Nielegalne zajęcie pasa drogowego na ul. Tadeusza Kościuszki

Podczas przedwczorajszego spaceru w bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającego wieżowca „Balticus” (Handwit) zauważyłem tzw. zajęcie pasa drogowego (ul. Kościuszki, przy Promenadzie).

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to,że to „zajęcie” jest ruchome Jeszcze tydzień temu — mimo zajęcia pasa — przejazd aut był możliwy, wczoraj zajęcie pasa „powiększyło się” płynnie, uniemożliwiając przejazd aut (foto w załączniku). Wiadomo, że opłata za zajęcie pasa drogowego zależy od ilości zajętej powierzchni (m2). W związku z powyższym nasuwa się pytanie — od jakiej właściwie powierzchni inwestor wniósł opłatę, skoro zajęcie to zmienia się płynnie?

Czytelnik

W związku z otrzymanym e-mailem skontaktowaliśmy się z wydziałem drogownictwa w Urzędzie Miasta Międzyzdroje. Wydział drogownictwa po zapoznaniu się z materiałem fotograficznym stwierdził, że zajęcie pasa nastąpiło nielegalnie. Wydaliśmy zgodę do 50% zajęcia pasa drogowego i w związku z tym faktem podejmiemy kroki administracyjne. Każde dodatkowe zajęcie pasa drogowego, powinno być zgłaszane, musi uzyskać zgodę i trzeba wnieść dodatkową sporą opłatę.

naszemiastomiedzyzdroje.com.pl