Międzyzdrojska policja w nowej siedzibie

12
3529

Na dzień 6 lutego zaplanowano oficjalne otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Międzyzdrojach przy ul. Kopernika 2. Nowy komisariat po remoncie prowadzonym przez Komendę Wojewódzka Policji w Szczecinie mieści się w obiekcie dawniej zajmowanym przez Straż Graniczną.

  Jak powiedziała komendant międzyzdrojskiej policji podkomisarz Bernadetta Kujda uroczystość otwarcia nowego komisariatu przy ul. Kopernika 2, z udziałem zapowiadanego grona gości nastąpi we czwartek 6 bm. o godzinie 13.00. Dotychczasowa siedziba Komisariatu Policji w Międzyzdrojach zlokalizowana była przy ul. Mickiewicza 14. Budynek nie spełniał obowiązujących aktualnie standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych w obiektach służbowych policji. 

      30 maja 2014 r. Starosta Kamieński wydał decyzję o przekazaniu nieruchomości umiejscowionej przy ul. Kopernika 2 w Międzyzdrojach przez Morski Oddział Straży Granicznej na rzecz Komedy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W 2015 roku  została podpisana umowa dotycząca przebudowy nowej siedziby KP w Międzyzdrojach. Zakończenie prac oraz odbiór budynku odbył się we wrześniu 2019 roku.  Środki na inwestycję w całości pochodziły z budżetu Policji. Całkowity koszt przebudowy wyniósł 2 258 546,02 zł. W ramach dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w wysokości 200 tys zł., wykonane zostały prace termomodernizacyjne. 

        Nowa siedziba Komisariatu Policji w Międzyzdrojach –  to budynek główny trzykondygnacyjny z podpiwniczeniem. W piwnicy znajdują się pomieszczenia magazynowe oraz pomieszczenia techniczne. Na parterze natomiast umiejscowiono pomieszczenia zespołu dyżurnych, pokoje wydziału prewencji i ruchu drogowego, serwerownię, a także pomieszczenia sanitarne i socjalne. Na I piętrze znajduje się pokój komendanta wraz z sekretariatem i zapleczem socjalnym, sala odpraw, pokoje wydziału kryminalnego, pokoje pracowników administracyjnych oraz pomieszczenia sanitarno-socjalne. 

      Komisariat spełni teraz wszystkie standardy, właściwe dla takich obiektów. Nowa siedziba zdecydowanie poprawi  warunki obsługi obywateli oraz komfort pracy 15. międzyzdrojskich policjantów  i  2. pracowników cywilnych komisariatu, co bez wątpienia przełoży się na efekty ich pracy.  

12 KOMENTARZE

 1. dołka chyba nie ma, jak nowa siedziba, to posadzki raczej równe zrobią 🙁
  nie te czasy już niestety

 2. a żłobek dla maluszków w opłakanym stanie technicznym z zestawem staroci na wyposażeniu w pakiecie 🙁

  • co ma piernik do wiatraka? Czytaj ze zrozumieniem cyt: Środki na inwestycję w całości pochodziły z budżetu Policji. Miasto nie ma z inwestycją nic wspólnego.

 3. Budynek z zewnątrz ładnie wygląda,
  Mała uwaga, do drzwi komisariatu prowadzą schody, osoba poruszająca się na wózku do środka się nie dostanie, zresztą Policjanci zdrowi, srpawni, taką osobę pewnie wniosą razem z wózkiem 😉

 4. Co tu czyścić, to miasto jest spokojne jak nigdy. Stere rozrabiaki dawno za granicami albo siedzą.

 5. Po co taki duży posterunek jak nie ma policjantów? tylko co jakiś czas adepci ze szczecina przyjadą się powyzywać.

 6. Teraz ul. Mickiewicza powinna byc zmieniona na dwukierunkowa, nie wiem jak jest z ulica Kopernka,

 7. Najbardziej w tym artykule podoba mi się zdanie cyt.co bez wątpienia przełoży się na efekty ich pracy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.