Nadmorski odcinek ścieżki rowerowej już w budowie!

Trwają prace budowlane w Gminie Międzyzdroje na odcinku ok. 2,5 km – od zejścia K w kierunku Świnoujścia, wykonywane w ramach umowy partnerskiej z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego. Zgodnie z projektem i  pozwoleniem na budowę, wydanym przez Wojewodę Zachodniopomorskiego nawierzchnia ścieżki rowerowej wykonana będzie z kruszywa łamanego.

Wykonawca robót ZUBWIT Resko deklaruje, że inwestycja zostanie zakończona do końca maja 2021 r. Tak więc już w sezonie letnim 2021 r. rowerzyści będą mogli korzystać z tej pięknej trasy rowerowej, z malowniczym widokiem na Zatokę Pomorską, w otoczeniu lasu sosnowego.

Trasa planowanej ścieżki, przebiegać będzie w koronie wydm, tym bardziej można będzie podziwiać nadmorskie widoki i chłonąć morską bryzę. Dalej trzeba będzie zjechać na istniejący, stary szlak rowerowy R 10, w granicach administracyjnych miasta Świnoujście, które to również planuje nowy szlak rowerowy.

Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV Naturalne otoczenie człowieka, Działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych, projektu pn.:”Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego- Trasa Velo Baltica etap IV”.

https://fb.watch/3K7th-0Ofy/

12 komentarzy “Nadmorski odcinek ścieżki rowerowej już w budowie!”
 1. Jak to ma byc sciezka rowerowa to bardzo mi przykro ,ale tam nie widzialem kraweznikow zamiast nich sa powieszone sznurki co jest smiechu warte.Trzeba tylko pojechac do Swinoujscia i podgladnac jak sie sciezki rowerowe buduje .To co do tej pory jest zbudowane to jest smiechu warte i to ma sie sciezka rowerowa nazywac??????????

 2. Piotr Augustynowicz

  A chodniki Ponaprawiac i Asfalt po zimie Ul. Gryfa Pomorskiego Tragedia.

 3. Ścieżka za wąska i na pewno będą tłumy .. pieszych. Potrzebna inwestycja,ale z rozmachem. Takich przecinek 3-metrowych w lesie jest mnóstwo tylko nie oczyszczonych. Szkoda bo na poprawkę czyli poszerzenie czekać będziemy…….

 4. Ścieżka za wąska i na pewno będą tłumy .. pieszych. Potrzebna inwestycja,ale z rozmachem. Takich przecinek 3-metrowych w lesie jest mnóstwo tylko nie oczyszczonych. Szkoda bo na poprawkę czyli poszerzenie czekać będziemy…….

 5. Czy to trzeba ciągle biadolić, nie lepiej podejść do tematu pozytywnie, bardzo dobrze ze ścieżka będzie oby takich było więcej

  • Jolka, wiesz co będzie przez 5 miesięcy sezonu?Tłumy ludzi pomieszanych z rowerami na tej wąskiej ścieżce.Ciężko władzy przewidywać takie rzeczy?Turysta nie patrzy, gdzie lezie .On po prostu porusza się w chaosie?

 6. Nie w tym temacie.
  Ale mam pytanie kto umieścił na podglądanie kamer ten znaczek.
  Ja chcę oglądać morze ,A nie…….

 7. O nareszcie ktoś myślący BRAWO?

 8. Jako rowerzysta, dziękuję za całe 2.5 km ścieżki.ŁaaaaaŁ….Dla gminy Międzyzdroje to i tak kamień milowy.Jesteśmy na samiutkim, szarym końcu jeżeli chodzi o budowy ścieżek…Szkoda, nasz miejscowość niby taka dżezzi , trendi perła Bałtyku a słoma z butów wychodzi…Lepiej poszerzyć plażę za 9 milionów niż rozwijać turystykę rowerową…Zamiast pokazówki na wydmach i bezsensownej wycinki drzew trzeba było starą R10 po prostu usypać najpierw grubym kruszywem, póżniej mniejszą frakcją.Wytrzymało by to nawet napór ciężkiego sprzętu, a ewentualne dosypywanie, czyli naprawianie nie generowałoby ogromych kosztów..No i cały szlak byłby skończony.A tak to wszystko jak zwykle , prędkość krwi z nosa.Na koniec wspomnę tylko, że po sezonie, jak zacznie wiać zimniejszy wiatr to nie pojedziesz taką ścieżką w koronie wydm, bo przy +10 C⁰, temp. odzczuwalna będzie +2C⁰.Ale 20-30 metrów od wydm drzewostan skutecznie osłania od wiatru(polecam podczas silnych wiatrów wejść na plażę w Lubiewie i porównać jak wieje na plaży, jak 30 m w głąb lasu.Ale co ja tam wiem, jestem tylko zapalonym rowerzystą.Szkoda, że się nie myśli onie buduje ścieżek w jakimkolwiek porozumieniu z cyklistami.Może sugestie pozwoliły by oszczędzić czas i pieniądze, nasze, podatników zresztą…Miłego dnia.