Najlepszy Dzień Dziecka na Wyspach w Międzyzdrojach

Jak co roku 01 czerwca z okazji Dnia Dziecka od godz. 12:00 w amfiteatrze oraz na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd słychać było gwar i śmiech dzieci. Organizowana impreza plenerowa zgromadziła tłumy rodzin z dziećmi

. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji. Prezentowane były wozy i sprzęty bojowe, malowano dzieciom twarze, można było też pobawić się na dmuchanym placu zabaw, jak również zbudować zamek z klocków lego. Dzieci brały udział w licznie organizowanych konkursach z nagrodami i zabawach z klaunami, a na skwerze rekreacyjnym miały okazję zagrać mecz czy też zatrąbić w wielkiej ciężarówce. Przez cały czas trwania imprezy na wszystkich czekały smakołyki: wata cukrowa, gotowana kukurydza, oraz swojska grochówka. Podczas „Najlepszego Dnia Dziecka na Wyspach” odbyła się kolejna już edycja XIV Międzynarodowej Karawany Kultury – Baltic Music Race, organizowanej przez fundację „Benefis” z Wolina. W tej edycji udział wzięło 45 uczestników z Rosji, Armenii, Białorusi, Malty, Polski (Szczecin, Międzyzdroje, Wolin, Dargobądz) w wieku od 5 do 22 lat. Grand Prix zdobyła wokalistka z Malty – 19-letnia Michelle Portelli z La Voix School of Performing Arts (kierownik artystyczny Gillian Camenzuli Kerr & Jane Pace).

O godz. 16:00 jak co roku wypuszczono w niebo ”Baloniki marzeń”. Marzenia przez cały czas trwania imprezy dzieci wypisywały na karteczkach. Mamy nadzieję, że nasza impreza przyczyni się do ich spełnienia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie przyczynili się do organizacji „Najlepszego Dnia Dziecka na Wyspach”. Sponsorom, bez których nie byłoby nagród i wszelkich atrakcji, wolontariuszom, którzy poświęcili swój prywatny czas i energię, jednostkom organizacyjnym gminy, w tym pracownikom Międzynarodowego Domu Kultury, lecz przede wszystkim lokalnym przedsiębiorcom, którzy swoją inicjatywą zarazili wszystkich dookoła i spowodowali, iż „Najlepszy Dzień Dziecka” jest najlepszą imprezą dla dzieci na Wyspach!

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje