Nowa oczyszczalnia ścieków – podpisano umowę

W dniu 12 listopada 2020 roku Prezes Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Międzyzdrojach Tomasz Jaworski podpisał umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa i przebudowa oczyszczalni ścieków komunalnych w Międzyzdrojach” w związku z realizacją projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków na terenie aglomeracji Międzyzdroje” z Wykonawcą WTE Wassertechnik (Polska) Sp. z o.o. ul. Ryżowa 45, 02-495 Warszawa. Wartość robót objętych podpisaną umową wynosi 64 382 000,00 zł brutto.W ramach planowanej inwestycji nie tylko zostaną przebudowane istniejące obiekty, ale także budowane nowe, które pozwolą na zwiększenie przepustowości oczyszczalni oraz przede wszystkim spowodują podwyższenie jakości oczyszczania ścieków. Nowa oczyszczalnia dzięki podwyższonym standardom pozwoli zmniejszyć swoje oddziaływanie na środowisko naturalne. 

Planowany termin zakończenia zadania to 31 lipca 2022 roku. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu”.

5 komentarzy “Nowa oczyszczalnia ścieków – podpisano umowę”
 1. To bardzo dobra wiadomosc dla mieszkancow Gminy Miedzyzdroje.
  Bedzie mniej „zapachu i smrodu” w okolicy NETTO i ogrodkow dzialkowych .
  Nalezy zadbac o prawidlowy nadzor budowlany przez caly proces wykonawczy
  nad jakoscia budowy oczyszczalni sciekow .
  POWODZENIA W WYKONANIU INWESTYCJI .

 2. Eugeniusz Maksymowicz

  Szanowny Panie Burmistrzu Mateuszu Bobek, końcowaPana wypowiedź, ktłórą cyt.:

  „Jesteśmy PRZEKONANI, że ten wykonawca BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAŁ z Gminą NA ETAPIE WYKONANIA …” – koniec cytatu.

  Powyższa wypowiedź sugeruje, że ta „WSPÓŁPRACA” nie jest ZAGWARANTOWANA w podpisanej umowie, lecz oparta jest tylko i wyłącznie o Pana „PRZEKONANIA”.

  Panie Burmistrzu – bussines to TWARDE reguły gry i oby w przyszłości nie okazało się, że wykonawca, dla „RACJONALIZACJI KOSZTÓW”, będzie próbował stosować TAŃSZE ZAMIENNIKI, bez wiedzy i zgody Gminy, jak to było podczas budowy obecnej oczyszczalni, która miała być budowana w/g projektów duńskich, a zostały zastosowane TAŃSZE rozwiązania hiszpańskie – co spowodowało, że po rozruchu NIE OSIĄGNĘA ona zakładanych PIERWOTNIE parametrów.

  Szczegłółową wiedzę na ten temat posiada np. teść obecnego Prezesa ZWiK i może podzielić się tą wiedzą z zięciem, aby tym razem takie same „BŁEDY” nie zostały popełnione.

  Trzymamy kciuki aby ta inwestycja się powiodła.

  Pozdrawiamy

 3. szybko , szybko , dopuki UE placi !!!!???

 4. Wassertechnik to polska firma?Bo nazwa to niemiecka tak jakby ??

 5. ceny wzrosną za wodę o kilkadziesiąt procent ?