Mordercze upały, a władza śpi?

Od wielu tygodni w naszym mieście, jak i regionie występuje fala upałów.

W tym tygodniu spodziewamy się najwyższych temperatur w tym roku. W wielu miastach w Polsce włodarze, dbając o turystów oraz mieszkańców na głównych placach umieszczają zraszacze, a po ulicach jeżdżą specjalne polewaczki. Dlaczego w naszym mieście tak bardzo w tym roku obleganym przez turystów nikt o tym nie pomyślał? W Świnoujściu, Szczecinie, czy Goleniowie kurtyny wodne stoją już od dłuższego czasu. Dodam tylko, że przy tak intensywnej ostatnio rozbudowie naszego miasta polewaczki wpłynęłyby na poprawę jakości powietrza, poprzez zmniejszenie ilości pyłu i kurzu budowlanego. Przy tak wysokich temperaturach często dochodzi do omdleń. Myślę, że zastosowanie kurtyn oraz zraszaczy poprawiłoby jakość pobytu w Międzyzdrojach.

Czytelniczka

W związku z e-mailem czytelniczki skontaktowaliśmy się ze Stacją Morską Uniwersytetu Szczecińskiego w Międzyzdrojach i poprosiliśmy o dane temperatur z dnia 7 sierpnia 2018.

Temperatura na dwóch metrach: 34°C, temperatura przy gruncie: 38°C, temperatura odczuwalna 45°C. Dr Tomasz Olechwir- Kierownik Stacji Morskiej US poinformował nas, że to są pomiary z plaży i w mieście te wartości były jeszcze wyższe. Najgorsze przed nami: 8 sierpnia może nastąpić punkt kulminacyjny upałów w Międzyzdrojach.

27 komentarzy “Mordercze upały, a władza śpi?”
 1. Wczasowicze

  Od ponad tygodnia nie swieca latarnie na odcinku Promenada Gwiazd od restauracji „Avocado” do willi „Puro Beach”.
  Do tego dochodzą fatalne chodniki.

 2. Podobno jakies psy ,,Amstafy..grozne dla dzieci i doroslych choduja przy jeziorku wWapnicy,jak niema pani vice burmistrz co robic to 1 zadanie sprawdzic to i zapobiec.zachwile dzieci beda tamtedy szly do szkoly,to pani bedzie je ubezpieczac i bedzie odpowiedzialna wrazie ataku.pozdr.

 3. Mają co opijać. Pan radny powiatu zaplanował rokowania a koleś że stoważyszeniu się postawił.panowie dobrze to wykąbinowali tylko zapomnieli o jednym małym Ale!!!!!!!!!!! Bardzo nie ładnie!!!!!!!!

 4. Lump z ławki

  Na gorąc najlesze je piwko na otwarem powietrzu z nim nie straszno tych upałow nawet u nas tam dzie te jezówki dobre na nalewke rosno

 5. Władza plażuje (Pani vice) i na pieski po plaży też nie reaguje. Wniosek prosty od przysłowia które znam. Jaki Pan taki kram

 6. Gość niedzielny

  Po co kurtyny wodne nad morzem… Rozumiem miasta bez dostępu do morza, ale Międzyzdroje… To chyba przerost formy nad treścią… Sztuczny problem czytelniku.

  • W centrum miasta nie ma morza nie każdy jest młody lub na czas na plażowanie starsi mieszkańcy też potrzebują ochłody i to by było dobre rozwiązanie

   • Bardzo dobre rozwiązanie również dla dzieci, bardzo szybko się przegrzewają. Przy gruncie temperatura dochodzi do 45-50 stopni to nie żarty.

 7. a zimą koksowniki !! haha

 8. Tegoroczna kilku miesięczna susza oznacza brak zasilania miejskich ujęć wody.Jednocześnie władze miasta oraz ZWiK wydają beztrosko zgody na budowę kolejnych wieżowców bez gwarancji bilansu wodnego dla mieszkańców. O rozbudowie oczyszczalni nikt też nie mówi. Czekamy decyzję limitowania wody….

 9. Władza nie śpi tylko strategię bajkową na wybory obmyśla. A kurtyny wodne na promenadzie to już mamy od wielu lat

 10. Brawo Tomek !!! Tak trzymaj temperaturę. Pozdrawiam, Marian

 11. Co za bzdury jakie kurtyny?

 12. Kurtyny ? dobre sobie przy tylu tysiącach turystów miejskiej Toalety w centrum miasta nie uświadczysz nawet a co dopiero kurtyne A może zamiast tej toalety nasi Włodarze chociaż NOCNIKI wystawią.
  ps. z tymi nocnikami to oczywiście żart.

 13. jakie kurtyny jak nawet nie potrafią zadbac o swiecenie eleganckich lamp kolo najwazniejszego miejsca w miescie czyli molo postawic latwo ale zadbac to juz inna bajka

 14. Jak adresat artykułu chce kurtynę wodną, to niech idzie nad morze i się ochłodzi

  • Zanim dojdzie to będzie miał udar cieplny.Młody jesteś to fikaj, jednak pomyśleć trzeba o osobach , które muszą wyjść z domu na ten upał, bo urząd czy poczta nie przyjdzie do niego.

 15. Śpi? A śpi 🙂