Międzyzdrojski Jarmark Świąteczno – Noworoczny

Powoli zbliżają się święta, dla wielu z nas najważniejsze. Kojarzą się z zapachem choinki, rodzinną atmosferą, aromatycznymi potrawami. W polską tradycję wpisały się organizowane w tym czasie jarmarki i festyny, tak jest i w Międzyzdrojach. „Międzyzdrojski Jarmark Świąteczno – Noworoczny to nasz nowy pomysł i propozycja spędzenia świątecznych chwil w Międzyzdrojach” informuje Burmistrz Mateusz Bobek.  „Dwutygodniowy jarmark organizujemy po raz pierwszy, dotychczas organizowaliśmy jednodniowy „Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny i Festiwal Choinki”, który cyklicznie co roku odbywa się przed świętami w amfiteatrze miejskim, w tym roku w dniu 21 grudnia od godz. 12:00 .

„Międzyzdrojski Jarmark Świąteczno – Noworoczny”  zaplanowano na promenadzie vis-a-vis oceanarium, gdzie przez dwa tygodnie od 21 grudnia br. do 6 stycznia 2020r. będzie można min. posmakować świątecznych dań: pierogów z kapustą i grzybami, pierników, czy orzechów laskowych. Dla zmarzniętych długimi spacerami po plaży wystawcy przygotowali  grzane wino, ciepłe szale, czapki i swetry. Organizatorzy nie zapomnieli o atrakcjach dla małych pociech. Dla dzieci przyszykowano bezpłatną karuzelę i żywą szopkę.   

Dysponujemy jeszcze wolnymi przestrzeniami wystawienniczymi. Chętnych zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. 91 /32 80 441 lub 609 519 590 . 

8 komentarzy “Międzyzdrojski Jarmark Świąteczno – Noworoczny”
 1. Przepraszam a kiedy do nas przyjeżdżają turyści? W okres świąteczno-noworoczny. to po co wcześniej?

 2. Jak widac Pan Burmistrz ma mgliste pojecie o organizowaniu takich jarmarkow bozonarodzeniowych, lecz trzeba tez docenic dobre checi jak i pomysl zasilenia miejskiej kasy. Jarmarki zazwyczaj zaczynaja sie miesiac,trzy tygodnie przed swietam, jest gwarno i kolorowo,sa atrakcje dla najmlodszych jak i ich opiekunow. Moze w przyszlym roku bedzie inaczej Nie mysle zeby Miedzyzdroje dogonilo Wroclaw,Gdansk czy tez Krakow. Jednak od czegos trzeba zaczac

 3. Ale oni to będą sprzedawać już na przyszłe Boże Narodzenie w 2020 r.

 4. Powtórzę, 21.12 to za późno, to termin na jednodniowy kiermasz na którym kupuje się choinkę a nie rozpoczyna jarmark świąteczny. Dlatego nie ma chętnych na handel.

  • oczywiście, że za późno! ale to tylko urząd w miedzyzdrojach. ja nie wiem kto tam siedzi. wszędzie jarmarki od 1-6 grudnia. to wymyslili od 21 grudnia. smieszne! sprzedaz zwiazana z bozym narodzeniem na 3 dni przed bożym narodzeniem i dwa tygodnie po bożym narodzeniu.

   • U nas zaczynają wtedy, gdy np w Niemczech w zasadzie wygaszają. Kompletny brak wyobraźni, zamiast zacząć w Mikołajki i handlować do niedzieli 22.12, wtedy i handlowcy by zrobili i klienci mieli czas na świąteczne zakupy. Ciekawi mnie, czy w wigilię i dni świąteczne też ma być otwarte? Znowu pod turystów a nie dla mieszkańców.

   • mieszkańców pięciu, a turystów tysiąc pięciu