Nocna wędrówka przez książki w międzyzdrojskiej bibliotece

10 maja 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się zajęcia dla dzieci pt. „Nocna wędrówka przez książki”. Był to czas radości, animacji i czytelniczych zabaw, który został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2024.

Wieczór rozpoczęliśmy od odwiedzenia Bałtyckiego Parku Miniatur w Międzyzdrojach. Mieliśmy okazję podziwiać spektakularne miniatury budynków i posłuchać ich rysu historycznego. Poznaliśmy państwa otaczające Morze Bałtyckie m.in. państwa skandynawskie, Litwę, Łotwę, Estonię, usłyszeliśmy mowę Lecha Wałęsy w Stoczni Gdańskiej upamiętniającą strajk robotników, dzwony bijące na dzwonnicy, dźwięk przejeżdżającego z niezwykłą prędkością pociągu… To wszystko umożliwił nam Pan Wojciech Ryfczyński, któremu bardzo serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy również do Pana Adama Wolfa za oprowadzenie po obiekcie, niesamowitą lekcję historii i geografii w jednym, która przeniosła nas do różnych krajów nadbałtyckich.

Po powrocie do biblioteki czekała na nas przepyszna pizza. Po ugaszeniu pragnienia i po długim spacerze wspólnie zjedliśmy posiłek. Następnie przeszliśmy do czytelniczych zabaw.  Ach, co to był za świetny czas! Nasi najmłodsi tworzyli straszne historie (ale tylko trochę straszne…). Za pomocą gromkich oklasków wyłoniliśmy zwycięzców i wręczyliśmy im nagrody.

Kolejną atrakcją wieczoru była zabawa z woluminami. Uczestnicy tworzyli książkowe, kreatywne wieże. Każda z grup miała do dyspozycji książki z różnych działów, które samodzielnie musiały znaleźć. Powstały świetne, pomysłowe budowle, a jedna z nich przedstawiała nawet bibliotekę! 

Nie obyło się bez pracy plastycznej, w której tematem przewodnim było promowanie czytelnictwa. Uczestnicy w grupach tworzyli plakaty zachęcające do sięgania po książki. Wspólnie z dziećmi doszliśmy do wniosku, że warto czytać! 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę! Podziękowania kierujemy również do Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”, które ufundowało pyszny poczęstunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *