Międzyzdrojski Jarmark Świąteczno – Noworoczny

8
2265

Powoli zbliżają się święta, dla wielu z nas najważniejsze. Kojarzą się z zapachem choinki, rodzinną atmosferą, aromatycznymi potrawami. W polską tradycję wpisały się organizowane w tym czasie jarmarki i festyny, tak jest i w Międzyzdrojach. „Międzyzdrojski Jarmark Świąteczno – Noworoczny to nasz nowy pomysł i propozycja spędzenia świątecznych chwil w Międzyzdrojach” informuje Burmistrz Mateusz Bobek.  „Dwutygodniowy jarmark organizujemy po raz pierwszy, dotychczas organizowaliśmy jednodniowy „Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny i Festiwal Choinki”, który cyklicznie co roku odbywa się przed świętami w amfiteatrze miejskim, w tym roku w dniu 21 grudnia od godz. 12:00 .

„Międzyzdrojski Jarmark Świąteczno – Noworoczny”  zaplanowano na promenadzie vis-a-vis oceanarium, gdzie przez dwa tygodnie od 21 grudnia br. do 6 stycznia 2020r. będzie można min. posmakować świątecznych dań: pierogów z kapustą i grzybami, pierników, czy orzechów laskowych. Dla zmarzniętych długimi spacerami po plaży wystawcy przygotowali  grzane wino, ciepłe szale, czapki i swetry. Organizatorzy nie zapomnieli o atrakcjach dla małych pociech. Dla dzieci przyszykowano bezpłatną karuzelę i żywą szopkę.   

Dysponujemy jeszcze wolnymi przestrzeniami wystawienniczymi. Chętnych zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. 91 /32 80 441 lub 609 519 590 . 

8 KOMENTARZE

  1. Przepraszam a kiedy do nas przyjeżdżają turyści? W okres świąteczno-noworoczny. to po co wcześniej?

  2. Jak widac Pan Burmistrz ma mgliste pojecie o organizowaniu takich jarmarkow bozonarodzeniowych, lecz trzeba tez docenic dobre checi jak i pomysl zasilenia miejskiej kasy. Jarmarki zazwyczaj zaczynaja sie miesiac,trzy tygodnie przed swietam, jest gwarno i kolorowo,sa atrakcje dla najmlodszych jak i ich opiekunow. Moze w przyszlym roku bedzie inaczej Nie mysle zeby Miedzyzdroje dogonilo Wroclaw,Gdansk czy tez Krakow. Jednak od czegos trzeba zaczac

  3. Powtórzę, 21.12 to za późno, to termin na jednodniowy kiermasz na którym kupuje się choinkę a nie rozpoczyna jarmark świąteczny. Dlatego nie ma chętnych na handel.

    • oczywiście, że za późno! ale to tylko urząd w miedzyzdrojach. ja nie wiem kto tam siedzi. wszędzie jarmarki od 1-6 grudnia. to wymyslili od 21 grudnia. smieszne! sprzedaz zwiazana z bozym narodzeniem na 3 dni przed bożym narodzeniem i dwa tygodnie po bożym narodzeniu.

      • U nas zaczynają wtedy, gdy np w Niemczech w zasadzie wygaszają. Kompletny brak wyobraźni, zamiast zacząć w Mikołajki i handlować do niedzieli 22.12, wtedy i handlowcy by zrobili i klienci mieli czas na świąteczne zakupy. Ciekawi mnie, czy w wigilię i dni świąteczne też ma być otwarte? Znowu pod turystów a nie dla mieszkańców.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.