiorą dawny pawilon gastronomiczny Gryf,

 12. Super sprawa, to samo trzeba zrobić po przeciwnej stronie promenady w okolicy Portu, zlikwidować drewniane budy zwane avocado

 13. Podoba mi się to. Dalej tak. Bez takich inwestycji nie ma przyszłości, też dla stałych mieszkańców Międzyzdroji.

 14. Wszystko ładnie Panie Burmistrzu wręcz CUDOWNIE ALE co z cudownymi mieszkami dla MIĘDZYZDROJAKÓW ? A przepraszam kartony po lodówkach są pojemne ?