Nie mogę już dłużej milczeć!

Nigdy nie pisałem swoich opinii (artykułów)- więc czas na pierwszą.

Byłem kilka dni temu na Bazie Rybackiej i wracając promenadą wschodnią, przeżyłem szok. Nasze Miasto Międzyzdroje zostało zdewastowane! Śmierdzi betonem i cieniem! Przez 25-lat podczas wakacji codziennie tamtędy spacerowałem na plażę WPN, by powędkować. Kiedyś było słychać szum drzew i było czuć zapach bryzy morskiej. Nie mam tajemnic: podczas wyborów nie wiem, na kogo oddam swój głos, ale marzę oddać na Mieszkańca od urodzenia, który zna zapach bryzy morskiej i wie, jak powinno wyglądać miasteczko turystyczne- Perła Bałtyku (zabudowa). Nie jestem przeciwnikiem rozwoju miasta, ale takie kloce powinny być usytuowane na poboczu miasta. Mieszkańcy Międzyzdrojów nie mają już pięknego widoku ze swoich domków i przez te kloce zaniżone zostały ich działki. Na promenadzie powinny być ogródki piwne, fontanny i odpowiedni pas zieleni między następnym ogródkiem- praca dla mieszkańców, a nie molochy w centrum miasta, gdzie dają pracę pięciu osobom- portier, konserwator i jeszcze ktoś.

Swoją opinię wysyłam do Wojewody! Dziennie otrzymuję bardzo dużo skarg od mieszkańców i turystów. Promenada wschodnia w nocy jest ciemna od miesiąca!

Przykład: ostatnie pytanie turystki z kilku minut przed: „Dzień dobry, kiedy zostanie otwarty chodnik (bulwar) wzdłuż plazy? Strasznie niebezpieczne jest chodzenie ul Gryfa Pomorskiego:(”

W tym roku jest tyle pytań, że nie mam czasami sił na nie odpisywać.

fot. archiwum
Redakcja