Międzyzdrojska kładka oficjalnie otwarta przez jesiennych turystów

Zadanie: „Rozwój Turystyczny Gminy Międzyzdroje w oparciu o jej endogeniczne potencjały — wykonanie ścieżki na wydmach”, oficjalnie otwarli jesienni turyści spragnieni spacerów w koronie wydm przy wietrznej pogodzie.

Mimo że zakończenie prac przewidziane jest na połowę października, to już od kilku dni obserwuję spacerujących turystów po kładce w koronie wydm. Turyści wytrwale usuwają przeszkody (ogrodzenia) stawiane przez firmę, która kończy wykonanie kładki spacerowej w koronie wydm — informuje Mieszkaniec.

Materiały: Mieszkaniec

46 komentarzy “Międzyzdrojska kładka oficjalnie otwarta przez jesiennych turystów”
 1. Tylko narzekanie.Parę poprawek i będzie dobrze.
  Gorzej już z tą kładką koło mola.Pierwszy lepszy sztorm ją zabierze.

 2. Ta „kladka” pokazuje PROWIZORKE DOROSZA czyli brak koncepcji urbanistycznej
  dla komfortu miedzyzdrojskiego .

  Czyli bylejakosc dla spacerowiczow .

  Czy tak ma wygladac Promenada Miedzyzdrojska ? .

 3. Coś wąska ta kładka-najczęściej spaceruje się w towarzystwie,więc cztery osoby chyba się nie wyminą.

  • Też mnie to uderzyło. To może nie być przechadzka tylko spacer gęsiego i ciągle przeraszam. Pewnie był wybór czy robić dłuższą czy szerszą. Wybrano dłuższą. Trochę słabo bo gdyby zrobić szersza zawsze można przedłużyć. A poszerzanie ?

  • A może zamiast narzekać wystarczy porównać szerokość chodnika od dawnego Feniksa do Gromady? Kładka ma być alternatywą a nie głównym ciągiem komunikacyjnym.Nawet gdyby miała 6 m szerokości i tak znależliby się malkontenci. A może jeszcze kolor nie taki?

 4. …. moim zdaniem część kładki pokazana na fotce numer 3 i 4 ( na wysokości zniszczonej wydmy ) także powinna być zabezpieczona barierkami

  • Chyba tylko po to ,żeby po dużym sztormie więcej szczątków pływało w morzu…

 5. Jak zwykle ludzie sami wyznaczają trend,gdy coś nie działa jak należy.Kładka jest super ale robota jak zwykle ciągnie się jak flaki w oleju.I tu jest problem.Ludzie są spragnieni jakichkolwiek drobiazgów zrobionych na ich rzecz w Międzyzdrojach!!A jeśli podsumować co zrobiła aktualna miedzyzdrojska władza dla mieszkańców, to TYLKO To..I NIC więcej…Więc i zniecierpliwienie kiedy wreszcie???

  • W stu procentach z tym się zgadzam. Kładka bardzo fajna rzecz, tylko mam wrażenie, że projekt, jak wiele innych, nie był analizowany przez odpowiednich pracowników Urzędu. Jak zwykle nie uzgadniają szczegółów, tylko przyjmują wizję projektantów a to się póżniej mści w wykonaniu. Lampy powinny być zamontowane na zewnątrz kładki.
   Przeważnie każdy projekt dotyczący promenady, zjazdów obarczony jest wadami. Przecież w Urzędzie jest Dział Inwestycji, który chyba odpowiada za projekty.

 6. Super,to inwestycja godna pochwały.

 7. Jaki pion sosen tamierski? proszę spojrzeć na stare fotografie, nie widzę sosen tam.Jeśli chodzi o olejki eteryczne to współczuję alergikom.

  • Na starych fotografiach sosen nie widać bo dopiero rosną i są małe. Natomiast co do alergików to również im współczuję ale z powodu dużej ilości psiej sierści na plaży przy tych zejściach gdzie obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt w czasie sezonu letniego

 8. Jaki pion sosen tamierski? proszę spojrzeć na stare fotografie, nie widzę sosen tam.

 9. Wspaniała inwestycja…

 10. Racja. Podziwiasz morze, a tu łbem bęc w słup…

 11. A podjazd dla wózków ? I tych dla dzieci i inwalidzkich. To można było przewidzieć …

 12. super sprawa

 13. Fajnie że kładka powstała.

 14. Na przyszłość bardzo proszę o ogrodzenie takich prac metalowym płotem (siatką) z napisem „pod prądem”, i umieszczenie elektrycznego pastucha jak dla krów 🙂
  Krowa się nauczy aby nie dotykać 🙂

  Ciekawe czy pomimo ostrzeżeń na siatkach, głupi człowiek nauczy się dotykać, czy nie?

