Notoryczne łamanie prawa – czytelniczka apeluje – odpowiedź Urzędu Miasta

List do redakcji:

Chciałam publicznie postawić pytanie i mam nadzieje otrzymać na nie odpowiedz od kogoś z urzędu, jaki był cel wprowadzania strefy płatnego parkowania, całorocznie na ulicach przylegających do promenady? W związku z niską aktywnością/własną inicjatywą straży miejskiej oraz tumuiwisizmem rządzących miastem, samochody osobowe,dostawcze, stają na całej szerokości chodników (oczywiście na ewidentnych zakazach i to w dodatku ze znaczkiem zholowania w wypadku złamania zakazu, ale kto w miescie widział kiedyś żeby takie cos było stosowane?!) i w taki sposób mają darmowy parking, a strefa płatnego parkowania stoi pusta. To nie jest chwilowe, jednodniowe, czy wyrywcze parkowanie, te samochody (a piszę tu konkretnie o budowie na rogu ulic Mickiewicza, bohaterów warszawy, plażowej) staja tu już od pół roku albo dłużej! I nic. Codziennie kilkukrotnie samochów z napisem straz miejska przejeżdża sobie obok i nic.  Dlatego, ponieważ jestem pewna, że nic się nie zmieni, chciałam wystosować apel do rady miejskiej : zlikwidujcie strefę płatnego parkowania, zdejmijcie znaki informujące o zakazach (nie badzcie hipokrytami – i tak nikt się do nich nie stosuje a wy nie egzekwujecie prawa które sami ustanowiliście) i pozwólcie wszystkim parkować jak chcą i gdzie chcą. Pamietajcie przyzwolenie na łamanie prawa tylko dla wybranych powoduje wzburzenie społeczne i pokazanie że sa równi i równiejsi i że tego co ma znajomości prawo nie dotyczy.

Powyższy list przesłaliśmy do Rzecznika Urzędu Miejskiego. Czekamy na odpowiedź.


Szanowny Panie Redaktorze
W odpowiedzi na list czytelniczki przesłany za Pana pośrednictwem, uprzejmie informuję, że Strefa Płatnego Parkowania została utworzona w celu usprawnienia ruchu drogowego na terenie miasta oraz wprowadzenia rotacji pojazdów, aby nie parkowały przez dłuższy czas w jednym miejscu. W pasie nadmorskim trwają obecnie inwestycje kilku spółek. Podpisały one porozumienia z Gminą na przejazd samochodów ciężarowych. Wskutek podpisanych porozumień na podmiotach, które wykonują inwestycje ciąży obowiązek wykonania projektów  zmiany stałej organizacji ruchu drogowego zgodnie z obowiązującymi przepisami. Takie dokumenty zostały przedłożone w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach. Samochody te nie poruszają się po promenadzie niezgodnie z prawem. 

We wspomnianej skardze dotyczącej skrzyżowania ulic Mickiewicza, Bohaterów Warszawy i Plażowej prowadzone są i będą nadal inwestycje kubaturowe. 

Krzywdzące i nieuzasadnione wydaje się stwierdzenie o propozycji rozwiązania Straży Miejskiej, ponieważ podczas wykonywanych czynności na terenie miasta podejmuje wiele różnorodnych interwencji, w roku 2019 podjęła ich blisko 5 500. Są to m.in.: interwencje związane z zakłócaniem spokoju, odławianiem agresywnych lub rannych zwierząt, kontrole porządkowe, zanieczyszczania środowiska oraz wiele innych.
Jednym z głównych zadań jest  reagowanie na nieprawidłowe parkowanie pojazdów, takich interwencji w bieżącym roku podjęto 2 300.

Niestety w ostatnich latach łamanie przepisów w tym zakresie jest swoista plagą. Pracownicy Straży Miejskiej nie są w stanie każdorazowo reagować na wszystkie zaistniałe wykroczenia.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy

37 komentarzy “Notoryczne łamanie prawa – czytelniczka apeluje – odpowiedź Urzędu Miasta”
 1. Niech Urząd Miasta napisze ile kosztuje strefa płatnego parkowania rocznie i ile muszą do niej dopłacać.
  Po co tworzyć i utrzymywać coś co nie ma najmniejszego sensu?
  Przed wprowadzeniem stref, parkujący kierowcy sobie radzili to i teraz bez strefy sobie poradzą.

 2. Naga prawda

  Strażnicy miejscy są mistrzami w zakładaniu blokad na koła pojazdów(vide ul.Campingowa w sezonie.Przecież nie jest to taka szkodliwość społeczna,jak okradanie turystów niemieckich i nie tylko z pieniędzy przez 3-kubkową grupę przestępczą(vide filmy na youtube) .W tym temacie(3K.) Straż Miejska przez ponad 2o lat ma raczej zerowe osiągnięcia i w związku z powyższym,nie dbając o bezpieczeństwo turystów,powinna zostać rozwiązana.

 3. od Stycznia Rybacką będziemy jezdzić ?

