Mitting Wł. Komara i T. Ślusarskiego w Międzyzdrojach – padł nowy rekord!

ZNAKOMITY KONKURS TYCZKARZY UŚWIETNIŁ 20. EDYCJĘ MITYNGU POŚWIĘCONEGO PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KOMARA I TADEUSZA ŚLUSARSKIEGO. NA PROMENADZIE GWIAZD W MIĘDZYZDROJACH ZWYCIĘŻYŁ HALOWY MISTRZ EUROPY PIOTR LISEK, KTÓRY POKONAŁ 5.90 I USTANOWIŁ REKORD MEMORIAŁU.

Startującym nad Bałtykiem tyczkarzom towarzyszył w piątkowy wieczór dość silny północny wiatr. Podmuchy w plecy oraz żywiołowo reagujące tłumy kibiców najwyżej poniosły Lisk oraz mistrza świata z Pekinu Kanadyjczyka Shawna Barbera. Polak w pierwszych próbach zaliczał 5.50 (takim wynikiem w 1976 roku współpatron mityngu, Tadeusz Ślusarski, wygrał igrzyska olimpijskie), 5.60, 5.75 oraz w drugiej 5.85. Szczecinianin wprawił w prawdziwą euforięprzybyłych, gdyy w pierwszym podejściu pokonał poprzeczkę zawieszoną na 5.90! To wyrównanie jego drugiego najlepszego wyniku uzyskanego na powietrzu. Później, idąc za ciosem, chciał jeszcze wyśrubować rekord Polski. Niestety próba na 5.95 oraz dwie na 6.00 nie były udane.

Kanadyjczyk zaliczył w Międzyzdrojach 5.85 i zajął drugie miejsce. Na trzeciej lokacie zawody ukończył Paweł Wojciechowski (5.70, nieudane skoki na 5.80).

W konkursie pchnięcia kulą gwiazd najlepszy okazał się wiceprezes PZLA Sebastian Chmara.

Maciej Jałoszyński – PZLA