Międzyzdrojska policja w nowej siedzibie

Na dzień 6 lutego zaplanowano oficjalne otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Międzyzdrojach przy ul. Kopernika 2. Nowy komisariat po remoncie prowadzonym przez Komendę Wojewódzka Policji w Szczecinie mieści się w obiekcie dawniej zajmowanym przez Straż Graniczną.

  Jak powiedziała komendant międzyzdrojskiej policji podkomisarz Bernadetta Kujda uroczystość otwarcia nowego komisariatu przy ul. Kopernika 2, z udziałem zapowiadanego grona gości nastąpi we czwartek 6 bm. o godzinie 13.00. Dotychczasowa siedziba Komisariatu Policji w Międzyzdrojach zlokalizowana była przy ul. Mickiewicza 14. Budynek nie spełniał obowiązujących aktualnie standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych w obiektach służbowych policji. 

      30 maja 2014 r. Starosta Kamieński wydał decyzję o przekazaniu nieruchomości umiejscowionej przy ul. Kopernika 2 w Międzyzdrojach przez Morski Oddział Straży Granicznej na rzecz Komedy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W 2015 roku  została podpisana umowa dotycząca przebudowy nowej siedziby KP w Międzyzdrojach. Zakończenie prac oraz odbiór budynku odbył się we wrześniu 2019 roku.  Środki na inwestycję w całości pochodziły z budżetu Policji. Całkowity koszt przebudowy wyniósł 2 258 546,02 zł. W ramach dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w wysokości 200 tys zł., wykonane zostały prace termomodernizacyjne. 

        Nowa siedziba Komisariatu Policji w Międzyzdrojach –  to budynek główny trzykondygnacyjny z podpiwniczeniem. W piwnicy znajdują się pomieszczenia magazynowe oraz pomieszczenia techniczne. Na parterze natomiast umiejscowiono pomieszczenia zespołu dyżurnych, pokoje wydziału prewencji i ruchu drogowego, serwerownię, a także pomieszczenia sanitarne i socjalne. Na I piętrze znajduje się pokój komendanta wraz z sekretariatem i zapleczem socjalnym, sala odpraw, pokoje wydziału kryminalnego, pokoje pracowników administracyjnych oraz pomieszczenia sanitarno-socjalne. 

      Komisariat spełni teraz wszystkie standardy, właściwe dla takich obiektów. Nowa siedziba zdecydowanie poprawi  warunki obsługi obywateli oraz komfort pracy 15. międzyzdrojskich policjantów  i  2. pracowników cywilnych komisariatu, co bez wątpienia przełoży się na efekty ich pracy.  

12 komentarzy “Międzyzdrojska policja w nowej siedzibie”
 1. dołka chyba nie ma, jak nowa siedziba, to posadzki raczej równe zrobią 🙁
  nie te czasy już niestety

 2. zainteresowany

  dołek przede wszystkim

 3. a żłobek dla maluszków w opłakanym stanie technicznym z zestawem staroci na wyposażeniu w pakiecie 🙁

  • co ma piernik do wiatraka? Czytaj ze zrozumieniem cyt: Środki na inwestycję w całości pochodziły z budżetu Policji. Miasto nie ma z inwestycją nic wspólnego.

 4. Budynek z zewnątrz ładnie wygląda,
  Mała uwaga, do drzwi komisariatu prowadzą schody, osoba poruszająca się na wózku do środka się nie dostanie, zresztą Policjanci zdrowi, srpawni, taką osobę pewnie wniosą razem z wózkiem 😉

 5. Co tu czyścić, to miasto jest spokojne jak nigdy. Stere rozrabiaki dawno za granicami albo siedzą.

 6. są kazamaty, można zaczynać czyszczenie miasteczka 😉

 7. Po co taki duży posterunek jak nie ma policjantów? tylko co jakiś czas adepci ze szczecina przyjadą się powyzywać.

 8. Teraz ul. Mickiewicza powinna byc zmieniona na dwukierunkowa, nie wiem jak jest z ulica Kopernka,

 9. Międzyzdrojanin

  Na efekty pracy? ??? dobre…

 10. Najbardziej w tym artykule podoba mi się zdanie cyt.co bez wątpienia przełoży się na efekty ich pracy.

 11. A dołek bedzie?