  Dzień dobry

  Panie …… w odpowiedzi na Pana zapytanie, po rozmowie z pracownikiem, który zajmuje się sprawami drogownictwa, uprzejmie informuję, że w obrębie ul. Bohaterów Warszawy realizowane są inwestycje budowlane. W związku z tym w celu umożliwienia dojazdu i wyjazdu z placów budów oraz ograniczenia ruchu pojazdów ciężarowych ul. Zdrojową, zatwierdzone zostały tymczasowe organizacje ruchu, umożliwiające firmom realizującym inwestycje wjazd i wyjazd ulicą Rybacką. W związku z tym konieczne było wyłączenie ruchu drogowego z górnego odcinka ul. Rybackiej.

  Planowany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu do końca 2019 roku.

  Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

  Z poważaniem.

  Joanna Ścigała

  Rzecznik Prasowy

  Urząd Miejski

  ul. Książąt Pomorskich 5

  72-500 Międzyzdroje

  Tel.603 460 055

  • Ale to jest odpowiedź na inny artykuł napisany w podobnym czasie nauczcie się czytać ze zrozumieniem, pod tym konkretnym artykułem chodzi o budowę na rogu plażowej i Mickiewicza, a nie o zdrojowa czy rybacka…. Masakra, to efekt wprowadzenia gimnazjów…. Czytać ze zrozumieniem! I zróbcie coś wreszcie z tym bo dalej blokują i niszczą chodniki, pani rzecznik za to zapłaci? Śmiem wątpić

 4. cóż za olanie sprawy, skoro nie potrafią przeczytać dokładnie pytania/

 5. Haha zdjęcia to chyba z wakacji bo jeszcze liście na drzewach są

  • No tak jak napisała, notorycznie codziennie od co najmniej pół roku, nawet wczoraj na spacerze jak byłem to zastawione koło Lwów chodniki

 6. Chyba pani rzecznik nie zrozumiała pytania, co ma jedno do drugiego, 2300interwencji rocznie w związku ze złym parkowaniem to średnio 6 mandatów lub upomnien dziennie mało wydajni co strażnicy, w sezonie cYli od czerwca do września w jeden dzień na spokojnie można 100 albo lepiej zrobić, ta odpowiedzią tylko potwierdzili że się nie przejmują, więc po co te znaki zakazu na ulicach ….

  • Wystarczy jak kontrolerzy SSP w sezonie letnim dziennie potrafią 100wezwań wystawić, a SM ma inne zajęcie ?

 7. Co gmina i mieszkańcy mają z tego porozumienia?. Tylko problemy nic w zamian za utrudnienia spowodowane mieszkańcom.

 8. Szanowna P. Rzecznik J. Ścigała w nawiązaniu do Pani odpowiedzi chciałbym przypomnieć co jest oczywiste iż w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi inwestor prawdopodobnie jest zobowiązany do naprawy… Lecz niestety naprawy te polegają wyłącznie na zalaniu zniszczonego odcinka betonem (co pasuje do teraźniejszego planu betonowego zagospodarowania przestrzennego). Na dowód podnoszę odcinek wjazdu na molo gdzie była ładna kostka a zostało zalane betonem.
  Bo taniej łatwiej(dla inwestora),a że my mieszkańcy potem z podatków płacimy za to macie w du..pie

 9. Bzdury piszesz Anonim z 23.12.2019 godz 16.35 na calym swieci jest kto lamie przepisy powinien kare placic nie bieze sie pod uwage czy on jest mieszkancem czy nie,kto lamie przepisy sam ryzykuje kara .I nikt nikogo nie upadla ze zwroci uwage ze zakazane jest w tym miejscu parkowanie. Problem jest Taki ze my w Miedzyzdrojach mamy za malo bezplatnych mniejsc a jak przyjada turysci to z parkowaniem jest horor,a miasto na nas robi kase.

 10. Skandalem jest to, ze Pani Rzecznik Urzędu Miasta odpisała nie na temat albo pomyliła portale lub tez nie przeczytała dokładnie wiadomości od czytelniczki. Co ma piernik do wiatraka!!!!!!!!!!!!!!!

 11. miejscowi nie powinni płacić za postój ani zł. tak to działa na świecie. płacą turyści.
  gdzie wg was mądrale ma postawić samochód człowiek który musi rozładować całego busa towaru? czasem trzeba robić wyjątki i lokalne firmy traktować ulgowo a zewnętrzne które zabierają prace lokalnym niech płacą. tak jest w innych krajach od lat i się sprawdza. pewnych rzeczy nie trzeba wymyślać od nowa wystarczy gdzieś stąd wyjechać od czasu do czasu.

  • Mądrego miło posłuchać, ale władza lokalna chyba tu nie zagląda już w innym świecie po wyborach wygranych jest

 12. Bardzo proste rozwiazanie powiadomic srtaz miejska ,niech oni kasuja i beda pieniazki na remont drog i chodnikow . Bo tego hamstwa sie inaczej nie nauczy ,zaplaci pare razy odpowiednia sumke to sie zastanowi czy sie na drogi raz oplaca tam parkowac a kary powinny byc wysokie.

