Mieszkania dla Międzyzdrojan

Ważny dzień dla Międzyzdrojan Dziś, Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek, podpisał w Koszalinie niezwykle ważny akt notarialny – umowę przystąpienia do spółki z o.o. „ Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa- KZN Zachodniopomorskie”. Jest to nowa inicjatywa rządowa, umożliwiająca realizację budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego ,dostępnego szczególnie dla młodych ludzi .Przewidujemy ,że w ciągu 2 lat nastąpi realizacja ,czyli rozpocznie się budowa pierwszego bloku dla naszych mieszkańców. Miasto odebrało już 3 mln złotych na ten cel z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, przekaże również teren pod budowę, który zostanie wliczony jako nasz udział w spółce.

Reszta funduszy na budowę zostanie pozyskana przez spółkę jako kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Mieszkańcy, którzy wpłacą 10 procent wartości mieszkania będą mieli możliwość wprowadzić się do nowego domu na dokładnie takich samych zasadach, jak w funkcjonujących powszechnie TBS-ach. Ci zaś, którzy wpłacą co najmniej 20 procent wartości mieszkania, po 15 latach będą mogli złożyć wniosek o jego wykup.Bardzo cieszę się, że udało nam się przystąpić do tej rządowej inicjatywy. To niezwykle ważne dla nas wszystkich, by współczesna polityka mieszkaniowa skierowana była na powiększanie zasobu mieszkaniowego na wynajem oraz wspieraniem najmu z opcją wykupu na własność. To ważny dzień dla międzyzdrojan- mówi burmistrz Mateusz Bobek. Cieszę się tym bardziej, że młodzi ludzie będą mogli skorzystać z możliwości, których obecne MTBS-y dotychczas nie oferowały- dodaje.

9 komentarzy “Mieszkania dla Międzyzdrojan”
  1. Panie i Panowie RADNI ?! a dlaczego lokale po tzw eksmisjach sprzedajecie w tzw ofertach kto da więcej ? dlaczego nie dajecie możliwości mieszkańcom o przepraszam co niektóre radne to co innego

  2. Niestety zgadzam się z oszukanym, mieszkam i obserwuję. Przerażające jest to że taka sytuacja jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Większość rodzin z nowego bloku ma rodzinę w starszym komunalnym a więc to już chyba styl bycia i życia i to w najbardziej blokuję dostęp i wydłuża kolejki do lokali komunalnych osobom najbardziej potrzebujący-chorym, w trudniej sytuacji życiowej niezaleznej od siebie. Zwykle cwaniatwo i pójście na łatwiznę i tyle.

  3. I o tym mówię chcieliście Nowej Energii to macie ? nie tyczy się Pana oszukanego.Prawda jest taka masz przyjaciela lub znajomego będziesz miał.A biednemu wiatr w oczy ☹️ I co Pan na to Panie Burmistrzu?

  4. Najlepiej iść do banku, wziąć kredyt i kupić jakie się chce i gdzie się chce a nie chodzić i marudzić. Szczerze? Mieszkam na Skłodowskiej, kupiłem, spłacam przez najbliższe 27 lat, a Ci co dostali jeżdżą lepszymi samochodami ode mnie. Kobieta siedzi w domu choć mogłaby pracować, ale po co jak zawyży dochod we wniosku mieszkaniowym i rodzi kolejne dziecko bo zbytnie przeludnienie na posiadanym kwadracie i składa wniosek na większe. Potrzeba zmian w polityce mieszkaniowej, i to pilnych.

  5. Moja mama całe życie się stara i dostaje zawsze kto inny a już najlepiej jest na MC SKŁODOWSKIEJ 43☹️

  6. A co z tymi mieszkańcami co 5 lat czekają w kolejce na mieszkanie,i słyszą ciągle że nie ma lokali?

  7. dobry gospodarz

    anonim pyta „A jak z tego skorzystać?” a odpowiedź jest prosta trzeba mieć „przyjaciela”

  8. A jak można z tego skorzystać?