Modernizacja skarpy przy ul. Nieodległości

Od kilku dni trwa modernizacja skarpy przy ul. Niepodległości w Międzyzdrojach. Wcześniej uporządkowano stan drzew, teraz trwa wzmacnianie skarpy. Modernizacja skarpy przy ul. Niepodległości to tzw. Zielona Brama Międzyzdrojów, która częścią projektu „Morze Zieleni”.

Projekt „Międzyzdroje – Morze Zieleni” zakłada stworzenie atrakcyjnych terenów do rekreacji i spędzania wolnego czasu w mieście. Tereny objęte projektem mają powierzchnię 8,8053 ha, i podzielone zostały na 8 obszarów (Zielona Brama, Plac Przyrodniczy, Park Rzeźb, Park Leśny, Park Zdrojowy, Plac Gwiazd, Park Aktywności, Park Popołudniowy), z których każdy zaprojektowany został w sposób umożliwiający zarówno wypoczynek, jak i rekreację. Projekt zakłada także nasadzenia drzew przyulicznych i pnączy.

© miedzyzdroje.tv
© miedzyzdroje.tv
7 komentarzy “Modernizacja skarpy przy ul. Nieodległości”
 1. No super!!! Tylko nikt nie pomyślał że należałoby w tym właśnie miejscu poszerzyć tą ulice aby mogły tam przejechać dwa samochody obok siebie bo teza to graniczy z cudem (nie wspominając o sezonie to koszmar )gdyż jedno z aut aby wjechać do góry w Słowiańską musi zjechać na chodnik by minąć się z drugim na tym właśnie odcinku . Nie przemyślana inwestycja a my mieszkańcy (i wczasowicze) korzystający z tej ulicy codziennie dalej będziemy się męczyć i rozjeżdżać chodniki . ABSURD !!!

  • przecież tam jest normalnie bardzo szeroko :O oddaj prawko i zapłać za rozjeżdzony chodnik!

 2. mnie zastanawia czy aby naruszenie tej struktury nie będzie powodowało erozji,stopień pochylenia jest bardzo duży i Niemcy
  cy specjalnie zabezpieczyli tę skarpę szerokim a stosunkowo niskim murem oporowym aby domy posadowione na wzgórz
  u stały stabilnie,myślę że wykonawcy dobrze to przemyśleli i nic się w przyszłości nie wydarzy

 3. Tak wielkich inwestycji co za obecnego Pana .burmistrza nie pamietam od co najmniej 25 lat.Jest moc! Powodzenia

 4. Co się stało z posadzonymi drzewami z projektu morze zieleni? Wyciete bo przeszkadzały? Hehehe kupi się nowe…..

 5. fajnie bo ta skarpa wyglądała już okropnie

 6. fajne te płyty będą pomalowane na zielono