Na Promenadzie Gwiazd wciąż nawadniają trawniki?

Kilka dni temu otrzymaliśmy informacje od mieszkanki naszego miasta, że w Międzyzdrojach przy zielonym skwerze Alei Gwiazd, Gmina Międzyzdroje wciąż nawadnia trawniki. Jak zastanawia się czytelniczka, czy ten zabieg jest konieczny w listopadzie przy dość niskich temperaturach, dużej wilgotności powietrza i występującej codziennej porannej rosie?

Nasza Czytelniczka zadaje pytanie, czy Gmina Międzyzdroje, która buduje zbiorniki retencyjne, podnosi opłaty za wodę, wciąż walczy problemami z dostarczaniem wody dla mieszkańców i turystów, może pozwalać sobie na „takie lanie wody”. Czy to ma uzasadnienie? Czy rzeczywiście ten rodzaj trawy wymaga takich zabiegów? Czy może zapomniano wyłączyć zraszacze na okres zimowy? Z niecierpliwością czekamy na wyjaśnienie tej sprawy.

fot. czytelniczka
2 komentarze “Na Promenadzie Gwiazd wciąż nawadniają trawniki?”
  1. Oczywiście ze trzeba nawadniać. deszczu mało a rosa jest na trawie a nie w ziemi a korzenie trawy są w ziemi. Po za tym trawa nie jest podlewana codziennie tylko co 2 lub 3 dni. Każdy ogrodnik wam powie że nawadnianie jest uzależnione od opadów deszczu a nie pory roku

  2. Teraz jest akcja – WĘGIEL – wszystko inne poszło na bok a póżniej będzie WODA i wyłączą .
    I to jest typowy przykład LEWICOWEJ gospodarki. Lud miasta i wsi za to zapłaci.