 13. Za to miasto teraz chyba będzie robiło kilkudziesięciometrowy, zapomniany odcinek chodnika na końcu ul. Mickiewicza (róg Boh. Warszawy). Stare, zniszczone płyty chodnikowe, pamiętające króla Ćwieczka, nie doczekały się wymiany, gdy na całej ulicy na chodnikach był kładziony polbruk. Dodatkowo odcinek ten został zdezelowany przez parkujące tu przez cały okres budowy tiry, dźwigi, koparki, busy itp. Od kilku dni chodnik zablokowany jest na całej szerokości przez stojący tu ciężki sprzęt (fadrom) i palety z polbrukiem, wiec chyba w końcu i ten kawałek chodnika doczeka się odnowy. Bo chyba to nie inwestor nowo powstającej budowli zajął na całej szerokości spory odcinek miejskiego chodnika przy posesji sąsiadującej z placem budowy…

  • Nasza władza chodniki wymienia tylko przed wyborami więc wątpię…no ale cóż jakby nie patrzeć ten chodnik jest ładną wizytówką promenady.
   Pewnie to z tej budowy jak zawsze zniszczą a naprawić komu nie ma. Może ktoś z UM zainteresuję się chociaż czy jest zgoda na zajęcie pasa…

   • Władza na koszt mieszkańców zniszczone chodniki przez inwestorów wymienia na koszt miasta ?jak strus chowa glowe Bobek w piasek, jak w wywiadzie sponsorowaym powiedział, nowa energia jak niemiecki bmw i tyle w temacie

 14. I jak? Jest odpowiedź? Nie liczylbym na to, w końcu nowa energia jest ponad….

 15. Przecież to kadencja dla mieszkańca! Ogołocić mieszkańca! Wszystko, co Radni i Burmistrz uchwalili , uderza bezpośrednio w nas mieszkańców i nasze kieszenie. Każda decyzja w ostatnim roku wiążę się wyciągnięciem pieniędzy z naszych kieszeni. ALe cóż… kadencja „na” mieszkańca.

  • U nas pod domem także jest zakaz parkowania, dodatkowo na płocie mamy zawieszoną plakietkę z zakazem i wszyscy to ignorują. Już nie raz mieliśmy sytuację w której chamsko zastawiono nam wjazd. Policja, straż miejska nawet nie zwraca na nie uwagi…

   • A zwróć uwagę kierowcy że jest tu zakaz parkowania to usłyszysz ja mam prawo wszędzie stawiać samochód i jeszcze do tego kilka niecenzuralnych słów

 16. Mieszkaniec

  Zobacz co sie dzieję przy urzędzie zakaz postoju i kto tam stawia auta.

 17. Głupotą było i jest trzymanie pierwszej strefy cały rok.Za wiele samochodów w okresie jesienno zimowym z zewnątrz to nie ma.
  To jest tylko wyciągnięcie kasy od mieszkańców.
  O utrudnieniu już nawet nie wspominam dla ludzi którzy przyjeżdzają do pracy.
  Brawo włodarze miasta.
  Oby tak dalej.

  • W przyszłym roku zrobią koło Biedronki ?

  • Nie ma to jak życzliwi sąsiedzi

   • Tu nie chodzi o to że życzliwi sąsiedzi tylko zobacz na zdjęciu – po prawej stronie puste miejsca w pierwszej strefie a po lewej ludzie przyjechali do pracy co widać po autach i teraz mają płacić za cały dzień i oddać część swojej dniówki ?
    To jest właśnie problem i dla mieszkańców mieszkających w pierwszej strefie też.
    Ja uważam że są to nieprzemyślane decyzje.

 18. A człowiek, który chce dojechać do pracy musi płacić za postój… brawo!

 19. strefa całoroczna została wprowadzona aby upodlić mieszkańców tej strefy , bo jako jedyni nie mogą kupić biletu całorocznego

 20. To prawda! Wielu robi tak, że stanie za kratką/kopertą i już strefa go nie obowiązuje. mandatu za brak opłaty nie dostanie…

  • Mój sąsiad tak robi. I nie płaci za postój 🙂 🙂

  • tam gdzie ta budowa na rogu Mickiewicza/ Boh.Warszawy to zawsze stoją, ani Policja czy straż Miejska nic z tym nie zrobi,

   • Miedzyzdroje to od dawna robta co chceta, straż miejska się wozi i klapy na oczach a policjanci w parach mieszanych na spacerki sobie chodzą i o dupie maryny gadają, ryba psuje się od głowy, a nasi włodarze maja wszystko gdzieś, pani rzecznik prasowy niech się pani wypowie, nic z tym nie zrobią bo są bezkarni jak sędziowie, dlatego wniosek o cofnięcie tej idiotycznej decyzji o całorocznej strefie w wypadku jak wszyscy teraz zamiast na wyznaczonych miejscach parkingowych blokują chodniki i zmuszają pieszych do chodzenia po ulicy, gdzie są radni?!