Najładniejsze podwórko – wizytówką Gminy Międzyzdroje

Kolorowe rabaty, ozdobne donice, a na nich białe delikatne stokrotki, żółto – fioletowe bratki, urokliwe skąpane w wiosennym słońcu tulipany, a potem pachnące hiacynty, królowe ogrodów wielobarwne róże, zielone równo przystrzyżone trawniki, przytulne altanki. Widoki przyciągające wzrok, powodują, że zatrzymujemy się i z zachwytem podziwiamy zadbane obejścia. A takich w naszym mieście nie brakuje.

Wielu mieszkańców naszej gminy przez cały rok dokłada wszelkich starań, aby ich podwórka były najlepszą wizytówką i miejscem oczarowania i komplementów innych. Spójrzmy na swoje otoczenie, na takie wypieszczone i przyciągające wzrok podwórka, i zgłośmy do naszego konkursu.

Wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, drogą e-mailową, osobiście lub listownie. Wszelkiej informacji i pomocy w tym zakresie udzieli Państwu Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą pod numerem tel. 91 32 80 441. Powołana do oceny komisja konkursowa dokona wizytacji zgłoszonych w konkursie terenów i oceni m.in. oryginalność, pomysłowość i funkcjonalność zagospodarowanego podwórka.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? Może właśnie Twoje podwórko zostanie wizytówką Gminy Międzyzdroje w roku 2019. Na uczestników konkursu czekają nagrody. Trzech laureatów najładniejszych podwórek otrzyma nagrody finansowe w wysokości: 1000 zł za zajęcie I miejsca, 600 zł za zajęcie II miejsca i 400 zł za zajęcie III miejsca. Nagrody zostaną wręczone w czerwcu br. podczas sesji Rady Miejskiej. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.miedzyzdroje.pl/strefa mieszkańca / aktualności. Konkurs trwa do 31 maja br.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie!

Anetta Czyżak
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

13 komentarzy “Najładniejsze podwórko – wizytówką Gminy Międzyzdroje”
 1. https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ile-wynosi-podatek-od-wygranej

  „Ustawa o PIT w niektórych sytuacjach przewiduje zwolnienia z obowiązku zapłaty podatku od wygranej.

  Obowiązek zapłaty podatku od wygranej nie dotyczy nagród w konkursach:

  organizowanych i ogłaszanych przez środki masowego przekazu,

  specjalnych o tematyce naukowej, kulturalnej, dziennikarskiej, sportowej lub artystycznej,

  dotyczących sprzedaży premiowej,

  – pod warunkiem, że jednorazowa wygrana lub prezent nie przekroczy równowartości 2 000 złotych.

  Należy jednak mieć na względzie, że ulga ta dotyczy wyłącznie osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz przedsiębiorców prowadzących działalność rolniczą.”

  Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ile-wynosi-podatek-od-wygranej

 2. lepiej trawę siać niż ploty!

 3. C0 wy wymagacie od gminy.
  Gmina Golczewo biedna gmina ale skwery obsadzone zwykłą roślinną CZYLI Bartkiem A Gmina „BARDZO bogata”utrzymuje co zielona brygade to są koszty zieleni miasta???.
  Trawę będą siać???

 4. Stan turysta coroczny

  Szanowni zarzadzajacy miastem nie jest zle ma byc lepiej wiec pora pomyslec o toaletach publicznych ktorych w miescie jak na lekarstwo, a juz w okolicach mola to katastrofa ,moze byloby czysciej

 5. Szanowni zarządzający zróbcie najpierw porządek na własnym podwórku, a później zacznijcie oceniać innych

 6. Mieszkaniec

  Proponuje przyznać pierwsze miejsce Za „kompromitację OGRODU BYLINOWEGO”
  przy ulicy Kolejowej.
  Prowadzony przez OGRODNIKA MIEJSKIEGO.

  • No właśnie, co się stało z tymi wszystkimi trawami, jeżówkami?

   • Nowy ogrodnik miejski wykosil do gołej ziemi bo nie bardzo się zna najwidoczniej

 7. A ja mam pytanie do Pani Anetty Czyżak? Czy w tym konkursie przewidziana jest zmiana regulaminu konkursu? Tak jak zrobiono to podczas ostatniego konkursu fotograficznego? Po rozstrzygnięciu konkursu twierdziła Pani, że wręczanie nagród pieniężnych jest nie możliwe, ze względu na przepisy? Coś się zmieniło? W pierwotnej wersji regulaminu konkursu fotograficznego też była nagroda pieniężna za każde zdjęcie! Regulamin zmieniono podczas trwania konkursu.

  Także, przypominam co jest napisane w regulaminie obecnego konkursu:
  Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody pieniężne w następujących wysokościach:
  a. I miejsce – 1 000 zł brutto b. II miejsce – 600 zł brutto c. III miejsce – 400 zł brutto

  • Totalna kompromitacja, jeszcze raczkują, pozwólmy się rozwijać to nie tylko takie kwiatki jeszcze urosną.

  • Ponoć kończy się się kadencja Pani Anety

  • Szanowny Panie,
   informuję, iż regulamin konkursu fotograficznego nie został w żaden sposób zmieniony, a tym bardziej w trakcie jego trwania. To formalnie niemożliwe. Sprawa nagród finansowych związana jest z odprowadzaniem podatku, stąd w regulaminie tego konkursu jest to uregulowane, iż podatek płaci wygrany.
   Pozdrawiam,
   Anetta Czyżak

   • A w fotograficznym organizator tego nie wiedział?czy ciągle życie musi uczyć naszych urzędników ?,opłacanych za grube pieniądze a Kowalski nie wie to kara.