Nowa wielozadaniowa maszyna w służbie miasta

Dzisiaj na terenie Zakładu Ochrony Środowiska odbyło się szkolenie i prezentacja nowej wielozadaniowej maszyny, która będzie służyć naszemu miastu.

Citymaster 1600 – Nowa maszyna w ZOŚ – fot. miedzyzdroje.tv

Wydajna profesjonalna maszyna Citymaster 1600 łączy funkcje spotykane zazwyczaj w większych maszynach, nie przekraczając przy tym dopuszczalnego ciężaru 3,5t. Szybka zmiana narzędzi zapewnia niskie koszty eksploatacyjne. Jest to maszyna ekonomiczna i jak piszę producent długoterminowa.

Citymaster 1600 – Nowa maszyna w ZOŚ – fot. miedzyzdroje.tv

Dodatkowo zmiana narzędzi z przodu maszyny umożliwia:
• usuwanie śniegu i posypywanie
• koszenie trawy
• zamiatanie
• natryskiwanie i mycie

Zestaw w Międzyzdrojach zawiera narzędzia do zamiatania. Już zamówione są zestawy do usuwania śniegu.

fot. Hako Polska

W końcu jest! Po wielu tygodniach nastąpiło rozstrzygnięcie przetargu nieograniczonego  na dostawę nowej przegubowej zamiatarki. I dziś 13 listopada nowy sprzęt dotarł do bazy ZOŚ w Międzyzdrojach. Przetarg wygrała firma mLeasing Sp. z o.o. Oddział Szczecin a sprzęt dostarczyła firma Hako Polska Sp. z o.o. Całość zamówienia to  432.783,37 zł brutto. 

„Zamiatarkę Citymaster 1600 cechuje niskie zużycie paliwa i niska emisja spalin. Silnik z filtrem sadzy i ultra nowoczesna technologia zamiatania umożliwiają stosowanie maszyny nie tylko na terenach miejskich, ale także  na drogach i poza nimi” – informuje Daniel Płuciennik z firmy Hako Polska, który dostarczył sprzęt do Międzyzdrojów. Pracownicy ZOŚ od razu po dostarczeniu zamiatarki, przeszli dziś szkolenie z jej obsługi. 

Maszyna nie posiada praktycznie żadnych ograniczeń. Stabilne kierunkowo sterowanie przegubowe, napęd na wszystkie koła oraz mocny i wyjątkowo sprawny napęd doczepianych narzędzi, zapewniają wspaniałe właściwości użytkowania na drogach i poza nimi. To jedna maszyna bazowa, która ma wiele opcji. 

„Jest to maszyna w pełni wielofunkcyjna.  Po zakupie dodatkowego wyposażenia sprzęt ten może służyć do koszenia trawników. Znajdzie też zastosowanie w „akcji zima” jako pług. Dlatego cieszę się, że ZOŚ ma w końcu ten sprzęt. Przed nami jeszcze zakup hakowca i ciągnika” – powiedział Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. 

J. Ścigała
Rzecznik Prasowy UM Międzyzdroje

21 komentarzy “Nowa wielozadaniowa maszyna w służbie miasta”
 1. Brawo Kierownictwo ZOŚ. Widać, że staracie pozyskać nowy sprzęt i dbacie o nasze miasto. Poprzednicy mieli to za nic i praktycznie nie dbali o nic a ich zabiegi były pozorne.

 2. Do anonima 15.11godz.14:09 Jak byś był mądry BURAKU to może wpadło by ci do tego głupiego łba że niektórzy są chorzy.I do anonima z15.11 z godz.14:12 a skond wiesz że zaczepiam ludzi na promenadzie na małpeczkę?Jak ja nie piję chłopczyku??? SZKODA MI WAS???

  • Dobrze sobie radzisz klepiąc w klawiaturę, więc nie szukaj wymówki i znajdź sobie pracę zdalną, nierobie.

   Z jakiej racji masz dostać darmowe mieszkanie, na które MY WSZYSCY musimy się złożyć w swoich podatkach?
   Dlaczego pracujący ma brać kredyt na 30 lat, a taki nierób ma cały dzień pierdzieć w fotel przed tv i domagać się darmowego , bo mu się należy??

   Proszę, o to pierwszy artykuł po wpisaniu w wyszukiwarkę „mieszkania dla nierobów”:
   https://nto.pl/mieszkania-komunalne-uczciwi-nie-maja-na-nie-szans/ar/4514871

   Zamiast wydawać pieniądze gminne na pasożyty to powinny być one wydawane z pożytkiem dla społeczności, np. place zabaw czy naprawy ulic i dróg.

 3. Bardzo ładnie nowe kierownictwo w ZOŚ widać, że stara aby było jak najlepiej.

 4. Do anonima 14 listopada godz.10:50Chłopie co ty wygadujesz zmień lekarza ten cię okłamuje.Jak nie wiesz co się dzieje w Międzyzdrojach to się nie odzywaj!!! Chyba że masz bogatych rodziców???

  • Co ma lekarz do maszyny sprzatajacej lub kogos rodzice.

  • Piszesz jak zwykły leń z tupetem , którego głównym zajęciem jest czekanie na lokum od Burmistrza i kasę z POS – u , bo los nie dał ci bogatych rodziców. Co ty dasz swoim dzieciom , skoro sam liczysz na manne z nieba. Co się dzieje w Międzyzdrojach ???

   • Do Anonima z 16:40
    Niech kupią i nawet 10 takich zamiatarek, zamiast rozdawać mieszkania nierobom!!
    Za co żądasz darmowego mieszkania? Jakieś specjalne zasługi masz dla miasta poza zaczepianiem turystów na Promenadzie i żądanie o drobne na małpeczki?

    A u lekarza byłem i wszystko ze mną okej, dziękuje za troskę. Za to pytał o ciebie, bo podobno psychotropy przestałeś brać?

 5. Maszyna ladnie wyglada ale czy ona sie na te dziury nadaje, ja bym predzej rozpocza od wyremontowania ulic a nastepnie jak by pieniedzy starczylo zakupil maszyny do sprzatania .Co daje mi taka maszyna jak ulice sa zalane lub dziora na dziorze na dlugosci calej ulicy ,to bedzie zasypywanie dzior z jednego mniejsca na drogie piaskiem.

 6. Panie Burmistrzu wszystko ładnie.Ale co z mieszkaniami dla ludzi i co z OPS ?.

  • Istnieje coś takiego jak PRACA i wtedy jak najbardziej można sobie kupić mieszkanie.
   Proponuje się zainteresować tym tematem.
   A OPS jest, a nawet tworzy się nowy.

   Jeszcze jakieś pytania??

  • do roboty dziady

   mieszkania no co? wejdź na otodom albo olx i se znajdź mieszkanie, idź do pracy i weź hipotekę na 20 lat a nie czekasz na mieszkania od gminy leniu śmierdzący pasożycie

  • Człowiek pracujący

   A co ma byc z mieszkaniami ? Budują nowe bloki – weź kredyt i kup tak jak robią to inni ludzie !

 7. Super kierowca.

 8. Ale. Cudo ?. Goli. P……. i. Zeby. Wyrywa. ???

 9. Super 666 ф

 10. Nowa WŁADZA , nowe maszyny , nowe zadbanie o ład , porządek i schludny wygląd miasta. Międzyzdroje już w tym roku prezentowały się zdecydowanie lepiej , jak w latach poprzednich. Gołym okiem widać dobrą współpracę na linii Pani kierownik ZOŚ -u – Pan Burmistrz , i niech tak zostanie na kolejne lata.

 11. Super zoś i tak się rozwijać ??

 12. jednym słowem gra tańczy i śpiewa 😀 🙂 🙂

 13. super! jeszcze myślę że jej walorem jest to że jest niewielka.