Międzyzdrojska kładka poprowadzi nas do nowego pasażu na molo?

Zadanie: „Rozwój Turystyczny Gminy Międzyzdroje w oparciu o jej endogeniczne potencjały — zagospodarowanie Alei Gwiazd i wykonanie ścieżki na wydmach”.

Kładkę wykonuje HANIMAT sp. z o.o. z Rekowa Górnego. Międzyzdrojska kładka ma szer. do 4m 19cm. Jest położona od Stacji Morskiej US do plaży przy molo. Następnie będzie połączona z kolejną inwestycją Adlera Schiffe i będzie można wejść na molo, omijając pasaż. Planowane zakończenie pierwszego etapu inwestycji w październiku 2018. To pierwsza większa inwestycja po zachodniej stronie promenady. Mamy Wielką nadzieję, że Urząd Morski wytnie miejscami samosiejki i dzięki temu będziemy mieli kilka punktów z widokiem na morze.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że Adler Schiffe po wybudowaniu nowego wejścia na molo (kładki autorskiej), ma w planach rozpoczęcie budowy pawilonu handlowego na molo- powiedział redakcji jeden z mieszkańców wspólnoty Molo Międzyzdroje. Restauracja na molo, którą widać z kamerki, podobno dostała już wypowiedzenie dzierżawy od UM- w związku z planami budowy nowego wejścia, po obrzeżach molo. Z tego powodu mieszkańcy wspólnoty molo toczą spór z przyszłym wykonawcą, ponieważ nie będą mieli gdzie gromadzić odpadków do wywozu. Czas pokaże, co z tego wszystkiego wyjdzie i jakie niespodzianki czekają nasze miasto w najbliższych miesiącach i latach.

Nas niepokoi jedna sprawa: jeżeli stary projekt nadal by był aktualny, to widać na nim brak żółtego koloru w aktualnym pasażu, czyli brak wejścia na molo z głównego pasażu? (tradycji pomiędzy wieżyczkami). Trzeba mieć nadzieję, że to tylko błąd w sztuce i wejść będzie kilka.

naszemiastomiedzyzdroje.com.pl