Mobilna Akademia Młodych Orłów w Międzyzdrojach!

6 listopada w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby przy Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach gościliśmy przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej w ramach projektu Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

Wtorkowy trening został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich tzw. teoretyczna została skierowana przede wszystkim do trenerów, animatorów sportu oraz nauczycieli z terenu powiatu kamieńskiego. Tematem przewodnim wykładu była Intensywność treningowa.

Następnie wszyscy przenieśli się na parkiet Hali Sportowej gdzie odbył się pokazowy trening dzieci urodzonych w rocznikach 2008/2009. Dla 32 młodych zawodników urodzonych w latach 2006-2009 z terenu powiatu kamieńskiego (Gryf Kamień Pomorski, Vineta Wolin, Fala Międzyzdroje) udział w zajęciach prowadzonych przez dwójkę trenerów pracujących dla Polskiego Związku Piłki Nożnej: Macieja Mateńko oraz Tomasza Michalczyszyna był nagrodą od swoich macierzystych szkoleniowców za zaangażowanie na treningach. Następnie zawodnicy urodzeni w 2006/2007 roku oraz ich młodsi koledzy wzięli udział w grach selekcyjnych.

Mobilna Akademia Młodych Orłów – jest jednym z projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej, który ma zreformować polską piłkę dziecięcą i młodzieżową. Celem projektu jest dotarcie do wszystkich regionów, powiatów, gmin gdzie trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego, animatorzy potrzebują wsparcia, a zdolna młodzież mądrego pokierowania ich rozwojem sportowym. Wyszkolenie dobrych zawodników, sportowców jest możliwe tylko poprzez posiadanie wykształconych, nowocześnie pracujących trenerów i nauczycieli. Podnoszenie kwalifikacji trenerskich poprzez kursy, szkolenia, konferencje jest inwestycją w lepszych piłkarzy i piłkarki, a przede wszystkim w zdrowego człowieka. Polski Związek Piłki Nożnej dostrzega również konieczność objęcia monitoringiem najzdolniejszych zawodników. Poprzez regularne wizyty w każdym powiecie, co najmniej raz na dwa miesiące, trenerzy Mobilnej AMO będą mogli obserwować postępy zawodników, a wyróżniających się uczestników zajęć rekomendować do konsultacji kadr wojewódzkich oraz udziału w obozach LAMO i ZAMO organizowanych przez PZPN.

Wielkie podziękowania dla Miasta i Gminy Międzyzdroje, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach oraz Administratorów Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby za użyczenie salki konferencyjnej oraz Hali Sportowej w tym dniu.

Działalność Klubu Sportowego „FALA” współfinansowana jest ze środków budżetu Miasta i Gminy Międzyzdroje

Błażej K. – K.S. Fala Międzyzdroje