  Zakładam że nie , bo jeszcze pójdzie do sądu że go bezpieczny prąd dotknął w rączkę 😀 Bo nie chciało mu się przeczytać tabliczki :-DDD

  • ale de8ile na tej wsi mieszkają. ciekawe czy to od słońca w tym roku czy tak od dziecka masz ….

   • Człowieku!(to chyba jednak za dużo powiedziane)Nie obrażaj, ulżyło Ci jak wylałeś tyle żółci? Jeśli inaczej nie potrafisz nie zabieraj głosu na forach. To miejsce na merytoryczną dyskusję dla ludzi inteligentnych.

  • Mylisz się

   (Gdy przechodząc obok „elektrycznego pastucha” przypadkiem dotkniemy drutów ogrodzenia, impuls elektryczny przepłynie przez nasze ciało od punktu zetknięcia do ziemi. Jest on na tyle krótkotrwały, że nie powinien wyrządzić nam krzywdy. Pod żadnym jednak pozorem nie chwytajmy przewodów dłońmi! W takim bowiem przypadku mimowolny skurcz mięśni, jaki zazwyczaj następuje w pod wpływem wysokiego napięcia, może doprowadzić do przedłużenia kontaktu z prądem (np. przez niekontrolowane zaciśniecie dłoni) i stać się niebezpieczny dla zdrowia i życia.

   http://pastuchy-elektryczne.2m3.pl/czlowiek-a-pastuch.html).

 15. Bardzo proszę o umieszczenie co 20 metrów kosza na śmieci , ponieważ przez tych debilnych turystów ich śmieci będą lądowały poza kładką – jak koszy nie będzie. I KTO JE WTEDY POZBIERA JAK KOSZY NIE BĘDZIE?

  Kładka należy do miasta, wydmy do Urzędu Morskiego – I co? ludzie z urzędu morskiego mają chodzić i sprzątać wydmy obok kładki? , po debilnych turystach? Którzy w swojej zajebistości zaśmiecają nasze miasto?

  Z drugiej strony to są „Berciki” i „Kiepscy”, czyli alkocholikowa patologia, co jak widzą kosz na śmieci, to SPRZECIWIAJĄ SIĘ SYSTEMOWI i specjalnie wyrzucają śmieci obok kosza, np. zamiast kosza to do mojego ogródka.
  Bo to są debile nie wychowani i kretyni… którzy uważają się za „Panów świata” jak przyjadą do Międzyzdrojów.Buahahahah Żenada z nich :-DDD

  • Ogarnij się człowieku, nie obrażaj ludzi. Określenia debile, kretyni, alkoholowa patologia itp. Co to ma być? Nie każdy turysta śmieci, a dzięki tym znienawidzonym turystom niejeden żyje cały rok. Twój wpis jest patologiczny właśnie.

 16. Jak masz gały to przez nie patrz!!!
  Jak idziesz chodnikiem to też narzekasz że laternie są na chodniku? A może mają być na jezdni? abyś narzekał że swoim 20 letnim golfem wjedziesz w nie? ha ha ha :-)))

 17. Lampy trzeba przenieść!!!!!!!!!!!!! bo łby sobie porozbijamy. Pozdrawiam Pana projektanta.

 18. Widać ze zabolało

 19. Panie Ce, zamiast sobie cudze zasługi przypisywać, to się pan ze swoich obowiązków wywiąże, bo miasto w śmieciach tonie.

 20. Magda = PiS

  • przecież to już dawno było jasne, że pojdzie z PiSem, jako pracownik lasów. do tego jeszcze sie dowiaduje ze jest komisarzem w wolinie ? no prosze

  • Nie oddawajmy im naszej gminy, samorządy to ostatni wolny bastion. Jak pis przejmie zachodniopomorskie to pozostanie tylko uciekać i tsar bombe za sobą zrzucić.

 21. super!

 22. chodzą też wieści po mieście że p. Magda to tajniak PiSu ?

 23. czekamy kiedy Pan Celiński się podpisze? już widać gdzieś bzdurne artykuły że powiat odda drogę gminie, a co za tym koszty utrzymania